AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Já věděla, že se jsem vybrala správné záběry. Laughing Těší mě vědět, že moje oběť nebyla zbytečná, tyhle filmy mi totiž s každou minutou rvou kus IQ. Very Happy

Kdyby někdo potřeboval plnou verzi:

Původně jde o still z 2.05 Výbušná směs:

(Myslím, že jsem ho docela vylepšila. Laughing )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To je krásy na tom světě! Laughing Laughing
Prosím, mohu si ho nechat? Budu ho krmit, dávat mu komiksy a vynášet kočkolit! Laughing Slibuju, mami! Laughing


ach, mám chuť vyhlásit soutěž fotku, kde bude "nejhloupější" Hendrikův výraz Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ne, jdi si někam do koutku dluchmat Gerkhana. Razz Laughing Nemysli si, že já tady pro sem tam bejvoč nebo trochu mužné hrudi protrpím milion Rosamund a ty si ho pak jen tak necháš! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Für Elise (2012)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
EDIT 21/04/2014:

Nějakou dobu zpátky jsem narazila na Hendrikův zatím poslední kinofilm s názvem Für Elise (2012). Už z traileru to vypadalo jako hodně zajímavá věc, takže jsme s mým tajným zdrojem čekaly, jestli se k tomu dovřeme. Pár dní zpátky jsem ho náhodou našla. Už jsem měla tu čest film vidět a nevycházela jsem z údivu - film je výborné drama (žádná Rosamunda), silný film o třech zničených lidech, kteří dopadnou až na dno, a Hendrik si pořádně zahrál.

Plakát + stills:

Zdroj: kino.de

>> YouTube.
>> Teaser.
>> Film online.

Oficiální anotace:
Patnáctiletá Elise touží po šťastném rodinném životě. Ale Betty, její matka, je slabá a sobecká. Utápí svoje problémy v alkoholu. Vypadá to, že se všechno v lepší obrátí, když potkají Ludwiga (Hendrik). Jenže Ludwig se nezamiluje do Betty, miluje Elise... (zdroj: ostlicht filmproduktion) (Anotace je značně zavádějící.)

Moje shrnutí:
Elise je nadaná mladá klavíristka, která hru na klavír zbožňuje. Po smrti otce žije jen s matkou Betty, která se ze ztráty manžela psychicky zhroutila. Hádají se, protože matka pije a tahá si domů chlapy místo aby platila účty. Půjčuje si peníze po kamarádkách a kupuje za ně nesmysly místo, aby se starala o domácnost. Nakonec to dojde tak daleko, že zastaví klavír, který Elise odkázal její otec, aby měla na nájem. Pak se Betty zamiluje do Ludwiga a slibuje, že kvůli němu přestane pít. Ludwig je opuštěný táta dvou dětí, který žije v neustálém strachu, že se jeho žena jednou vrátí a děti mu sebere. Betty ho chce sbalit na fakt, že Elise chce být žurnalistka, ale blamáž praskne ve chvíli, kdy Elise u Ludwiga doma projeví zájem o sbírku jeho CD s vážnou hudbou. Elise Ludwigovým dětem závidí otce, trochu intrikuje - pohádkou na dobrou noc je vyděsí k smrti. Betty ji donutí se jít omluvit.
Elise se omluví, ale když Betty nese Ludwigovi dárek k narozeninám, vypije ho celý sama, zatímco Ludwig uspává děti. Ludwig volá Elise, aby se nebála, že její máma se u něj zdrží přes noc. (Viz Teaser nahoře.) Elise je jasné, co se stalo, a jede si pro ni. V následujícím rozhovoru přiznává Ludwigovi, že její matka je alkoholička, a sděluje mu, že se do něj zamilovala. Ludwig nemá ze zamilovanosti Betty radost, ale zjevně je unesený Elisinou silou a vůlí. Elise a Ludwig spolu začínají trávit čas a Ludwig dívku všemožně podporuje v rozvíjení jejího nadání. Jednou ji vezme do opery a po návratu domů pak Elise v hádce matce vmete do obličeje, že Ludwig nestojí o Betty ale o ni. Betty následně konfrontuje Ludwiga, ale ten se vykroutí a k celé věci se pořádně nevyjádří. Betty ho pozve na Vánoce, což se nesetká s nadšením ani u Ludwiga ani u Elise. Když jde Elise ten den domů, je svědkem toho, jak si Ludwigova manželka odváží děti.
Na Štědrý den čekají Betty a Elise na Ludwiga, ale bezvýsledně. Ten se utápí v žalu v prázdném dětském pokoji. Betty, už trochu pod parou a řádně naštvaná, vyrazí k Ludwigovi domů, aby ho svedla, ale Ludwig ji odmítne a když Betty začne být agresivní, vyhodí ji s tím, že je stará alkoholička a on k ní nic necítí. Betty následně vyhodí Elise z bytu s tím, že Ludwiga očarovala, a den na to se otráví alkoholem. Elise matku najde a zavolá jí záchranku, pak vyhledá Ludwiga a vymyslí si, že je matka venku s přítelkyní. Když ji Ludwig pak doprovodí domů, najde pozůstatky zásahu sanitky a Elise se přizná. Ludwig jí nabídne, že může přespat u něj, a Elise přijímá.
Ludwig Elise ustele v dětském pokoji, ale Elise nemůže spát. Ludwig jí předá dárek k narozeninám, za který je Elise vděčná, a začne se lísat. Následuje pokus o sex*, který Elise nakonec zastaví a uteče. Ludwig jde za Elise a prosí ji, aby ho nechala omluvit se, ale Elise ho k sobě nepustí a Ludwig nakonec odchází. Uplyne nějaký čas - Betty se v léčebně léčí ze závislosti, koupí Elise zpátky klavír a Elise si nachází přítele svého věku. Je naznačeno, že se její vztah s matkou vylepšuje.

* Co se týče té "milostné" scény, ona je fakt hodně kontroverzní a nejde se na ni dívat jako vytrženou z kontextu. Já to udělala - napřed jsem byla znechucená z Ludwiga, následně jsem jen zírala a nerozuměla, co se tam sakra děje a proč, a pak jsem začala být docela vysazená na Elise. Když jsem film konečně viděla, nebyla jsem schopná se na tu scénu podívat, udělalo se mi špatně od žaludku a musela jsem to přeskočit. Myslím, že si každý musí udělat názor sám. Celý film je o tom, jak tři postavy padají do prázdnoty a snaží se zachytit, aby je to nepohltilo. Jako pád z výškové budovy - a tahle scéna je přesně ta, kdy dopadnou na beton pod nimi. Záběr na Elise, jak pomalu ustupuje, a na Ludwiga, jak leží na zemi a ve tváři má směsici ponížení, zahanbení a smutku z toho, že se to všechno podělalo a nejde to vrátit zpátky. Esenciálně, v tom pohledu je všechno, co je potřeba o tom filmu vědět. Dejte tomu chlapovi někdo všechny herecký ceny, který jsou.

Gify:

(všech 50 gifů zde)

Rozhodně je to zatím nejhodnotnější úlovek z Hendrikovy filmografie. Ten chlap prostě umí - pokořil i poslední metu, kterou si u herců nasazuji, zahrál postavu, která ve mně vzbudila znechucení, ač v jedné scéně vytržené z kontextu a to znechucení nakonec ustoupilo. Teď je mi Ludwiga jen hrozně líto a myslím, že dopadl nejhůř.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Rybízek Laughing



Myslím, že tady ještě není Very Happy větší velikost jsem nenašla (a ani nehledala, jsem líná XD)

(Autor: Klaus Goldmann, zdroj: http://www.defa.de/DesktopDefault.aspx?TabID=481)



SaM, film vypadá dobře, ale možná trochu depkovně, asi si na něj netroufnu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Prej trochu, haha, já měla depku a to jsem viděla zatím jen tu jednu scénu. Laughing Plus si myslím, že pokud neumíš dobře německy, nemá smysl na to koukat bez někoho, kdo ti bude překládat, není to Rosamunda, aby ti byl děj jasný i beze zvuku. Laughing

Jinak rybízka ovšem znám! Ještě přihodím "ten svetr si nesvlíkej" Hendrika Laughing :

Obojí film Vorspiel z roku 1987. Zdroj si nepamatuju.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ok, tuhle otázku nemyslím sarkasticky: Duryn je ten nahoře, nebo ten dole? Shocked Shocked Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Nahoře, dole je to jeho dvojče Heinrich.

Spojka (cituji - deset už bylo): "(Nahoře). Ale není to jedno - nahoře, dole, na boku, zezadu... Pardon, to byl comment k té fotce, ahá! Very Happy "
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Wox chtěla, abych to sem hodila, takže servíruji. Jedná se o gify z videa, které sdílely naše stránky na FB. Je to sestřih představení Hendrikovy acapella skupiny Club ohne Filter. Z jakého roku je představení samotné jsem bohužel nikde nevyšmoulila, ale na Hendrikových stránkách, které na něj upozornily, se píše, že jde o polovinu devadesátých let. Vybrala jsem ty nejlepší kousky, aspoň dle mého. Enjoy!

Úvodní - "Neumíme zpívat, neumíme tančit, ale vypadáme dobře!"


Zákulisí:


Začíná to nevinně:


Tady už se to zjevně rozjíždí:


Nahý v trní? (Kéž by...)


A Hendrik rozhodně není žádný černý v zadu, co jenom vystrkuje bradu...


Kdo se ještě nepodíval, můžu směle doporučit, smála jsem se u toho nahlas, ačkoliv německy neumím, těch 11 minut stojí za to od začátku do konce. Boží.

Plus když už jsem se toulala u Hendrika na stránkách, našla jsem tam tohle foto, žádné informace k tomu ale bohužel nemají.

- zdroj.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Milion čokoládových dolarů tomu, kdo dokáže najít snímek, kde Duryn krotí vlnu gelem Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
SaM, díky za sdílení. Dnes mi to po ránu rozjasnilo den. Laughing Laughing Laughing Nemá to chybu!

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Letzte Spur Berlin (2013)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Hendrik v seriálu Letzte Spur Berlin, epizodě 2.07 Abgetaucht vysílané minulý pátek (tj. 20.9.2013). Tým berlínské policie hledá mladou plavkyni jménem Yasmin Steible, která zmizela během tréninku. Nikdo nemá ponětí, kam se mohla podít, a nedává smysl, že by utekla, protože byla právě na dosah kvalifikace na olympiádu. Výslech jejího otce Alexandera (Hendrik) nepřinese ovoce, protože se ukáže, že o Yasmin neví nic, co se netýká plavání a její kariéry sportovkyně. Yasminina kamarádka policii nasměruje k dívčině příteli, se kterým se Yasmin pohádala a rozešla. Ten ale o jejím zmizení nemá ani ponětí a směr vyšetřování se otočí proti Yasminině konkurentce. Když pak policisté zjistí, že Yasmin měla pozitivní test dopingu, podezření se obrátí proti Georgu Zimmekovi, Yasmininu tvrdému trenérovi. Všechno se ale mění, když vyjde najevo, že test nebyl pozitivní kvůli zakázaným látkám, ale kvůli tomu, že je Yasmin těhotná...

Epizoda to byla celkem fajn (průměrná kriminálka, no), ale Hendrik tam byl skvělý. Měl tam jako otec zmizelé docela dost prostoru, byl přesně v té zdrcené poloze, která jde Hendrikovi nejlíp, a člověk si užíval, jak si jeho postava uvědomuje tu propast, která je mezi ním a dcerou, a protože je jeho dítě někde v čoudu kvůli problémům, ke kterým byl slepý, je bezmocný cokoliv napravit. Protože je Letzte Spur Berlin stavěné hodně podobně jako Beze stopy / Without a Trace, jsou tam i flashbacky, které zase dávají prostor pro hraní jiné nálady a jiného rozpoložení, takže já jsem si opravdu rochnila.

Stills (LQ):

Zdroj: rtv.de

Gify:

(všech 20 gifů zde)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
JEŽIŠI MARJA, ON NEMÁ TOLIK VLASŮ!!! Kde jsou vlasy? Kde je vlna? Ať si ji třeba nechá nastřelit, ale vlnu mít BUDE!!!

a díky za tip!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Hendrika letos uvidíme na RTL v dílu malá princezna (Die kleine Prinzessin) kterou RTL odvysílá 28.11.2013 20.15 bude hrát vedlejší postavu - Dr. Stefan Jensen.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Svatá matko milosrdná, ti scénáristi jsou banda debilů.
Vsadím se, že by byli schopni natočit epizodu, kde by hráli Julie i Hendrik - ale vůbec by se neznali, nebo hráli něco, co by vůbec neměli spojitost s Kobrou 12.

Já už fakt jen čekám, že se v příští sérii objeví Schwabová jako Semirova tetička, popřípadě Wieseová v roli prostitutky a Alexovy matky Rolling Eyes
Třešničkou by byl Huhn jako nový policejní prezident.
Už bych se nedivila ničemu.

A CO MU TO SAKRA UDĚLALI S VLNOU???? Je celá mrtvá a slehlá!!!!!!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Am I laughing? Am I crying? We will never know...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
NA TÉ FOTCE VYPADÁ JAKO BOROMIR Z PÁNA PRSTENŮ PO FLÁMU!

A NA TOM CAPS LOCKU TRVÁM, VYJADŘUJE MOU HYSTERII!!!!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Já to věděl dávno že nebude Frank Traber ale až teď to bylo potvrzeno, jeto škoda zřejmě nadobro odepsaly tým 2 Sad Také si myslím, že tvůrci afc11 v poslední době šlapou na nějakých prášcích Laughing - myslím že to začalo v březnu tohoto roku kdy asi vyloupili nějaký sklad heroinu a trošku si ukradli pro sebe Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
To teda jo, nechápu, proč to takhle udělali... na druhou stranu, Sven Martinek taky může hrát asi milion postav, tak proč ne Duryn, že... XD

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Tak to jo no letos nebude jen jeden zbytečnej comeback ale hned dva no paráda Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Už ten Sven byl uchylný, ale ten měl alespoň vždy menší roli, ale Duryn hrál komisaře asi v milionu epizod! hrůza
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jediné, co to vysvětluje, je nějaká tajná sázka mezi Svenem Martinkem a Hendrikem, kdo z nich nastřílí víc epizodek. A nebyl by to německý casting znalý tajů houbiček, aby se k té taškařici nepřidal, že.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dobrý Very Happy kdo vlastně vede? není to 3:3?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
No, když nepočítáme ty Hendrikovy epizodky v letech 2003 a 2005, kde hrál tu zanedbatelnou roli HLAVNÍ POSTAVY VE SPIN-OFF... omlouvám, omlouvám se, nechávám se unést. No, tak když počítáme Gerryho, Klause a tohohle Jensena, tak 3. Chtělo by se mi říct, že Hendrik vyhrává, protože zaskórovat tohle po hlavní roli je celkem sada, ale zase Sven jich tam má podle imdb.com 5 (a dvě z toho v jednom roce)... No dop*dele, snad ho nebude Hendrik dohánět!!!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Třeba bude hrát toho andreina milence Laughing a sven pak jejich syna Laughing die, logic, die!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Fakt je to neskutečný... tady se ani, gogo, nedá mluvit o zbytečném comebacku, comeback se u Duryna de facto nekoná, když raje někoho úplně jiného Rolling Eyes Sad

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
No, na zlepšení nálady rozhovor s Hendrikem z 9.12.2008, který poskytl webmistryni stránek hendrikduryn.beepworld.de. Některé odpovědi mě samotnou překvapily, ten chlap je zjevně velmi svůj. Smile

1. Máš nějaké domácí zvíře?
Ano, mám psa, jmenuje se Ben a je to už pořádný staroch. Je mu 10 nebo 11 let, přesně to nevím, protože pochází z útulku z Mallorky. Natáčel jsem tam 1999/2000 S.O.S. Barracuda , kde jsem ztvárňoval potápěče, takového zloducha. Autorka, která pochází z ostrova, ho měla zrovna v péči. Protože byl pro městský útulek moc velký, měl být uspán a tak jsem si řekl, že si ho vezmu. Jen doma to nevzali tak snadno, na tři dny jsem byl vyhoštěn.

2. Jakou máš rád hudbu?
Sám rád zpívám a poslouchám všechno možné. Klasická odpověď umělce je „poslouchám klasiku“ a když se zeptám jakou, odpoví „Mozart, Beethoven“, protože žádný doopravdy klasiku neposlouchá. Já Mozarta skutečně poslouchám, mám od něj spoustu věcí v laptopu. Především pak klavírní koncerty, protože jsem sám na klavír hrával. Nebo operu, nikdy jsem nevěřil, že se stanu tak starým, abych měl rád operu. Neuvěřitelné. Poslouchám, nedívám se na ni. Figarova svatba třeba. Při dlouhých cestách vlakem, kdy už nechci pracovat, se ponořím se sluchátky třeba i do chorálů, kostelních zpěvů. Teď jsem si koupil CD s „Duchovními kousky“, jak je to pojmenované. Vedle toho (dodá s trochu šibalsky) mám rád hudbu od EMMA (bavorská skupina).

3. Jaké máš koníčky?
Koníčky, ach nemám snad žádné. Nebo mám? Takže, strašně rád jsem v lese, kde pracuju. Jsem takový sezónní dřevorubec – to nemyslím jako vtip! Ale to není koníček. Všechno, co dělám, má co dočinění s mým životem, koníčky jako takové neznám.

4. Co je tvé nejoblíbenější jídlo a umíš sám vařit?
Jím všechno. A když to připraví někdo, kdo umí vařit, pak s nesmírnou chutí. Recepty si neumím zapamatovat a když podle nich vařím, musím do toho pořád koukat. Ne, neumím vařit a ani nechci vařit. Líbí se mi klasické rozdělení rolí v domácnosti. Tím nechci říci, že by v tom muži nemohli být dobří, líbí se mi, když to umí, jen já mezi ně bohužel nepatřím.

5. Chrápeš?
Samozřejmě, to je u muže něco jako povinnost. Ukaž mi chlapa, který to neumí! Chrápání je výrazem velké mužnosti. Já to dokonce umím v různých situacích (následuje ukázka). Ale už jsem párkrát slyšel stížnost, že bych se mohl takto projevovat o něco melodičtěji.

6. Jakou máš velikost bot?
Něco mezi 43 a 45. Když se postím, pak 43. Když se 14 dní postím, tak se mi zmenší dokonce i noha. Běžně ztrácím při půstu celkem deset kilo a část z toho jde zjevně i z chodidla. Jen tak na okraj: To co jíme nebo naopak nejíme má co dočinění i s ochranou životního prostředí. Takový malý, nepovšimnutý vedlejší aspekt půstu je ochrana klimatu. Naše potravinová konzumace činí kolem 20% celkového vypouštění skleníkových plynů do ovzduší. Lví podíl, 44% z toho, jde na výrobu krmiv pro zvířata. Vedle toho pěstování rostlin se na emisích podílí jen osmi procenty, konečné zpracování potravin pak šesti procenty. Při půstu nejsou přijímány vedle vody, čaje a zeleninových vývarů a ovocných šťáv žádné potraviny. Podle jedné studie by se dalo ušetřit dokonce 90% emisí skleníkových plynů způsobených výrobou krmiv pro zvířata a hnojiv pro rostliny. Jen dva týdny půstu tak ušetří vypuštění 3,4% skleníkových plynů za rok. Takže prima-klima-tip na běžnou každodenní stravu: preferovat rostlinou výrobu, bioprodukty, domácí/lokální produkty, konzumovat sezónní ovoce a zeleninu a vše kupovat radši čerstvé než ve formě polotovaru.

7. Jak se udržuješ v tak dobré tělesné kondici?
Oh! Ehm! Hodně práce v lese a chodím běhat. Chtěl jsem se letos i přihlásit na maraton, ale bohužel to kvůli práci nevyšlo. Účastnil jsem se ale 32 km dlouhého běhu, což je nejdelší tréninková trať před ostrým maratonem. A v lese mám opravdu pořád co na práci, proto jsem fit. A taky chodím na procházky se psem.

8. A jak se udržuješ psychicky v pohodě?
A kdo říká, že jsem duševně v pohodě? (Smích). Ne, to nejsem, to fakt nejsem.

9. Kdybys mohl být zvířetem, jakým?
Puma nebo jaguár. Nebo panter, ten je takový krásně černý. Ne, jaguár je super.

10. Věříš v Boha nebo vyšší moc?
Ano, v obojí.

11. Věříš v posmrtný život?
Ale to není žádný online-dotaz. To nemůžu/nechci tady zodpovídat. Jednoduše to není na online-dotaz.

12. Co by sis přál, kdybys měl tři přání?
Abych měl vždycky tři přání. ;o)

13. Koho bys chtěl potkat?
Baracka Obamu. Nee, koho bych chtěl potkat? Mého dědu z matčiny strany, kterého jsem nikdy nepoznal.

14. Máš nějaký vzor?
Ne.

15. Co si myslíš o politických ambicích svého učitele Petra Sodanna?
Mám teď říci, že je to jen nějaký vrtoch? Myslím si, že je současné chování na politické scéně podezřelé. Mám mu hodně za co děkovat, ale on je jednoduše takový kašpar. A stejně tak jako celá naše společnost je někdy k smíchu.

16. Chtěl jsi se vždy stát hercem?
Ne, to přišlo až na divadle u Sodanna. Ale první, kdo mi řekl, že bych se měl stát hercem, byla moje babička.

17. Co bylo důvodem, že jsi se rozhodl té profesi věnovat?
Moje babička mi to předala. ;o) Když byla ještě malá, zpívala v operním sboru. Tam pak taky čas od času zinscenovala vzpouru. Vylezla na stůl v šatně a řekla „bez padesátníku už neuděláme nic“, za kterou dostala padesát feniků.

18. Jak se tvoje představy změnily po pádu Zdi?
Výrazně. Najednou jsem nevěděl, kam dál. A u Sodanna bylo dobré divadlo, dobré divadlo pro rekonvalescenci lidu a proti jeho zblbnutí.

19. Proč tě lákalo mít i hudební vzdělání?
Jednoduše jsem po té změně (1989) nevěděl, co dál.

20. Jsi hrdý na to, že jsi „Východňár“?
Jsem ráda za to, jakou mám minulost. Mám díky tomu dobrý základ. Bohužel je pojem Východňák a Zápaďák nastaven, jak je. Jsem hrdý na to, jak jsem vyrostl. Je to minulost, ke které se můžu vracet. Mám kamaráda, který je o nějakých deset, patnáct let starší a spojuje nás právě minulost, platforma, na které jsme oba vyrůstali. To si každý, kdo vyrůstal na Západě, nedokáže představit, protože oni měli vždy širokou nabídku odsud až posud.

21. Cítíš nějaké naplnění při své práci?
Při přípravě určitě. Pokud člověk bere svoji profesi vážně, tak zhruba jednou do roka přijde krize, kdy se spolu střetne umělec ve mně s mým bytím jako takovým... To je ale pěkně ošklivá otázka!

22. Co by sis rád zahrál, o jaké roli sníš?
Je mi to vlastně v celku jedno, mám rád každou roli, i když se sestává třeba jen z jedné věty. Když to člověka opravdu baví, přináší mu to radost, pak je jedno, jaká je to zrovna role. Ale ano, zahrál bych si rád i velké role jako Macbeth nebo Richard III.

23. Jak vypadá běžný natáčecí den?
Když můžu, tak si píšu deník. Byl jsem při posledním natáčení trochu idiot, někdo za těch několik natáčecích dní udělal snad tisíc fotek a poslední den to přinesl na CD, aby si to zájemci rozebrali. A já si to nevzal, protože jsem si říkal, že to nebudu potřebovat. Ostatní mě měli za osla a já teď nemám nic, co bych ti mohl dát. Ale taky třeba plavu v jezeře. Jednoduše, co mi kdo nabídne, do toho vesměs jdu.

24. Je proto tebe snadné naučit se text?
Ano, porozumění a překlad je trochu problematický. Ale to už je zase jedna zákeřná otázka, přestaň s tím.

25. Točíš sám nebezpečné scény?
Ano, v Kobře 11 jsem je dělal všechny sám, tam to ani jinak nešlo. Jednoduché věci jako zaparkovat nebo škrábnout auto, stejně jako smyk. Občas dělám i kaskadéra, tedy v jiných produkcích a přes jinou než mou hereckou agenturu. Ale jako kaskadér jsi na place až jako poslední, to se tě nikdo nezeptá, jestli by sis dala kafe.

26. A už jsi se při tom někdy vážně zranil?
Ne, když se člověk může zranit, tak se tomu vyhne. Jednoduše trénuje tak dlouho, aby se mu to nepřihodilo. O to taky v kaskadéřině jde. A když se to někdy stane, tak se jen řekne: „Ach, ale ne, to bylo špatně. No co, máme ještě dostatek kaskadérů.“

27. Co udělá chlap, když se mu jeho herecká kolegyně vůbec nelíbí?
Tak od toho jsme herci. Ty určitě myslíš na nějaké muchlovací scény nebo kdy člověk musí hrát zamilovaného, že? To je pak prostě smůla, která se musí přetrpět. A ideálně herec u toho myslí na svou vlastní partnerku, pak to jde. Jednoduše musí.

28. Která je/byla tvoje nejoblíbenější scéna?
Seriál Der Lehrer od pilotního až po devátý díl každá. Až to konečně odvysílají, pak za mnou určitě přijde někdo s nějakou další nabídkou s tím, že jsem přeci tak dobrej. Ale teď nejde nikdo, protože mě nikdo nezná.

29. Kterou scénu naopak rád nemáš ani trochu?
Celý film,který jsem natočil v Irsku. (Mlha nad zámkem Kilrush / Nebel über Schloss Kilrush, 2007)

30. Jaký charakter jsi na plátně ještě neztvárnil a chtěl bys?
Někoho, kdo přijde na scénu a celou ji tak nějak pozitivně prozáří, Sonnyboy. Něco jako Wolfgang, ale to se nedá hrát zase tak moc často.

31. A koho bys naopak hrát nechtěl?
Nic takového nemám. Už jsem dokonce jednou je filmu prodal vlastní ženu. (Polizeiruf 110 (2004) 33.10 Ein Bild von einem Mörder).

32. Jak to děláš, když musíš být na povel smutný nebo se dokonce rozbrečet?
Odkud to přichází to nevím, ale prostě to přijde. Většinou je to prostě art imagination. Nechám se volně prostoupit tou scénou, tím, co se právě ve filmu děje.

33. Stýská se ti někdy po domově?
Překvapivě jen když nejsem doma a to vždy. Jak zvláštní.

34. A co tréma, znáš ji?
Když dlouho nekoncertujeme (kapela Emma rockt Brecht), pak se čtvrt hodinky před představením dostaví nervozita. Vzpomínám si, když jsem měl na divadle roli takového hnusného nácka, šéfa který měl na starosti pronásledování a vyhlazení židů. To bylo skutečně drsné. Tehdy jsem byl doopravdy nervózní a tak tři dny před představením na mě rodina vůbec nemluvila.

35. Už jsi natočil nějakou reklamu (Dresdner Bank 24)?
Dresdner Bank ne, jak jste na to přišli? Pro Unicef bych něco rád natočil, nebo pro dárcovství krve či něco jako Zachraňte lesy, Zachraňte tygra šavlozubého. Ale na to nejsem dostatečná svině, nebo neznám žádnou svini a ono je to vlastně jedno, já si prostě za svým názorem stojím.

36. Jsou ještě z doby tvojí A-Capelly nějaké nahrávky případně jsou k dostání?
Ach ano, naše slavná A-Capella. No něco ještě určitě zbylo, mám nějaké CD – originály. Ty byste si teoreticky mohli vyp**** pšššt. To byly ty nejkrásnější časy na divadle.

Zdroj: hendrikduryn.beepworld.de
Překlad: sojka, děkuji Smile

Doplňující materiál ode mě:
S.O.S. Barracuda (2002) 1.05 Die Tränen der Kleopatra Stills (LQ):


Polizeiruf 110 (2004) 33.10 Ein Bild von einem Mörder Stills (LQ):
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Küstenwache (2011)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Proběhla tady stížnost na nedostatek vlny, takže tady jedna vlna na vlnách. O Hendrikově působení v seriálu Pobřežní stráž / Küstenwache (15.09 Tiefenrausch, 2011) se tu už zmiňovala Tina11. Podařilo se mi tu epku najít na serienjunkies a ač nerozumím, děj se dá krásně pochopit z Hendrikovy mimiky. Ten chlap umí zahrát pocit viny tak, že by si na něj člověk skoro až mohl sáhnout. Proto to následující gifporno, musela jsem gifovat skoro všechno. Laughing


(všech 35 gifů zde)

(Kdyby Salto mortale existovalo, takhle by se Traber tvářil většinu času. Embarassed )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Láska u fjordu: V zajetí lásky (2013)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Zítra v 13:20 pojede na Barrandov TV film z cyklu Láska u fjordu / Liebe am Fjord s názvem V zajetí lásky / Sog der Gezeiten z letoška (v německu běžel 1.11., takže mrkám na tu rychlost). Už nemám sílu to komentovat, takže tady máte anotaci: "Architekta Agnes Wallem získá zakázku na projekt stavby nové radnice, jež má svým stylem kopírovat zde několik let stojící kostel. Když přijede na místo, zjistí, že starostkou města a rovněž i ženou, jež měla hlavní slovo ve výběrovém řízení pro tento projekt, je Luisa - manželka její životní lásky Kristiana (Hendrik) a matka jejich osmileté dcerky Mii. Po prvotním šoku a smířlivém rozhovoru s Kristianem se Agnes rozhodne zakázku přijmout a zůstává ve městě. Luisa zjišťuje, že je nevyléčitelně nemocná, a rozhodne se věc řešit typicky hrdě ženským způsobem - nikomu nic neřekne a když vidí, jak dobře si malá Mia s Agnes rozumí a že Kristianovy city k Agnes dodnes nevyhasly, začne být k malé aférce mezi ex-milenci víc než jen povolná. Přece jen jak lépe by se dalo odejít z tohoto světa než s vědomím, že vaše dítě nepřichází o úplnou rodinu a zvolna si nalézá cestu k milující náhradní matce, a váš manžel najde útěchu v náručí někoho, kdo tu pro něj vždy byl? S čím ovšem Luisa nepočítá je Kristianova oddanost své ženě a Agnesin nově nalezený smysl života v její práci a novém, i když zdaleka ne ideálním vztahu..." (x)

Stills (HQ, zdroj: kino.de):


Gify:

(všech 85 gifů)

Outtakes:


>> Info na daserste.de.
>> Trailer.

Wox by mohla být spokojená, Hendrik je tam povážlivě vlasatý.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Alarm für Cobra 11 (2013)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ve čtvrtek pojede další klíčový zářez do Hendrikovy filmografie, jak všichni víme, a to kobrácká epizoda 34.05 Die kleine Prinzessin. Jelikož tady bude mít vlastní téma, netřeba se rozepisovat, ale protože ještě není, našla jsem nějaké stilly s Hendrikem a stejně to budu gifovat, tak to sem házím. Připomeňme jen, že Hendrik hraje doktora Stefana Jensena, který zjevně se svou dcerou Hannou zažije spoustu bžundy s narkomafií.

Stills (LQ):

zdroj: rtl-now.de

>> Promo.

Gify:

(všech 36 gifů zde)

+ 2 bonusy se Semirem:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Frank je v té modré košili úplně mňamózní! Díky za upozornění, Smile

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ha, ta modrá je podle proma na epizodu vězeňskej mundúr. Very Happy Hendrik v lochu, to jsem vždycky chtěla!!! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
šmarja panno, milá SaM, úplně vidím, jak o tom píšeš povídku a je tam hodně scén ze sprch XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Traber ve vězení, i když třeba jen na chviličku, jako Tom a Semir ve Štvanici, je můj vlhký sen, to máš pravdu, ale vzhledem k tomu, že Trabera preferuju výhradně heterosexuálního, by tam žádné prasárny nebyly. Laughing

(A teď zrovna jsem četla článek o tom, že ty historky o vězeňských sprchách jsou velmi nadnesené a většina sexu ve věznici je konsensuální, jen max 7% je sexuální násilí.)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
SAM! sem chodí děti, nemůžeme kvůli Tobě téma Trabera označit jako 18+! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

hoď sem raději nějaký gif Traberka v nebezpečí, prosím Laughing Laughing Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Promiň, už sem nikdy nenapíšu v***ý sen, ok? Laughing Jinak tam nevidím nic závadného, všechno jsou to nepříznaková slova, a s vězeňskými sprchami jsi začala sama. Takže jako, Woxisko, chovej se slušně. Laughing

Trabera v nebezpečí jsem bohužel ještě negifovala, ale tady máš jednoho profíka:


A jednoho potlučenýho:


A jednoho z pilotu:


Jak budu mít čas, tak ti nagifuju nějakýho v úzkých. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Der Lehrer (2009)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Der Lehrer: První, devítidílná řada seriálu se vysílala v roce 2009 (ačkoliv byla natočená už 2007) a vyhrála Der Deutsche Fernsehpreis v kategorii nejlepší seriál v témže roce. Původně to mělo formát / délku sitcomu.

Anotace:
Hlavní postava je učitel němčiny, chemie a tělocviku Stefan Vollmer (Hendrik), který se po deseti letech vrací zpátky učit. Škola, do které ho přijali, je velmi problematická, studenti mají učitele úplně v paži a dělají si co chtějí. Vollmer se stane expertem ohledně tzv. G-Kursu, té nejhorší třídy na škole. Za pomoci nových a nekonvenčních metod se mu nakonec podaří proniknout ke studentům a změnit jejich postoj ke škole. (x)

>> oficiální stránka
>> FB stránka (už dříve avizovaná, dost materiálů)
>> krátká ukázka z prvního dílu s anglickými titulky

Následující tapetáž je z části moje výroba (gify) a potom z kino.de, tvinfo.de a rtl-now.de. Možná je tam ještě i jiný zdroj, ale to už si fakt nevzpomenu.

Opening první řady:


Promo:

(část bohužel s vodoznakem, ale aspoň nemusím uvádět zdroj Laughing )

DVD obal:


1.01 Der Neue

Stills:


Gify:

(všech 40 gifů zde)

1.02 Ahmed

Stills:


Gify:

(všech 36 gifů zde)

1.03 Picko

Stills:


Gify:

(všech 40 gifů zde)

1.04 Jan

Stills:


Gify:

(všech 38 gifů zde)

1.05 Nicht schon wieder Jan

Stills:


Gify:

(všech 40 gifů zde)

1.06 Benny

Gify:

(všech 38 gifů zde)

1.07 Leon

Stills:


Gify:

(všech 40 gifů zde)

1.08 Corinna

Stills:


Gify:

(všech 40 gifů zde)

1.09 Britta

Gify:

(všech 40 gifů zde)
___________________

- rozhovory s Hendrikem k nové, druhé řadě seriálu Der Lehrer, která má premiéru 5. prosince: 1; 2; 3
- podivné promo.
(Na FB stránkách seriálu Der Lehrer je těch videí víc a stále přibývají, tak se koukněte.)

Taky jsou tam fajn fotky, jako tyhle behind the scenes:

(x)

Jakmile seriál začne, budu sem házet materiál, vypadá to výživně. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Der Lehrer (2013-2014)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jelikož dneska večer začíná na RTL druhá řada seriálu Der Lehrer, o kterém jsem informovala v prvním příspěvku, házím sem masterpost, do kterého budu přidávat gify a materiál, ať to tady není rozcrckaný jak ten Polda.
Napřed obecné informace: natáčelo se na jaře a v létě 2012 a narozdíl od první řady mají epizody standardní délku.



Zdroj: kino.de (HQ), tvinfo.de (LQ)

Promo:


2.01 Ich hab' ja gesagt, ich bin Lehrer (05/12/2013)


Gify:

(všech 50 gifů zde)

2.02 Wird das jetzt ein Date? (12/12/2013)


Gify:

(všech 37 gifů zde)

2.03 Elektroschocker, Pfefferspray und ein SEK vor der Tür (19/12/2013)


Gify:

(všech 30 gifů zde)

2.04 Einfach meine Freundin vögeln (02/01/2014)


Gify:

(všech 30 gifů zde)

2.05 Wieder so ein fieser Vollmer-Trick (09/01/2014)


Gify:

(všech 43 gifů zde)

2.06 Kann ich hier mobben? (16/01/2014)


Gify:

(všech 40 gifů zde)

2.07 Sie reden auch erst und denken dann, oder? (23/01/2014)


Gify:

(všech 50 gifů zde)

2.08 Oh Gott, es ist eine Liebesgeschichte (30/01/2014)


Gify:

(všech 68 gifů zde)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Do předchozího příspěvku Der Lehrer (2013-2014) nagifována první epizoda druhé řady Lehrera. Lidi, to je zas jednou volovina, nicméně smekám, dokázali mě několikrát rozesmát i přesto, že jsem nerozumněla.

Nicméně na serienjunkies nové epizody nejsou, rtl-now je zdarma neposkytuje (aspoň já to nerozjedu), takže snad jedině tady, online zdroj snad ani není. Sad

A bonusový materiál k 2.01:
- vystřižená scéna -> ke shlédnutí na FB

- Sonja Baum, se kterou má Hendrikova postava bližší vztahy, hrála jeho těhotnou manželku v Kobře. Německý casting, y'all. Laughing
-
-

- jeden velmi povedený still, u kterého jsme měly s Wox rozepři ohledně výrazu na Hendrikově tváři:


- plus tohle, komentář netřeba:


Uvidíme se zase příští týden při rubrice "seriál, u kterého se scénáristé řídí hlesem 'why the hell not' a 'because we can'." Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Tak nejvíc mě dostal poslední pic. Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ha, dneska je to expres. Laughing Do příspěvku Der Lehrer (2013-2014) nagifovaná druhá epizoda, tentokrát bohužel bez nahoty. Sad Nicméně slyšet Hendrika říkat fistulí "scheiße" stálo za to. Laughing

A bonusový materiál k 2.02:
- upoutávky na epizodu: 1 a 2
- ze zákulusí
- vystřižená scéna
(vše FB)

- učitel chemie ohřívá mléko pro mimino (z těch jeho pracek mě polévá horko Laughing):


- "Aaa ham!"


- oční bulvy pojištěné na milión Laughing


- wrau:


- a celkově povedený outfit (hlavně ta bunda, hrozně mu sluší Embarassed )

(Ta první fotka není jen moje škodolibost na vypečený screen, on tam ten výraz fakt schválně hází.)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Je to jasné, jsem zamilovaná do té hnědé kožené bundy! Laughing Jinak do masterpostu k Lehrerovi - Der Lehrer (2013-2014) - přidány gify k další epizodě. Další bude bohužel až v lednu. Crying or Very sad

A bonusový materiál k 2.03:
- upoutávky na epizodu: 1 a 2
- ze zákulisí (včetně blooperů)
- a tady nám Hendrik ukazuje, jak se pařilo za jeho mladejch let - nevím, jak to souvisí s epizodou, ale je to hlína
(vše FB)

Plus dva screeny z toho bts videa, nemohla jsem si pomoct:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Tatort: Kinderland (2012)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Hendrik ve filmu z cyklu Místo činu / Tatort s názvem Kinderland (2012). Hraje Gerda Tremmela, majitele sdružení pro pomoc dětem na ulici. Jedna z dívek, která do sdružení docházela, mladá prostitutka, je nalezena mrtvá, a měla kontakt jak s Tremmelem, tak jeho manželkou - lékařkou. Nějak v tom ještě lítá jejich syn, se kterým má Tremmel zjevně problémový vztah, ale víc po mně s mou neexistující němčinou nechtějte. Největším přínosem budiž, že tam má Hendrik snubák, dioptrické brýle a (pro Káju) modrou košili. Laughing

Stills (HQ, kino.de):


Gify:

(všech 40 gifů zde)

>> Film online.
>> Film online.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Ten gif jak vyděšeně polyká je pecka Laughing Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem


<3
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Místo činu: Vlk v beránčím rouše (2002)
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Včera na primě běželo Tatort: Wolf im Schafspelz (2002), v češtině jako první epizoda z cyklu Místo činu: Mnichov s názvem Vlk v beránčím rouše. Hendrik tam hraje Maximiliana Stadlera, syna statkáře, jehož statek je místem činu. Anotace: "Na statku Karla Stadlera, chovatele ovcí, pracuje i několik Turků, kteří zachovávají zvyky, spojené s podřezáním ovce. To ovšem v Německu není legální, a tak kvůli tomu dochází každý rok k prudkým hádkám se správcem Jostem Schulzem. Jednoho dne je Jost nalezen ve svém přívěsu mrtvý. Před přívěsem je ovčí hlava, napíchnutá na kůlu, což nasvědčuje tomu, že šlo o rituální vraždu. Komisař Leitmayer a inspektor Batic z mnichovské kriminálky řeší problém, zda tyto dvě věci spolu mají souvislost..." (x) Hendrik si krásně zahraje, v tomto ohledu doporučuji. (Pozn: Pavel Vondra v tomto filmu nedabuje Hendrika, ale jednoho z policistů, takže jsem zpravidla otáčela hlavu na špatného herce. Laughing )

Stills (LQ, zdroj: Google):


Gify:

(všech 44 gifů zde)

Bonusy:


Omlouvám se za pozdní echo, ale sama jsem si všimla, až když to jelo. Pro zájemce německý originál.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Do příspěvku Der Lehrer (2013-2014) nagifovaná 2.04 a jako vždycky nějaké bonusové materiály:

- proma na epizodu: 1 a 2
- behind the scenes
(obojí FB)

Ach, tohle najít aspoň jednou ve své posteli...


S dámama to zjevně umí...


Obligátní naháč, protože sorry, to sem musí. Dovedete si představit tu práci, než to nastříhali tak, aby nebylo nic vidět? A dovedete si představit, co všechno viděl štáb? Kdybych to zkusila, tak by mi praskla cévka v mozku. Laughing
1 - 2 - 3
Pro citlivé duše jsem hodila jako odkaz, ještě si pamatuju ten poprask, který tady nadělala Julčina odhalená hruď. Laughing Koho zajímá, nechť klikne, koho ne, tak tady má odpovídající gif místo toho:


Jedny luxusní postelové vlasy... (to jsem mívala na hlavě taky, než mi to zase dorostlo Laughing )


Tyhle pro Káju a pro Wox - Kája měla pravdu, modrá mu neuvěřitelně sluší, a Wox tam má vlnu:


A jeden výraz plně vystihující dění v celé epizodě. Laughing


Má ještě 4 epizody a budu se hodně divit, když neukáže úplně všecko. A pak ovšem teda doufám, že třetí řada nebude, to už by musel být nahej furt a jít do toho Brüna, aby to přetrumfnul. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
jít do toho Brüna, aby to přetrumfnul. => jsem četla "jít do toho BRNA, aby to přetrumfnul."

To bych mu schvalovala Cool Laughing Laughing

Vlna je skvělá, ale vidíš, mně zrovna v modré moc nesedne, přijde mi v ní bledý a smutný <3 ale každý má jiný vkus Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem

(Zdroj: http://www.kino.de/star/hendrik-duryn/fotoshow/137782/424576#starfotoshowDetail)

Myslím, že tento po manželství toužící Hendrik tady ještě není Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
SaM, ten gifák je skvělý a ty obrázky... Aaaaaaaw! Laughing
Modrá mu sluší, hezky mu podtrhne oči a ten poslední obrázek s vražedným obličejem... Co kdybys to použila v SM jako materiál pro čtenáře, aby si uměli přesně vybavit Frankův obličej v některých chvílích? Smile

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Frank Traber (Hendrik Duryn)
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 2 z 4  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma