AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Koníci
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Myslim, že hodně lidí vždy na tohle téma přispívalo, tak by tu asi nemělo chybět Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Mnozí z vás určitě sledovali letošní už 117. ročník Velké pardubické steeplechase.
Vítězkou se stala bělka Sixteen v sedle s Dušanem Andrésem, 2. Decent Fellow, 3. Eliška Přemyslovna... Překvapením bylo i 5. místo Josefa Váni juniora, kterému je teprve 16 let a startoval na koni Juventus.

Doběh
Sixteen


Letošní ročník si bohužel vyžádal i dva koňské životy. Po chybě Maskula na Taxisu si zlomil nohu Cieszymir a musel být utracen.



Stejný konec potkal také Polárníka, který si zranění přivodil náběhem do cílové roviny. Vytrhl si nohu z kloubu.


Čest jejich památce.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lacky17


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Trenčín
Odpovědět s citátem
ja mam spoluziacku ktora dokonca jazdi na koni a sutazne ale ona preferuje westernove jazdectvo a keby sa dalo dali by ste tu viac obrazkov konii? nech jej mam co posielat Embarassed

_________________
Ihr Revier ist die Autobahn
Ihr Tempo ist mörderisch
Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser
Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11
Unsere Sicherheit ist ihr Job !
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Pokud možno, taky jsem lidičky přihoďte nějaké fotografie Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lacky17


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Trenčín
Odpovědět s citátem
jupiiii dakujem aspon si u nej splneeem Embarassed Embarassed hi . inak ked sa mi podari tak vypytam od nej nejakee fotecky

_________________
Ihr Revier ist die Autobahn
Ihr Tempo ist mörderisch
Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser
Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11
Unsere Sicherheit ist ihr Job !
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem

Je to uz nejaky cas co nestastne uhynul tento konik( Cieszymir) Myslim ze uz pomaly diskusie o tyrani a netyrani utichli, kazdy setri sili na buduci rok. Kto si mysli ze dostihy su tyranie, nech si precita tento clanok a mozno pochopi: http://skultetyova.blog.sme.sk/c/62402/Cesta-smrti.html a toto sa deje denne, a vsetci mlcia. To nie je tyranie? Proti tomuto je Taxis nic. A este jeden nazor odbornika, ktory uz zachranil desiatky koni urcenych na maso:

Nemyslím si, že by boli dostihové kone týrané, ak sú v kvalitnom tréningu a dostatočne živené na dosiahnutie výkonu. Neviem ako teraz, ale v minulosti, ešte za totáča sa prestárle kone po zenite v niektorých prípadoch doslova posielali na smrť do "posledného" dostihu. Boli vysoko poistené a jedna z možností ako získať zaňho peniaze bol úraz na dráhe. Myslím si však, že v dnešnej dobe sa už nič také nerobí. Niekedy je dostih ku koňovi krutý, ale je to daň za šport. To isté sa môže stať hociktorému športovcovi a nikto pre to extrémne športy nezakazuje.
Kone v dnešnej dobe sú pripravované na svoj výkon veľmi dôsledne, pretože sa tam točí neporovnateľne viac peňazí ako v minulosti. Stačí však malá nepozornosť, alebo blbá náhoda, ktorá znamená koniec.

Keby kone končili len takýmto spôsobom...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Biggi, nebudu se s Tebou hádat o dostizích, ale podotýkám, že názor toho odborníka je nechutně demagický.... Mad Mad Mad Mad a co se týče těch transportů, nemyslím si, že všichni mlčí: o tomto problému se ví dlouho a velmi mnoho lidí proti transportům koní z Polska do Itálie protestuje. Nicméně toto je otázka toho, aby to zakázali politici...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Mno ohledně transportů koní tedy souhlasím s Wox...kdyby byli politici co nač, tak už to dávno zakážou...
Jinak nevím, jak to bylo myšleno s dostihy, zda to považujete za týrání nebo ne...
Podle mě je dostihový sport jako každý jiný...Jak řekla Biggi, koně mají výbornou stravu, péči, trénink...Pokud by nebyly dostihy, koně by měli o několik hodně procent, menší využití, tím pádem by o ně nebyl ani takový zájem, jako je např. zakládání jezdeckých klubů ap. tím pádem by také většina koní měla velkou šanci, že se s nima bude kšeftovat pro maso...V mém okolí se pohybují dva takoví lidé, kteří si pod záminkou od vás koupí koníka, o kterém doufáte, že si v klidu dožije stáří někde na pastve, mezi ostaními koňmi a oni ho nakonec prodají na maso...Hodně lidí už se tak spálilo.

Známý měl páru tažných koní, Sylvu a Rockyho. Překupník si je koupil spolu, že je bude v tahu i nadále využívat. Jenže my jsme si chtěli kobylu kopit, protože jsme ji dobře znali a taky na ní jezdily děcka...Mno a nakonec jsme zjistili, že valach šel na maso hned a kobyla dala jedno hříbě a poslali ji zrovna do Polska...Ten chlap ani neměl nějaké výčitky nám to prostě jen tak říct, že ,,naše" Sylva už je po smrti a někde si na ní někdo pochutnává... Fakt se mi tihle lidi a tyhle věci hnusí!


Takhle jsme si chodívali s koníkama ven, já na Nickovi a holky na kobylkách. Ta druhá je právě zmiňovaná Sylva.
A ta bělka je Quinnea. Obě se osvědčili jako dobré učitelky. Quinnea už také bohužel nežije, ale byla skvělá parkuračka,
odskákala s přehledem stupeň "T".


A ještě jednou Sylvinka, tentokrát na svatbě mého nynějšího přítele. Byla koníkem pro vše, vždy na ni byl spoleh.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Mno vidim, že tohle téma se tady vůbec nehýbe Sad , přesto předávám zase nějaké foto s osobního archivu.


Tiffany a já loni na závodech...skončili sme nakonec 4.


Tady letos v dubnu já a Tiffany na distančních dostizích v Rakvicích u nás na Moravě.
Byli jsme první v krajském kole v kvalifikaci na mistrovství republiky v enduranci.


Nj chvilka slávy...Ale mistrovství jsme se bohužel pro mé i kobylčiny zdr. problémy nezúčastnili Sad


Mno a opět Nick a Jolek...měli jsme ve škole vinobraní a koníci tam každoročně chodí v průvodu a vozí nám pani ředitelku
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem


Alespoň obrázek, se Všel se nám líbil Wink (a Kájka už umí španělský krok Laughing)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Málo, málo koníčků tady, tak přihazuji mé nejoblíbenější plemeno, Tennesseeského mimochodníka. Není nádherný? Embarassed Embarassed















_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Všel: Mno musím uznat, že tenhle koník je exteriérově moc hezký, hlavně vraníci...akorát teda co jim vytýkám tak je postoj a chod...Ale k tomu byli vyšlechtěni, tak to k nim samozřejmě patří no... jinak velmi hezcí
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všel: mimochodník? Shocked Shocked Shocked to ale tedy není pro koně přirozený pohyb, ne? Embarassed Embarassed Embarassed já jen... pokud k němu byli vyšlechtěni, tak si to vůbec nedovedu představit...







Zdroj: www.vseprokone.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Nevím, moc se mi to líbí, no Laughing Laughing Laughing Přijdou mi úžasní Laughing Laughing Laughing



Tennessee walking horse trochu jinak Laughing Laughing Laughing


_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Wox: Přesně nad tímhle koněm jsme s mamkou slintaly... Smile




Koníček u moře...



_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všel, tak tady máte s maminkou ještě jednoho Wink

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem

Něco pro zasmání Embarassed nj někdy jsem i já šikovná Very Happy


Nj zlatíčko Tiffany Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
Samej krásnej koník to tu je Very Happy
vůbec to jsou moc hezký zvířátka
Jeden čas sem na koni jezdila Sad ale bohužel střední mi to překazila
Jinak sem taky chodila na dostihy a snažila sem se i sázet Very Happy ale bez valného úspěchu, koukala sem se spíš na to jak se mi líbil ten koník než na jeho výkon, ale i tak to byla zábava Very Happy

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Jeanne


Založen: 17. 12. 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
Tak pokud chcete kvanta fotek koní, tak neváhejte navštívit moje internetové galerie jeannej.rajce.net
Najdete tu nejen koně, ale také fotky z koncertů mé nejoblíbenější kapelky Wink Budu ráda, když se kouknete Smile

Všelka: Jojo, Tenessáky mám taky moc ráda, ale celkem mi vadí ten styl, jakým se k těmto koním lidé chovají- Nechávají přerůstat kopyta a podkovávají je příliš těžkými podkovami, popř. i dávají řetězy kolem spěnek jako závaží, aby měli koně výraznější akci. A z těch pák, na kterých je jezdí, mi občas naskakuje husí kůže Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Jeanne: Je to smutné, ale lidé se vůbec ke zvířatům chovají špatně Sad

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem

Achaltekinský kůň


Anglický plnokrevník


Arabský plnokrevník


Českomoravský belgik

Pár foteček...příště zase nějaké přidám...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
tohle je můj oblíbený koník
je to kůň Shirský, jeden z největších koníků a podle mě jeden z nejhezčích Laughing Very Happy




_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Toto je můj oblíbený koníček...

mm

mm

(zdroj: http://virko-prodej.blog.cz/0510/usher-frisky-kun)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
tož, taky není úplně vošklivej Laughing Very Happy Smile ...no on je i docela hezkej Laughing Very Happy
má takový vznešený držení těla a hlavy Laughing

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
vidim že tu přibyly nějaké fotečky to je fajn...aaa fríští koníci, ty miluju...já se přidám fotečky svojeho miláčka Terracona - anglického plnokrevníka ze stáje BORS Břeclav, kam chodím na praxi a taky tam mám spoustu dobrých přátel. foto ze stáje je moje a foto z dostihů fotila moje kamoška Eva Kopečná a pan Zenon Kisza, od kterého jsem si musela vyžádat povolení na zveřejnění fotky na internetu...















No neni nádherný Terraconek? Embarassed Sice je to největší potvůrka ve stáji, ale mám ho moooc ráda Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Rimes: Je opravdu nádherný... neznám ho a už jsem se do něj zamilovala Very Happy Má naposto úchvatnou hlavu a barvu! Very Happy



A tohle je má srdeční záležitost: Afleet Alex Embarassed Embarassed





_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
myslím že tenhle koník by tu neměl chybět.... Laughing Laughing Very Happy




kůň Houpací, velmi přítulný a vhodný k dětem..... Laughing Very Happy Very Happy

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
a tu jsou moji oblíbení Shiráčci Laughing



ty jejich nádherný rousy Laughing já z nich prostě nemůžu

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Božena Loupancová
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Hrabišín
Odpovědět s citátem
http://www.jezdectvi.cz/clanek/ukaz26

ahoj tady je moc pěkný článek o těchto ušlechtilých zvířatech, já mám koně moc ráda,t aky jsem v mládí jezdila, těď si je už jen mamaluju. A víte, které zvíře má nejkrásnější oči na světě, ano říká se, že je to právě kůň. Tak ať vám koně jdou.

tak to je Achal-Teke - kůň, který chrání a miluje svého pána jako pes


_________________
Erdogan Atalay Czech fanclub - Facebook
http://erdogan-atalay.blog.cz/ můj blog o Erdoganovi
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Myslíte že se dá Zebra nebo bájný Jednorožec pokládat za koně?

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Všem se omlouvám, dlouho jsem tady s tímto tématem nepohnula, ale jelikož mám stále více povinností a o to míň času, tak bohužel nestíhám. Budu se snažit toto téma zase trošičku rozproudit. A jelikož se blíží další ročník Velké pardubické, tak myslim, že bude o čem psát a diskutovat.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Takze moj milacik Hastaven, ktoremu som vzdy tak drzala palce a vdak nemu som sa zacala venovat dostihom, ide v 13 rokoch do dostihoveho dochodku. 3x sa pokusal prejst VP, zial ani raz sa mu to nepodarilo,i ked kvalifikaciu v pohode vyhral a porazil i slavnu Registanu. Som ale rada ze sa toho dozil a nic vazne samu nikdy nestalo. Snad teraz ked uz nebude zavodit sa k nemu budu i nadalej spravat ako k sampionovy a neskonci ako nepotrebny v nejakej salame pre psov Rolling Eyes
Uzi si to Hastiku Cool
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Biggi: Ten je opravdu krásný ^^



Jéé, já našla hříbátko Afleeta Alexe! Laughing To je krásný! Laughing No není to podoba? Laughing



A má dokonce i svou figurku, se picnu XD Laughing



A tohle jsem vůbec nevěděla Shocked
Afleet Alex, breed: Thoroughbred, recommended age: 8 and Up, description: An �ugly duckling� colt, he was born to a mare that didn�t produce milk. The little bay was bottle-fed by his breeder�s 9-year-old daughter. Named for his owners' children � all named Alex � Afleet Alex's owners also pledged some of his earnings to Alex's Lemonade Stand, founded by young cancer victim Alexandra Scott. Though his Triple Crown hopes were thwarted by traffic in the Kentucky Derby, where he finished third, it was his stunning victory in Maryland's Preakness Stakes that revealed the depth of Alex's determination. As he flew around the turn in pursuit of the leader he almost fell, nearly unseating jockey Jeremy Rose. Alex�s grit and agility � combined with Rose�s balance and horsemanship � prevailed. As the racing world watched in amazement, the game 3-year-old recovered to win by a widening 4 � lengths. A resounding triumph in New York�s Belmont Stakes guaranteed Alex�s place in history.

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Hříbátka jsou strašně legrační Laughing Laughing Laughing

http://www.americazoo.com/kids/graphics/horse2.jpg

http://i88.photobucket.com/albums/k182/tbode/horse081006_536x700.jpg --- jaj... to je jak Semir vedle Dietera Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Woxys: Jo, tu fotku znám, ten malý koník vypadá jako jezevčík Laughing Laughing

Opět Tennessee Laughing




_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Jé, Všelko, tenhle se trochu podobá Pírkovi Very Happy ale ten je o maličko víc modrý Smile


http://www.horseworld.wz.cz/grosak12.jpg



Jééé, tenhle je krásný! http://www.stallion.estranky.cz/archiv/iobrazek/136
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Vidim že téma se nám opět zase trochu rozběhlo...to je fajn...

Tak by mne zajímalo zda Pepík Váňa senior letos pojede Velkou pardubickou...moc se o ní ještě nemluví a to už pomalu klepe na dveře...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Rimes: preo by nemal, ved vyhral 3 kvalifikaciu s Juventusom a ma tam dost koni aby sa uslo aj jemu, a ak si dobre spominal tak pri poslednej kvalde kde vyhral jeho Pocci, sa vyjadril ze by rad siel ak bude zdravy a nic sa dovtedy nestane.
Zas sa ozyvaju hlasy ktore nazyvaju Velku Pardubicku tyranim koni, ale asi nevedia ako vyzera take tyranie koni, staci pozriet napr. toto http://www.youtube.com/watch?v=QqXA55N0pOY&NR=1 a potom porovnavat. Je to hnus a najhorsie je ze je to uplne legalne, zatial co dostihovy kon ma velky box, prvotriedne krmivo a osetrovatelov, velky vybeh a zivot jak v bavlnke, a tito chudaci konici to maju zratane uz pri narodeny Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Biggi napsal:
Rimes: preo by nemal, ved vyhral 3 kvalifikaciu s Juventusom a ma tam dost koni aby sa uslo aj jemu, a ak si dobre spominal tak pr
i poslednej kvalde kde vyhral jeho Pocci, sa vyjadril ze by rad siel ak bude zdravy a nic sa dovtedy nestane.
Zas sa ozyvaju hlasy ktore nazyvaju Velku Pardubicku tyranim koni, ale asi nevedia ako vyzera take tyranie koni, staci pozriet napr. toto http://www.youtube.com/watch?v=QqXA55N0pOY&NR=1 a potom porovnavat. Je to hnus a najhorsie je ze je to uplne legalne, zatial co dostihovy kon ma velky box, prvotriedne krmivo a osetrovatelov, velky vybeh a zivot jak v bavlnke, a tito chudaci konici to maju zratane uz pri narodeny Rolling Eyes


Podobné argumenty se mi nelíbí Smile to je, jako kdyby nějaký fanatický příznivce delfinárií ukázal video s japonským vražděním delfínů a pak říkal, že i v nějakém příšerném zařízení o rozměrech 8 x 1,5 m (a že taková delfinária bohužel jsou) se mají delfíni lépe. Možná ano... ale obojí je přece špatné.
(čímž neodsuzuji všechny marinelandy, některé jsou velmi kvalitní)

Když někomu uřežu zaživa nohu, je to mučení a týrání Smile když ho budu ,,pouze" škrábat žiletkou, je to sice mírnější, ale rovněž týrání Smile
Takže známé převozy koní z Polska do Itálie, které měly být mimochodem, dávno buď zakázány, nebo alespoň pod větším dohledem, jsou beze sporu mučení, ale to nic nemění na mém názoru, že Velká Pardubická je zábava pro lidi, kterým nevadí pořádat a sledovat podnik, kde se automaticky počítá se smrtí hlavních účinkujících.

Klidně na mě ječte Smile nenávidím VP od doby, co mi bylo tak šest a dívala jsem se s otcem - jeden koník upadl přes překážku, zůstal ležet na zádech a jen se smutně třepal... vykuleně jsem se ptala otce, co se mu stalo a on s klidem řekl, že si ten koníček zlomil vaz a že ho odstřelí. Pamatuji si, jak strašně jsem to ořvala, měla jsem z toho pěkný trauma Smile v tomhle objektivní nebudu, roky tu scénu pořád vidím před očima a Pardubickou nenávidím.

A když přečtu, kolik koní se na VP zabije, je mi z toho zle... Vy říkáte, že jsou k tomu ti koně vychovávaní a nevadí jim to... nu, tak ne, no Smile já se v koních nevyznám, říkám jen svůj názor naprostého laika.

Když jste tu znalci... jaká je úmrtnost koní při military, prosím?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Wox: zas ty? Laughing ako inak, vzdy na opacnej strane.
Klidně na mě ječte Smile nenávidím VP od doby, co mi bylo tak šest a dívala jsem se s otcem - jeden koník upadl přes překážku, zůstal ležet na zádech a jen se smutně třepal... vykuleně jsem se ptala otce, co se mu stalo a on s klidem řekl, že si ten koníček zlomil vaz a že ho odstřelí. Pamatuji si, jak strašně jsem to ořvala, měla jsem z toho pěkný trauma Smile v tomhle objektivní nebudu, roky tu scénu pořád vidím před očima a Pardubickou nenávidím.

No ja som tiez v detstve videla nejaky dokument kde sa nejake selmy vrhli na zebru a krasne ju rozkmasali za jej zufaleho erzania, odvtedy dokumenty z africkej divociny nekukam.
Tu blizko mame jeden utulok, mozes kuknut na www.utulokdca.sk su tam aj kone co zachranili pred jatkami, stare kobyli o sa uz nehodia ako chovne a pod, ten majitel sauz konom venuje roky a tiez vie o je to tyranie, ale o dostihoch si to nemysli. A ktore kone sa podla teba maju lepsie ako tieto zavodne?
1. kone na ucely podnikania, konska turistika, kde makaju 7 dni v tyzdni cez sezonu, kedze to moc nevynasa tak su v biednyh podmienkach, uz ich par skoncilo v utulku, vyziabnute, kost a koža, a hlavne psychycky znicene, lebo na nich jazdi kazdy kto si zaplati, nemusi ani vediet jazdit. Nehody typu ze konik nabehne na jamu a zlomi si nohu alebo sa splasi, zhodi jazdca a vleti pod auto sa stavaju.
2.tazne a pracovne kone, ktore este niekde v lazoch a na samotach pouzivaju na oranie a na zvazanie dreva z hor, majitel si ich kupi na pracu a ked konik nevladze alebo je chory, stary, tak putuje za bitunok, aby aspon nejake prahy dostal majitel na dalsieho.
3. kone vazne bohatych ludi, ktore kupia si pre radost a nevyuzivaju ich na pracu, ale pre svoj relax, ale maju cca 15tis. mesacne. (tieto jedine sa podla mna maju lepsie ako tie dostihove, ale takych ludi je malo co si to mozu dovolit)
4. kone vo volnej prirode( tu u nas a u vas asi tazko) ktore si ziju ako chcu a jediny nepriatel je clovek alebo predator.

Mnoho trenerov koni by ti dosvedcilo ze mali kone pre ktore bolo pretekanie sa zabavou a radostou, ked boli v boxe pocas zimy su mrzute a smutne, ale akonahle sa dostanu na oval tak oziju a robi im radost sa pretekat a hlavne vitazit a ovacie davu si vychutnavaju. Nemam presne cisla, ale nemyslim si ze zahynie viac koni na prekazkach ako vo vybehu a na koliku.
Mna dost zarazila sprava po poslednyc dostihoch:
Smutnou cestu z pražských dostihů má za sebou trenér Pavel Tůma. Oba jeho svěřenci, kteří nastoupili do vrcholu nedělního odpoledne v Praze na proutěných překážkách, totiž utrpěli vážná zranění, a zatímco Malcolm musel bohužel být utracen, Mildred má za sebou náročnou operaci na brněnské klinice a momentálně není jasné, zda se ji podaří zachránit alespoň pro využití v chovu anglického plnokrevníka. Ani jeden z koní se přitom nezranil při skocích, které oba absolvovali bez problémů. Rolling Eyes
Tie dostihy som sledovala a ziadny pad ani zrazku som nepostrehla, proste bola v trave nejaka jama a konik tam skocil, ale to sa mu moze stat kdekolvek, i v lese, na luke alebo na dostih. drahe.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
díky za odpověď Smile a souhlas, nejlépe se mají koně bohatých majitelů Smile bydlím v Brně a okolo dost takových míst je (obrovská louka jako výběh, velké stáje, majitelé si na koních sem tam vyjedou Smile), možná na to mám zkreslený pohled.

Nicméně Velká Pardubická se mi prostě strašně nelíbí, je mi z ní zle... sice si myslím, že kdyby to ty koně nebavilo, tak je přes ty překážky nikdo nedunutil skákat... Sad ale i tak Sad kolik je průměr koní mrtvých na jeden tenhle závod? Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
No v poslednej dobe( okrem minuleho roka, kde to podla mojho laikeho pohladu spackal zokej a zapricil smrt 2 koni) je ich malinko, i vdaka odporcom najslavnejsej prekazky Taxisu, ktoru zmensili. Tu mas odpoved http://nienna.blog.cz/0802/smutnejsia-stranka-velkej-pardubickej kde mozes vidiet ze je to uz lepsie, ale i tak nechapem ten dovod umrtia ze uplne vycerpanie, to je hlupost majitela alebo zokeja, ktory musi vidiet ze ten kon na to nema, i napriek tomu ho tam posle alebo ako zokej ho zenie a mlati, to by som trestala nie len odnatim licencie na 2 dni ako to je teraz, ale zakazom cinnosti.
Mne sa dostihy pacia hlavne kvoli krase koni v pohybe, rychlosti a skoku cez prekazku, ale tiez si rada sadnem niekde v blizkosti utulku kde sa koniky volne pasu a behaju a dokazem ich sledovat cele hodiny, popripade ak sa odvazim priblizit s jablkom v ruke tak aj pohladkat a ponuknut Cool
Kazda takato smrt v priamom prenose ma boli,i po dostihoch sledujem spravy ci to vsetci prezili v zdravi ale viem ze tie koniku su slachtene a pripustane za velke prachy len kvoli tomu aby sa narodil velky sampion, bez dostihov by ani neboli, lebo arabsky plnokrvnik je velmi nachylny na zranenie a zdravie a zbohatlici si radsej kupia odolnejsieho polokrvnika alebo kona bez papierov, nepotrebuju super rodokmen.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad to je hrozný... zdá se mi, že toho spíš přibývá Crying or Very sad

1991 Pauza Taxisov príkop zlomený väz - možná toho jsem viděla, když umřel Sad chudinka Sad

Mám koně v oblibě, ačkoliv na nich nerada jezdím... ale líbí se mi jejich pohyb, hlava, tělo, hříva a ocas... i oči a hebká tlamička. I proto nemohu vidět VP, byla bych na prášky, že přede mnou nějaký umře... Koneckonců se mi ani moc nelíbí, že sport, kde dochází poměrně často k úmrtí koně, vysílá televize... Sad

Co se mi líbilo, byla ta soutěž military, sledovala jsem ji na loňské olympiáda. Ale pokud mi někdo řekne, že na ní také často umírají koně, dívat se nebudu...


Není rozkošný? :aww:

http://tn3-2.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/260/d/7/Pantomime_horse_by_m4g1c4.jpg
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
http://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/vana-mladsi-tatovi-nedaruju-ani-metr_83484.html

Tak se začínám na Pardubickou fakt těšit Smile Už to máme za pár! Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Božena Loupancová
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Hrabišín
Odpovědět s citátem

Tak tady čerstvá vítězka Velké pardubické, jinak obrovská tragedie pro koníka, co si utrhl nohu, hrozné záběry. První diskvalifikovaný vitěz v historii, velká smůla, když si člověk poplete kurz na tak významném dostihu.

_________________
Erdogan Atalay Czech fanclub - Facebook
http://erdogan-atalay.blog.cz/ můj blog o Erdoganovi
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Rok zase utekl jako voda a opět vyhrála Velkou pardubickou bělka Sixteen. Proběhla cílem jako druhá, ale první Amant Gris byl diskvalifikován vinou svého jezdce když spletl kurz dostihu. Druhý tedy skončil Hirsch, třetí Josef Váňa s Juventusem. I když tvrdil, že to je jeho polslední start ve Velké, myslím, že příští rok opět neodolá a do tohoto dostihu vyrazí.

Italská hvězda Fatal Mac, který byl považován také za favorita, bohužel na naše koně v tomto dostihu opravdu neměl. Těžké skoky a rychlé tempo neakceptoval a před koncem dostihu byl zadržen.

Jediným smutným bodem byl asi fakt, že kůň Klip si po pádu přivodil tak těžké zranění, že následně musel být utracen.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Propána Shocked Tak jsem ráda, že jsem Pardubickou propásla, protože utženou nohu bych asi nevydýchala Sad I tak mě to docela sebralo a to jsem o tom četla jen tady od vás Shocked
Nevíte, jak dopadl Váňa junior?

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Koníci
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma