AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Jaký je váš vztah k němčině?
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Zdravím Vás všechny,
diskuse o dabingu mě přivedla na otázku, jaký je vlastně váš vztah k němčině a k Německu? Vím, že spousta lidí, ač Kobru 11 nadšeně sleduje a počítá se mezi fanoušky, k němčině má odstup, někdy až odpor. Pokud mám mluvit za sebe, právě díky Kobře jsem Německem tak trochu posedlá, němčinu trochu ovládám, sice neumím zatím plynně mluvit (vnitřní blok nebo co), ale naštěstí poměrně rozumím, ale mám pocit, že patřím spíše k výjimkám co do oblíbenosti jazyka a země Kobry 11. . Jak je to u vás?

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Dřív jsem měla hodně negativní vztah, němčina mi vyloženě vadila, hnusila se mi. Měla jsem kdysi období, kdy jsem byla dost posedlá druhou světovou a když jsem se dívala na dokumenty s archivními záběry, tak jsem si ten jazyk hrozně zhnusila. A Plechový bubínek (Die Blechtrommel), který jsem kdysi viděla taky v originálním znění v kině s titulky a doteď vedení školy neodpustím, že mě tomu vystavili, tak nepomohl. (Jak jsem pro násilí na dětech, tomu malýmu zmetkovi bych vpálila jednu mezi oči. Laughing ) Časem se to hodně obrousilo, teď už je mi němčina víceméně jedno, ale nelíbí se mi natolik, abych se ji učila, nebo si třeba pouštěla německé písničky. Ale tak to mám i s ruštinou, japonštinou, maďarštinou...

Každopádně neznalost němčiny jako problém jsem začala pociťovat v době, kdy se moje angličtina hodně zlepšila, já začala sledovat svoje oblíbené seriály v originále a u spousty povídek jsem musela předělávat fakta, nebo se mi totálně překopalo vnímání postav, určitých dějových linek a tak podobně, protože v češtině to vyznělo o hodně jinak, nebo to bylo úplně zabito. (A to se neděje jen při špatném dabingu, klidně i u dobrého - např. M*A*S*H, Červený trpaslík - protože ty jazyky jsou prostě nekompatibilní a vtipy založené na jazyku jako takovém, které jsou v angličtině (a hlavně té britské) hodně frekventované, zmizí.) Takže teď, když mám příležitost - hlavně při psaní Kobry - se musím ptát, když chci vědět, jestli je určitá věc i v originále, navíc po hrozně dlouhé době pociťuji problém s tím, že poslední díly (Vteřin před vraždou, já vím, jsem trapná Very Happy ) ještě nejsou u nás, ani nikdy nebudou a já z toho budu mít leda tak hýbací obrázky i když si stáhnu jen originál. Laughing Ale celkově je to problém spíš dočasný, protože jak se znám, tak mě to zase za chvilku přejde a řešit nebudu nic.

Jak jste z té eseje určitě vyrozuměli, neumím tedy ani fň a neplánuji to měnit. Nevadí mi, když kolem sebe němčinu slyším, kdyby byly titulky, tak si to s nimi klidně budu pouštět, ale neučila bych se ji ani kdybych musela, na to mi přijde příliš technická, tvrdá a trochu uštěkaná. ("Moje" jazyky jsou angličtina, španělština a jak ovládnu především španělštinu, tak bych se ráda naučila italsky.) Co se týče Německa, tam jsem nikdy nebyla, ale byla jsem ve Vídni (taky se tam mluví německy, tak co Laughing ) a se mi i s tím kousíčkem Rakouska, který jsem viděla, líbila velmi.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Osobně jsem byl natom s němčinou ve škole velmi dobře a odmaturoval jsem na výbornou. I originál kobra 11 německy je pro mě asi nejlepší. Samozřejmě i jim rozumím, proto vždy když koukám nové díly nemusím čekat než to bude unás a pochopím tomu. Každopádně němčina jako taková je divná, co se týče výslovností, ale na druhé straně se snadněji zapamatuje jako třeba angličtina nebo jiný jazyk. Němčinu mám fakt moc rád a může zato pouze kobra 11, že jsem se ji učil 9 let kvůli Kobře a v německu bych se určitě neztratil Wink Das ist recht ! Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Němčinu, Němce a Německo zbožňuji Smile půl roku jsem tam žila a studovala a zamilovala jsem se do toho všeho Smile navíc bydlím kousek od Saska, tak je u nás většina věcí napůl německy, máme německá slova i v "nářečí" Laughing Laughing německy tak nějak rozumím, dokážu se domluvit, ale učila jsem se jen 5 let, tak to na nějaké sotisfikované hovory nestačí Laughing až budu mít po škole, tak si zaplatím kurz, protože jinak přestanu mluvit úplně... Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Nemám ji ráda.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Prostějov
Odpovědět s citátem
Dobré téma. Very Happy Němčinu na škole mám už asi 11. rok. Odmaturoval jsem za 3, ale na gymplu (to byl celkem úspěch). Nejvíc jsem se naučil loni za 2 měsíce na jazykovce v Německu. Němčinu ve svým životě používám daleko víc jak Angličtinu. Do Německa nebo Rakouska cestuju několikrát ročně. V Anglii jsem ještě nebyl. Navíc mám spoustu kamarádů z jazykovky, se kterejma komuniukuju v Němčině. Přesvědčil jsem se, že pro práci v automobilovém oboru mi bude užitečnější.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuMSN Messenger
mám rád kobru 11 a Němčinu také moc
hoplus1


Založen: 01. 02. 2014
Příspěvky: 6
Bydliště: Můj dům :D
Odpovědět s citátem
Já mám rád Němčinu, na škole se učím a mám zatím jen základy, ale jako řeč se mi moc líbí. Smile

_________________
ᐅ super stránky: http://afc-kobra11.webnode.cz/ - jsou tam všechny epizody Kobry 11 KE STAŽENÍ ᐊ
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Němčinu jako jazyk mám celkem ráda, je docela jednoduchá na učení alespoň podle mě, připadá mi jednodušší než angličtina, ale zase jak v čem, ve všem jednoduchá není, něco málo má společného s češtinou
skloňování, však spousta slov v češtině je převzatých z němčiny.

Němčinu nemusím v hudbě, jako jazyk do hudby se mi moc nelíbí, však také většina německých kapel zpívá anglicky až na pár vyjímek.

Ale jedno nemusím a to Němce jako národ: nejenom kvůli jejich nacistické minulosti, ale i kvůli tomu jací jsou, to, že jsou takový studení čumáci, by se dalo jaksi přivřením očí i těch kuřích, přejít, ale ta jejich arogance a drzost,
tím si to u mě totálně jako národ podělali. Šikanují české řidiče,všechny a přímo snad s oblibou určitě jste o tomhle roblému slyšeli i četli zprávy o tomto jejich řádění.

Pár příkladů hovoří za vše:

Řidič musel obcházet auto, tak jak ho Bůh stvořil
Řidič musel močit do plastového kelímku
Zájezd českých dětí se psy, kterým zabavili autobus a nechali se zavazadli i psy na odpočívadle

Prostě katastrofa a to je práce dálniční policie, Semirovi a Benovi reální kolegové. A největší s..či jsou Bavoráci.

Dále raději NO COMENT, protože by padali opravdu hanlivá a ošklivá slova. Confused Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Musím ti tak nějak oponovat. Mám s Němci jen ty nejlepší zkušenosti, i když jich není zrovna moc. Jako malá jsem se účastnila slepeckých letních táborů, na které jezdily i děcka ze speciální školy z Berlína. Byli vždycky hrozně v pohodě, učili se od nás česky, dokonce se jeden z těch kluků zamiloval do mojí kamarádky a protože oba dva neovládali angličtinu ještě na dostatečné úrovni, psal jí dopisy v němčině a vedoucí od německé družinky to pak kamarádce překládali. Smile
Loni před Vánocemi mě kamarád vzal na jeden den do Drážďan. Jel tam na setkání náboženského společenství, ke kterému patří, společně ještě s dalšíma třema lidma, a protože ví, že N2mecko je moje oblíbená země, vzali mě do party. Po setkání s náma šli dva místní členové společenství na procházku po městě. Opět to bylo hrozně fajn, povídali si s náma o Drážďanech, všechno mi ochotně popisovali a dokonce mě i nějakou dobu vedli. Dodneška na to odpoledne vzpomínám jako na nejhezčí za dlouhou dobu.
Poslední a stále probíhající zkušenost je s mým lektorem němčiny, ke kterému chodím na jazykovku do hodin konverzace. Je to rodilý Berlíňák a musím říct, že lepšího lektora jsem dostat nemohla. NEní to žádný studený čumák, co jede striktně jenom podle učebnic, právě naopak. Je s ním sranda, stejně jako já rád jí, takže věčně řešíme jídlo nebo muziku. Taky s ním konzultuju svoji povídku, kterou začínám psát, a která se odehrává v Německu.
Že nemají rádi Bavoráky, jsem slyšela už od víc čechů. Stejně tak jsem slyšela, že méně oblíbení jsou Sasové. Mě osobně se na Bavorácích nelíbí jenom jejich dialekt, je takový těžký a "pivní" Smile Naproti tomu na krásně šišlavý saský dialekt jsem opravdu hodně zatížená (ač asi jako jedna z mála, v Německu patří k nejméně oblíbeným).

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Taky nevím, v Německu jsem žila, konkrétně v Bavorsku, a miluju to tam: lidé jsou naopak milí a příjemní, se vším mi rádi pomohli a kdybych nebyla tak vázaná na rodinu, tak už bych tam zůstala Smile to, že jsou trochu netolerantní vůči Čechům se ani nedivím: co tam mnohá česká hovada, jedoucí se tam jen ožrat, dovedou, to je občas až neskutečný Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Jaký je váš vztah k němčině?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma