AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
V tom s tebou naprosto souhlasím! Ale kampaň existuje, takže v tomhle ohledu se s tím už nic nenadělá. Myslím si, že "bezpečnost" na silnicích jde dělat buď prakticky (značení,...) a nebo teoreticky (viz reklamní kampaň). A z té druhé oblasti nebylo o něčem podobným v poslední době tolik slyšet, jako právě o "nemyslíš-zaplatíš".
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
A proč o tom nebylo slyšet? Protože všichni věděli, že teorie je na nic... důležitá je praxe... jenže stačilo aby někdo dostal horečku, uhodil se do hlavy, či mu na stole přistál kufřík se zajímavým obsahem a najednou je teorie strašně důležitá... ale není.... jak už sem řekl, důležitá je praxe. Já to vím, ty to víš, každý to ví. Proto odsuzuju tuhle kampaň, protože dokud tu nebude pořádně rozvinutý systém praxe, tak se situace na našich silnicích nezlepší. Důležité jsou činy, ne slova či spoty.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Zpřísnění v autoškole by bylo jistě přínosný, ale spousta řidičů ani autoškolou neprojde a jezděj klidně bez papírů. Aspoň na pár jedinců by mohla ta kampaň zabrat, nemyslím si, že by je to přimělo přestat jezdit nebo si udělat autoškolu, ale aspoň by byli opatrnější, poutali se a zbytečně v autě neblbli nebo neřídili opilý (myslím teď především děcka cca od 15 roků vejš, co nevydržej čekat na řidičák do 18ti, případně na to, až splašej 10 tis. Kč na autoškolu, jestliže jim to rodiče nezaplatěj).
A teorie není na nic. Je to velice dobrej základ pro praxi, která je zásadní.

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Lacky17


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Trenčín
Odpovědět s citátem

_________________
Ihr Revier ist die Autobahn
Ihr Tempo ist mörderisch
Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser
Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11
Unsere Sicherheit ist ihr Job !
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Dandie: jak krásně idealistické. Snad nepočítáš s tím, že když je někdo natolik otrlý, aby řídil bez papírů, že na něho zapůsobí nějaké spoty. To ani omylem. Spoty můžou akorát zapůsobit na lidi se slabší povahou, což tyhle hovada určitě nebudou...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Bobo23: Existujou i jedinci, co jezdili už pár let předtím, než jim bylo 18, a jsou to dobrý lidi, který dbaj na bezpečnost provozu a ne žádný hovada....teda minimálně jeden, kterýho znám. Very Happy Ale určitě jich bude víc.. Wink

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Jo jeden nebo víc. Ale to je přesně to o čem mluvím. Ta kampaň akorát tak, postraší tyhle "slušné"... a to si myslím, že není zrovna dvakrát prospěšné. To, že se provoz ještě více zpomalí, povede nevyhnutelně k dalším krizovým situacím.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Obdivuju Gregoryho, který má přehled o chování každého (ne)řidiče v republice. Na přechodech zemřelo letos (do listopadu) o 11 lidí víc než v loni a víc jak 800 jich bylo zraněných. Zrovna tenhle problém je o "teorii" pro chodce a o "teorii" i pro řidiče. (Pokud předpokládám, že "prakticky" umí brzdit každej, kdo sedí za volantem.) Nezodpovědnýmu chování chodců (i řidičů) asi jiným způsobem v tomto ohledu nepředejdeš. Nebo máš nápad?


http://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Co takhle zrušit přednost chodců? Spousta starších lidí tím získala pocit, že jsou nepřemožitelní a nezranitelní. A promiň spousta chodců nezahyne proto, že by jim řidič nedal "přednost", ale proto, že spoléhají na přednost a bez rozhlídnutí vlezou pár metrů před auto.

Pokud na řidiče nefunguje ani zákon tvrdé represe, tak nějaké spoty na ně nezapůsobí už vůbec (teď pojímím fakt, že na dodržování zákonů téměř nikdo nedohlíží).

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
bobo23: a ty si jako myslíš, že pak chodcům někdo zastaví ze svý vlastní iniciativy? I takhle, když je to povinností, minimálně polovina nezastavuje. Chceš teda na každej přechod instalovat semafory? To by asi nebylo nejlacinější řešení a nevim, jak jinak zabezpečit přesun chodce z jedný strany vozovky na druhou.

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Dřív přednost nebyla a fungovalo to. Od té doby, co platí přednost chodců se počet mrtvých na přechodech zvýšil... kde je potom chyba?

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Heh... teď koukám, že tento argument bude hodně těžko dohladetelný. Zůstaňme u toho, že dřív to fungovalo i bez přednosti chodců....

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
bobo: můžu se zeptat, jak často chodíš pěšky po městě?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
bobo: právě, že to moc nefungovalo, proto se to taky změnilo.

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Amrodel: budeš se divit, ale hodně často...

Dandie: ale fungovalo. Teda nevím, jak u vás v Čechách, ale já se vždy na druhou stranu dostal bez problémů...jak už sem jednou řekl. Spousta lidí s předností získala pocit neporazitelnosti a jakoby poztrácela pud sebezáchovy, či logického uvažování. Občas mi připadá, že si chodci neuvědomují, že tunu rozhýbané masy, řidič nezastaví na pětníku. Chyby je nutné hledat taky u chodců a ne jen u řidičů...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Tak ted musim souhlasit s Bobem a s jeho tvrzenim, ze od doby absolutni prednosti chodcu se na silnici (prechodech) nekteri chodci chovaji jak idioti. Docela casto se mi stava, ze bez rozhlednuti zcela necekane vlezou do cesty, na ktere se navic promenaduji jak nekde na dvore Prazskeho Hradu... S narusten zranenych a mrtvych chodcu, rekl bych, nesouvisi jen zminena zmena zakonu, ale i vyrazny narust aut a dopravy.

Dandie a Amrodel maji taky pravdu v tom, ze v hustem provozu na siroke 4 proudove silnici malokdo chodci zastavi a ti nemaji mnoho sanci prejit na druhou stranu.

Tohle je slozite, nejde vyhovet vsem, musi se udelat nejaky kompromis. Ale je nesmyslne ridicum davat pokuty a rozdavat body jen proto, ze na prechodu nedali prednost.
Napriklad ve slabem provozu, kdy obcas projede jedno auto a nahodou se u prechodu "setka" s chodcem, mi pripada naprosto zbytecne zastavit a davat prednost. Nez chodec pochopi, ze auto spomaluje a zastavuje, by driv bylo za prechodem.
Naopak ve velmi hustem provozu dam nekdy (pokud tim neohrozim dopravu - napr. ve meste) prednost autu z vedlejsi, i kdyz jsem ja na hlavni. Jinak by nemeli sanci se pohnout. Ale jsme v CR, bylo by moc krasne, kdyby vsichni v silnicnim provozu pouzivali vice mozek ...

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Tak zrovna dneska ráno jsem se snažila přejít jednu 4proudovou silnici (kdo zná HK, tak Pražskou v Kuklenách). Přechod široko daleko žádnej, ale auta jezdily nepřetržitě, tak fajn, zajdu si 200 m k přechodu. A protože jsem si vzpomněla na tuhle diskuzi, tak jsem se rovnou koukla na hodinky a změřila dobu čekání. 1 min 54 s. A žádný auto mě z vlastní iniciativy nepustilo, jen tam vznikla menší mezera, který jsem hbitě využila a donutila tak auta zastavit (bezpečně).
Je fakt, že tohle už je docela extrém a měli tam dát dávno semafory. Taky to bylo v ranní špičce v 7h ráno. Ale když to pouštění chodců vypadá v době přednosti chodců takhle, jak by to potom vypadalo, kdyby měly přednost auta? To bych tam stála další dvě hodiny?
Nejlepší by byl podchod nebo nadchod, nebo policajt (jako u škol) nebo semafor. Všechno to jsou docela drahá řešení. Na takovýhle hodně frekventovaný místa to škoda peněz není, na uplně každej přechod to je naprostá kravina. Ale v tomhle si myslim že může nejvíc pomoct ta teorie, kterou Bobo tak opovrhuje, a dát jasně (a klidně i trochu drsně) široký veřejnosti najevo, jak se má přecházet silnice. Dětem se to vysvětluje ve škole, ale možná by neuškodilo trošku víc je postrašit, aby na to dbali a nebiflovali se to zpaměti jako vyjmenovaný slova. A důchodci by to měli slyšet a vidět v televizi. Beztak na telku kouká víc chodců než řidičů, tak by se toho dalo využít, si myslím...Chodci a cyklisti jsou zvěř, řikal můj učitel autoškoly a v tomhle mu dávám zapravdu. (Samozřejmě ne všichni Wink )

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Přiznám že mě extrémně iritují někteřé lidé (tady nikdo takový názor nepronesl, ale třeba můj otec někdy zaperlí), kteří nejsou zvyklí chodit po městě pěšky a přechody znají jen z auta, takže jsou mimo realitu. Takže následujícím tento vzkaz:

1) ano, OPRAVDU počkám, až si budu skutečně jista, že mě auto pouští. Nedám na pouhý dojem, že auto zpomaluje a do silnice vstoupím, až když zastaví, nebo je naprosto jasné, že mě řidič uviděl a zpomalil opravdu velmi zřetelně. Pro řidiče je to zpoždění cca 10 vteřin, pro mě jistota, že jsem se nespletla a auto mě nesmete.
Nesnáším, když otec v autě nadává, že na něj chodci zírají a nezačnou přecházet, když zpomaluje. Kruci, tak čekají, no a co? Každý si snad chce být jistý, že nevstupuje před auto, co je nakonec nepustí.

2) přechod pro chodce je tu proto, aby chodec bezpečně a v klidu přešel! Když někdo nadává na šourající se důchodce nebo matky s děcky, svrbí mě ruka. Osobně přechod vždycky přebíhám, abych nezdržovala a snažím se gestem děkovat... ale fakt chápu starší lidi, co jim to trvá déle.

Řidiči by si měli připomínat, že oni sedí na zadku v autě a jejich zdržení je v řádu sekund, zatímco chodec je ten, co si musí být jistý, že auto fakt zastavuje a navíc má právo na těch svých 10 vteřin, než v klidu přejde...


Dandie: to je problém Sad nadchod i podchod jsou nákladné... navíc nadchod nemůže mít schody (vozíčkáři) a podchod je zase potenciálně nebezpečné místo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Chodce taky pouštím z vlastní iniciativy a jen za hustého provozu... když za mnou nikdo nejede, tak jedu... ze zákona bych aslespoň, jako kompromis, vypustil slovíčko absolutní

Wox: je mi jasné, že důchodci se přes přechod nedostanou tak rychle, ale kolikrát mě až zaráží, jak si uprostřed přechodu všimnou, že už jim trolejbus jede a zrychlí neskutečným způsobem a někteří jdou až do takových extrémů, že najednou francouzské hole, co si nesou ani nepotřebují... Very Happy

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Tak já vejdu na přechod vždycky v okamžiku, kdy je mi jasné, že auto takovým tempem, jakým jede, mě nemůže srazit. Zásadně nelezu na přechod když jede nákladní vůz . Zpomalí, a pak ho osobák za ním automaticky začne z nepochopitelných důvodů předjíždět a smete mě (jsou zde ale i jiné důvody). Jako řidič - pouštím chodce vždy, když je hustý provoz. pokud není hustý provoz a chodec může po mém přejezdu v klidu přejít přes přechod, tak ho většinou nepouštím (ale jsem připraven dupnout na brzdu, kdyby mě tam vletěl). Ale víc než chodci mě vadí někteří řidiči, co stojí za mnou, když pouštím nějakého chodce. To klakson houká naplno (vítejte v Olomouci). Mě pak nezbývá nic jiného, než na dotyčného řidiče ukázat, že je jednička (což teda není zrovna dvakrát chvályhodné). Ale co je nejhorší, tak to jsou neosvětlení cyklisti a chodci v noci. To pak stojí opravdu zato.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Jj... chodci v noci... kapitola sama o sobě. Nejlepší je, když je hustá mlha, chodec celý v černém a ještě jde po nespárvné straně. Samozřejmě na neosvělteném úseku. Tehdy to byly centimetry. Už jsem ho viděl na kapotě (a to sem ještě pozapoměl dodat, že na druhé straně měl chodník).
O cyklistech ani nemluvím. Tihle všeumělci dokážou neskutečné divy. Nejlepší jsou důchodci v malých vesničkách, kteří na rozpadajícím se kole jedou skoro po prostředku silnice (každý den jezdím do Hradiště a projíždím vesničkama, kde je to zcela běžný jev. Člověk si musí zvyknout). Jeden děda po mě dokonce házel vajíčka, když sem si dovolil zatroubit. Very Happy

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Viděli jste nové spoty? Smile co na ně říkáte? Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Viděli jste nové spoty? Smile co na ně říkáte? Smile


Nevím no, nic moc.S tím frajerem je to spíš k smíchu než k zamyšlení a řekl bych že to vůbec neodpovídá realitě, horší jsou spíš majitele silných vozů, kteří si myslí že s motorem 2.0 dokáží všechno než tací domácí kutilové s tuctuc hudbou.


Osobně si myslím že (ne)režisér Renč vůbec, ale vůbec nedokázal udělat spoty, které by lidi nahlodali k zamyšlení.Prostě jsou to vyhozené peníze.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Viděli jste nové spoty? Smile co na ně říkáte? Smile

Neviděl, kde je mají? Smile

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Voky29


Založen: 04. 02. 2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Karviná
Odpovědět s citátem
Nedávno jsem srazil chodce, naštěstí se mu nic nestalo protože jsem jel pomalu. Ale co mohl čekat když šel na červenou, některý ty chodce fakt nechápu, někteří vám vlezou přímo pod kola.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Mám stejnej názor. Někteří se ani nerozhlídnou. Rolling Eyes

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil: nemyslím si, že je spot s frajírkem nereálný. Sama pár takových idiotů bohužel znám, co si myslí, že když si přidají pár cerepetiček na auto, že rovnou můžou jezdit okruhy Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Nejhorší je když si nějací týpci Exclamation vyladí motor nebo prostě "vytuní"(od slova tuning) auto. Sad Sad To pak doslova ŘVE Mad po celé ulici až mi zalehnou ouška. Confused Nejhorší jsou ale ty stará auta. Confused

Navíc si myslí, že jsou TOP a jezdí jako kre**ni(omluvte). Evil or Very Mad

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Petr
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Prostějov
Odpovědět s citátem
Situace na našich silnicích je ještě celkem dobrá, dá se zvyknout. Se slabšim autem se musíte naučit respektovat ty se silnějším a umožnit jim i na nebezpečném místě bezpečně předjet. Není mi vůbec proti srsti někomu i přibrzdit, aby bezpečně dokončil předjíždění( s vyjimkou obcí, tam se snažím aby se i za cenu že mi pojede přilepený na nárazníku tou obcí za mnou těch 50-60 prošoural ). Nejvíc mě neštve nikdo z řad řidičů, ale spíš cyklisti. U nás na Hané je to kapitola sama pro sebe. Rozhodl jsem se že na všechny neosvětlený budu blikat, ať si to trochu uvědomí čí život vlastně kromě svého ohrožují, protože jít, kvůli nějkakýmu ožralýmu dědkovi co si nemůže koupit blikačku za dvacku u vietnamce nebo navlíct reflexní vestu, do kriminálu, to opravdu nechci!!! A čí život potom bude zkaženej...

Co bych zlepšíl, tak určitě přípravu v autoškolách, nejrizikovější jsou samozřejmě první roky za volantem. To že za volant otcových aut dvoulitrů sedají borci v kšiltovce na bok co se tu pak rozšijou ve 160ti o sloup s plným autem lidí je největší tragédie (nedávný případ od nás z Prostějova). První auto do kterýho jsem po autoškole sednul byla naše oktávka a taky sem se hned nepředváděl, trvalo pár tisíc km než jsem se zorientoval jak to v provozu chodí a seznámil s tím jak se chová auto... Auto paří do ruk dospělým lidem, jenže ne každý dospějě 18. rokem.
Dál bych natočil i nějakej klip pro cyklisty a chodce.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuMSN Messenger
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Cyklisté jsou kapitola sama o sobě, i když to bude znít krutě zakázal bych ježdení po silnicích dětem do těch 15 bez doprovodu dospělé osoby, jelikož jsme kolikrát zažili situace že tak 10 letý capart zapomněl že je na silnici.Absolutní nezájem, bez přilby bez chráničů a najednou před vámi odbočí bez ukazání změny směru jízdy.

Další specialistou jsou cyklisté vedle sebe, na nepřehledném místě kde člověk očékává pouze jednoho jsou najednou dva....
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
O. Hnizdil: Teď platí, že dítě do 10 let nesmí na silnici bez doprovodu osoby starší 15 let, ale taky bych ten věk klidně zvýšila. Jenže to nejsou jen děcka, další kapitola sama pro sebe jsou důchodci na kolech, ale v každým věku se najdou experti ohrožující provoz...
Co takhle zavést řidičáky na kola? Laughing

Co se týče těch televizních klipů, pár jsem jich viděla dřív a záměrně se na ně už nedívám. Uplně mi stačí vidět nebo číst občas zprávy. Confused

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Když už jsi u těch důchodců, tak bych podotkl že nejhorší nejsou na kolech, ale za volantem aut(Jedná se většinou o lidi nad 70 let).


Možná budu opět znít krutě, ale kdybych měl tu moc vzal bych řidičák svému dědovi(72 let).Nejenom kvůli jeho bezpečnosti, ale i kvůli bezpečnosti druhých.

Pamatuji si jak prolétl křižovatku s novým autem, kde měl správně dát přednost.Díky bohu že to bylo v noci a že tam nikdo nejel, když jsem se ho zeptal jestli viděl tu značku co tam byla, odpověděl že o žádné neví Confused mno.Dále pak jednou vletěl do odbočovacího pruhu bez rozhlédnutí, tak že málem do něho z boku narazil vůz, doslova chyběly milimetry.Mimoto zbytečne prudce zrychluje a naopak prudce brzdí, do prudkých zatáček třeba nebrzdí vůbec, tak že ho to vynáší.A to jsou jenom jeho každodenní prohřešky.

Takový člověk by podle mně neměl na silnici co dělat, nemá přehled, zapomíná, nedokáže odhadnout situaci-Jezdí víceméně zpaměti.

U skupiny důchodců prevence neplatí, buď od nějakého věku brát řidičák nebo chodit každoročne na přezkoušení k lékaři, jestli tam jsou ty reflexy Smile .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Ja najazdim na biku rocne 3-4 tisic km a videla som uz vselico, ale podla mna je viac soferov aut co uplne ignoruje bezpecnost cyklistov ako nezodpovednych cyklistov( nehovorim tu o typickych dedinskych ujkoch na rozhejganych nebicykloch, jedneho som dnes skoro zrazila do priekopy, siel vlnkovito od kraja az k stredovej ciare a vyhnut sa mu dalo prace Rolling Eyes ) Zial vela soferov si mysli ze biker nema na ceste co robit alebo ma byt natlaceny na krajnici lebo sa ON ruti so svojim smradiacim tatosom. Obcas mam pocit ze k tej povinej prilbe si musim dokupit rytierske brnenie Very Happy
Lepsie(podla mna poucnejsie) videjko nez to posledne najdete tu, neodporucam detom do 18 rokov a slabsim povaham:
http://natankuj.sme.sk/c/5000566/video-o-dosledku-posielania-sms-iek-pocas-soferovania-lame-rekordy.html
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Vylítly airbagy? Myslím, že ne. Ale jinak, takové to je. Nedělejte za volantem blbiny.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Camry napsal:
Vylítly airbagy? Myslím, že ne. Ale jinak, takové to je. Nedělejte za volantem blbiny.

Já nechápu kolikrát tvoje pointy a postřehy Rolling Eyes , k čemu s vztahuje ta pointa s airbagem?Jestli k video, tak tam ono ale nemá to žáden vliv jelikož se nepřikurtovali.

JInak všeobecně, nejhorší na těhle videích je fakt, že odrazují nejvíce ty slušné řidiče.Korunované Hovado Vám na tohle video řekne že si dává pozor, nebo že jemu se to nemůže stát.

Na ně platí jenom tvrdé tresty, nevím jak to chodí ale překročení o nějakých 50-60 km/h by se mělo brát jako trestný čin obecného ohrožení a pachatel by měl jít normálně před soud.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
O.Hnizdil napsal:

JInak všeobecně, nejhorší na těhle videích je fakt, že odrazují nejvíce ty slušné řidiče.Korunované Hovado Vám na tohle video řekne že si dává pozor, nebo že jemu se to nemůže stát.


Jenže to video není určeno pro korunovaná hovada, ale právě pro relativně slušné řidiče, kterým to upomenutí může pomoci Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
O.Hnizdil napsal:

JInak všeobecně, nejhorší na těhle videích je fakt, že odrazují nejvíce ty slušné řidiče.Korunované Hovado Vám na tohle video řekne že si dává pozor, nebo že jemu se to nemůže stát.


Jenže to video není určeno pro korunovaná hovada, ale právě pro relativně slušné řidiče, kterým to upomenutí může pomoci Smile


Ale slušnému řidiče to stačí říct i bez krve a šokování.Pak však přichází v úvahu, jestli tyhle videa mají vůbec smysl...Jestli to není jen mrhání prostředky.

Jestli taková videa nezpůsobují to, že na jedné straně jsou nebojácní "sebevrazi" a na té druhé vystrašení řidiči, kteří se bojí každé hrubší situace.Je to sice přehnané, ale na některé to má jistě takový vliv.


Nakonec však musím dodat, že kdyby všichni používali rozum a brali na druhé ohled, tak není takových akcí, kampaní, a buhvíčeho potřeba.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Co rikam na novy spot?

Podobna situace se mi prihodila asi pred tydnem, kdyz jsem se vracel z Nemecka z Fantreffen. Nastesti se nikomu nic nestalo.
Jedu si takhle po okresce ve sve Felicii, sviznejsim stylem jizdy, rychlosti asi 110 km/h. Na obchvatu Jicina (smerem na Mladou Boleslav) dojizdim v techto mistech (viz mapa) pomalu jedouci zelenou Fiat Multiplu, ve kterem jela cela cela rodinka. Rozhodnu se ji vnejskem predjet v miste, kde je asi na 200 metru rozsirena silnice na 2 pruhy. Samozrejme debil, kdyz videl, ze ho predjizdim, tak pridal plyn a zkomplikoval mi predjizdeni. Musel jsem podradit a muj predjizdeci manevr se protahl az na ty srafy... Uspesne jsem ho tedy predjel, coz mi v prvni nasledujici vesnici Ohavec vratil a pak me mimo mesto opet zdrzoval. Kdyz jsem ho zacal predjizdet podruhe, opet zrychloval. Opet jsem ho predjel a nakonec mu i ujel... Fiat Multiplu ridil stary parez, ve veku kolem 50 let, ktery se asi pred svou rodinkou nemohl smirit s tim, ze ho predjela Felicia...

Predtim jsem nekolik dni najel na Nemeckych silnicich a dalnicich necelych 2000 km a zadna takova situace se tam nestala.
Tam jsou vsichni ridici ohleduplni, predvidavi, na dalnicich vam v levem pruhu udelaji misto, kdyz v pravem pruhu dojizdite kamion a chystate se ho predjet...

Rocne v aute najezdim okolo 25.000 km, v letnich mesicich casto sednu i na kolo, tak vam reknu, jak ucastniky provozu vnimam ja.

Mezi nejrizikovejsi ridice radim lidi s vyssim pracovnim postavenim, kteri si mysli, ze si muzou delat co chteji nejen ve sve praci, ale i na silnicich. Jezdi neohleduplne, nedokazou respektovat ostatni a casteji nez blinkr pouzivaji klakson, svetelnou houkacku (blikani dalkovych svetel), nebo ruzna gesta.

Vadi mi vetsina motorkaru na silnych strojich, kteri jedou mestem klidne kilem i vic, bez registracni znacky a delaji si co chteji v domeni, ze je policie na ne kratka...

Musim se zastat mladsi generace ridicu, mych vrstevniku, se kterymi jsem nikdy nemel v provozu konflikt. Statistika nehodovosti sice mluvi proti nim, ale ja s nimi moc spatnych zkusenosti nemam. Obcas se najde naky moula v silnem tatovem aute, ale takovych, co ohroziji okoli je minimum.

Stejne tak bezproblemove vnimam duchodce za volantem > moc casto se s nimi nesetkavam, ale vetsinou jsou si vedomi svych omezenych schopnosti a proto se do narocneho dnesniho provozu moc nepousteji a kdyz uz, tak jezdi pomalu a opatrne. Sice zdrzujou provoz, ale taky s nimi zadne problemy nemam...

Na cyklisty mam kladny nazor. Casto jsou sice vecer neosvetleni, ale chodci s sebou taky nenosi svetla, takze kdyz davam pozor na chodce, vsimnu si i neosvetleneho cyklisty. Nepohorsuju se nad tim a myslim si, ze blikani na neosvetlene cyklisty je zbytecne niceni zarovek, stejne je Peto nevychovas...

Stve me, kdyz ja jedu na kole (ve meste), jak casto me ostatni ucastnici provozu (auta, motorky, nakladaci, autobusy) ignoruji a ohrozuji > na ceste me predjizdi s minimalnim bocnim odstupem, casto mi nedavaji prednost... Uz nekolikrat se mi stalo, ze me auto lizlo po ruce zrcatkem, nebo autobus pri predjizdeni tuknul bokem do mych riditek. Proto, kdyz jedu ve meste na kole, musim si davat podstatne vetsi pozor, nez pri jizde autem...

Ze svych zkusenosti si stojim za svym tvrzenim, ze ridici aut svym stylem jizdy mnohem casteji ohrozuji cyklisty, nez cyklisti sami sebe svou casto nepredvidatelnou jizdou bez osvetleni...

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Jednou jsem těsně před delší jízdou autem viděla v TV jeden z těch klipů a mělo to na mě negativní vliv. Ještě docela dlouho jsem viděla před očima tu krvavou scénu a trnula, co se stane... Shocked
A když je řidič vyděšenej, není to zrovna optimální stav... Confused Fakt už na to radši nekoukam, nebo když už, tak ale ne když se chystám potom někam jet.

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Petr
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Prostějov
Odpovědět s citátem
Ke všem se snažím chovat slušně a ohleduplně, tak to zkrátka očekávám i od ostatních. A když mi to někdo takhle vrací, tak se ozvu třeba tím že na něj zablikám nebo když jedou dva cyklisti vedle sebe tak v dostatečným předstihu krátce zatroubím, většinou se srovnaj za sebe. Fakt nemám rád, když mi někdo moji slušnost takhle oplácí.

Na kole ve městě nemám problém s tím že by mě někdo ohrožoval nebo omezoval. Většinou jedu stejně rychle nebo rychleji než auta okolo, tak splynu s provozem. Mimo obec je to horší, ale nemám zatím špatnou zkušenost. Když vím že se výlet protáhne, beru vždy reflexní vestu nebo větrovku. Je vidět daleko dřív než jakýkoliv mžourátko.

A jak na mě působí klipy? Nijak v TV jsem zatím snad žádný neviděl a v rádiu to nikomu nic neřekne.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuMSN Messenger
Ben.672


Založen: 09. 04. 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Dnes mi stala politováníhodná situace, na přehodu se světelnou signalizací nebylo zmáčknuto tlačítko, takže auta nedostala červenou, na přechodu také čekali strážníci, takže jsem očekával, že se nikdo neodváží vstoupit do silnice na červenou, po chvíli se však jedna osoba odvážila přejít na červenou, na což strážníci nijak nereagovali a po chvíli také přešli na červenou.
Tohle mě hodně zarazilo, očekával bych, že strážnici půjdou ostatním vzorem Crying or Very sad

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jak to vidím já?
Kampaň je důležitá jenže by měla začít už v autoškolách, nevydávat hned po pár hodinách jízd řidičáky. Osmnáciletí mají jinou představu o životě než třeba pětadvacetiletí. Smrti se nebojí tak jako starší a navíc jí mají deno deně před očima ve filmech, na ternetu,a v televizních novinách. Neděsí je
Vydávat tzv. dočasný řidičák by bylo mnohem lepší. Například po pěti letech od ukovčení kurzu. Řdič by nejen získal více zkušeností, ale také by neviděl provoz jen z her a simulací.

Chceš řidičák? Dobrá, ale až něco odjezdíš. Pokud něco závažného provedeš máš smůlu, za pár let si to můžeš zopakovat, pokud zrovna nesedíš za zabití ve vězení.

Já souhlasím s Wox, že nelze dětem ukazovat mrtvoly, ale škola to je místo, kde by se tím měli zabývat. Rodiče, musí jít dětem příkladem. Pokud děcko vidí že tatík si po nedělním obědě dá dvě pivka, koukne se na formuli 1 a vyrazí z chat a chalup, pak to dítě přijíma jako něco normálního. Pravděpodobně si tento model osvojí.

Etika neetika , jsme národ , který od jakživa vše, co kdy vláda uzákonila okamžitě spochybnil. Málokdo dnes věři zákonodárcům jejich čisté úmysly, a tak první otázka nezní. Pomůže to?, ale komu to co vyneslo.
Neradi uznáváme autority někoho jiéného.
Někoho koho pořádně ani neznáme. Kdo byl te´d schopen z paněti vyjmenovat členy současné vlády? Já se přiznám že si na vzpomenu tak na dvě třetiny a to si nejsem jistá že tam opravdu ještě jsou. Tito lidé mi mají něco přikazovat? Je to prostě v nás.

Při vymýšlení těchto spotů se měl brát eticky kodex v patrnosti už ve scénáři , a nebo na něj během tohoto něj poukázat. Neukázat vše in natura s mrtvolami a´t už to jsou herci nebo skutečné případy.

Mě osobně vadí víc bildboard s nápisem ,,CHCEŠ SE STÁT PROFESIONÁLNÍM VRAHEM?" na Hradecké dálnici jeden je a když jsem chtěla přečíst co je za tím otazníkem , málem jsem to šoupla do svodidel.

Frajírky, a to nemyslím jen ty mladé tato kampań asi neodradí od rizika které podstupují oni i neviní okolo nich, ale já vím že mámy si děti mnohem lépe poutají v sedačkách a vybírají takové modely, které nemají jen rozkošné medvídky, ale hlavně jsou bezpečnější i když za ně zaplatí více. Mám desetiletou dceru a tu by nikdy nenapadlo v autě se nepřipoutat. Dokonce i když ke mně hupne jen při zajíždění do garáže, tak se poutá. Zrovna tak to dělám i já . Je to
výchova, kterou na sebe musíme vzít všichni, pokud se nechceme pozabíjet v plechovejch škatulích.

Takže já tuto kampań schvaluji, ale s herci a se záměrným vyčerněním konečného stavu, a upzorněním na zmíněný kodex.
Mějte se fajn a jezděte opatrně.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Kampaň MV: Nemyslíš - zaplatíš
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 2 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma