AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Kampaň MV: Nemyslíš - zaplatíš
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Včera se v pořadu "Máte slovo" diskutovalo ohledně té kampaně co běží ve spotech ve všech televizích, proti neukázněným řidičům. Jaký je na to váš názor? Popravdě řečeno, některé mé názory jsou poněkud radikální a v tomto případě také. Proč dávají hromadu peněz na výrobu spotů, když můžou dát do televize skutečné záběry skutečně rozsekaných lidí? Jen ať lidé - i děti (kteří se v této době spíš pohybují ve virtuální realitě) - vidí necenzurovanou pravou realitu. Čím větší šok, tím více to v hlavě zůstane. Hodně jsem o tom přemýšlel a popravdě si dokonce já sám připadám jako blázen, když bych chtěl nechat vysílat skutečné záběry, ale agresivní řidiči jsou agresivní řidiči a realita je realita.
Líbil se mi v tom pořadu jeden názor : V obchodě se pokusí málo kdo z nás ukrást rohlík. Ale těch co sednou do aut a jedou jako blázni a ohrožují životy jiných, je mezi námi mnohem více, toho se nikdo nebojí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Kubinho: kampaň "Nemyslíš - zaplatíš" jsou zcela vyhozené peníze. Jediné na koho to bude působit jsou důchodci a lidé, kteří jezdí opatrně už odjakžive. Působit to bude tak, že ještě víc zpomalí než teď. Ten kdo je hovadem, hovadem zůstane a žádný spot to nezmění. Těžko někoho kdo je dejme tomu deset let za volantem převychováš. Se změnou by se mělo začít už v autoškolách, protože u nás dostane řidičák fakt každé kopyto. A prachy, které se vrazily do té kampaně bych investoval trochu jinak. Třeba do blbých krajnicových čár, které leckde chybí a je to častějc nebezpečnější, než jet 60 km/h v obci na rovném a přehledném úseku.

BTW: docela mě dostalo, jak včera idnes strašila, že připravovaná novela silničního zákona "vyřadí" osobu blízkou.... Rolling Eyes Laughing

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
bobo23 : Tak ve V.B. měla tato kampaň docela úspěch, ubylo 5 - 7 % smrtelných nehod, ale také tam ta kampaň byla trochu drsnější. Ale musím souhlasit, začít se musí už v autoškolách. V autoškole jsem měl instruktora, který vedle mě ležel nepřipoutaný na sedačce s nohama na palubní desce a věčně s telefonem v ruce a telefonoval. Když jsem řídil, tak dokonce si mě dovolil předjet jeden známej instruktora z autoškoly, a tak mi dupl na plyn a jeli jsme ve městě 90 km/h dokud jsme toho jeho známého nepředjeli. Byl jsem tímto docela šokován. Jak má začínající řidič jezdit zodpovědně, když má v autoškole za vzor takového hulváta?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Proč dávají hromadu peněz na výrobu spotů, když můžou dát do televize skutečné záběry skutečně rozsekaných lidí? Jen ať lidé - i děti (kteří se v této době spíš pohybují ve virtuální realitě) - vidí necenzurovanou pravou realitu. Čím větší šok, tím více to v hlavě zůstane. Hodně jsem o tom přemýšlel a popravdě si dokonce já sám připadám jako blázen, když bych chtěl nechat vysílat skutečné záběry, ale agresivní řidiči jsou agresivní řidiči a realita je realita.



Proč? XD

Protože zákony i etické kodexy se velmi věnují otázce zobrazování mrtvých! Je opravdu rozdíl, pokud natočím spot s herci a nebo pokud ukáži skutečnou potrhanou mrtvolu. Navíc... děláš si legraci?
Jaké mrtvoly by tam asi chtěli ukazovat?
Co příbuzní těch, co umřeli?
Co ti mrtví? Já bych asi nechtěla, aby někdo ukazoval mou mrtvolu v TV!
A i kdybych to chtěla já, třeba kvůli tomu, že to někoho může poučit, tak by to určitě nechtěli mí rodiče - proč by se měli dívat na to, jak je v TV jejich mrtvá dcera? A pokud myslíš, že by stačilo zakrýt obličej, stejně by se našlo dost známých, co by vědělo, že se jedná o ,,mou nehodu."


Si představ, že koukáš na nějaký skvěký film... a najednou Ti v reklamě, bez varování, začnou před oči cpát mrtvolu nejlepšího kamaráda!
To je prostě BLBOST.

Ukazovat v TV skutečné mrtvoly je blbost a nemá oporu v záíkoně ani v etických kodexech médií!

Etický kodex ČT:

17.6 Česká televize věnuje zvláštní pozornost posuzování přípustnosti uvádění záběrů na oběti násilných činů, nehod nebo přírodních pohrom. Přestože v odůvodněných případech může mít zařazení záběru do pořadu důležitou vypovídací hodnotu, platí, že detailní záběry na mrtvé, raněné či šokem vyšinuté lidi lze zařadit jen výjimečně na základě souhlasu šéfredaktora příslušné redakce. Skupiny a jednotlivci, kteří si nemohou nebo nejsou schopni vyhradit rozsah, v němž umožní přístup televizních kamer ke svému utrpení, jako například lidé v bezvědomí a v hlubokém šoku, lidé zničení hlubokým žalem nebo děti, mají nárok na zvláštní ochranu a ohled.

Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání
f) bezdůvodně nezobrazovat osoby umírající nebo vystavené těžkému tělesnému nebo duševnímu utrpení způsobem snižujícím lidskou důstojnost,
g) nezařazovat v době od 06.00 hodin do 22.00 hodin pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.


Prostě ČT musí být, co se mrtvol týká, opatrná už při ZPRAVODAJSTVÍ, natož aby mrtvá těla používala v nějaké kampani, která se týká mainstreamu.

Co se spotů týče, tak FUNGUJÍ!
Nedělaly se jen tak z legrace. V Británii se ukázalo, že opravdu snížily (nehodovost nebo úmrtnost) o asi 6%, což rozhodně NENÍ málo!
Ale NE, my Češi budeme pořád rýt! A když se někdo pokusí něco udělat, aby zvrátil negrativní trend, zase nastoupí kritika, jak to stálo moc a jak je to nanic.

Víš co?
Není to nanic.
V neděli jsem jela z města autem. Byly jsme vzadu tři a měly na sobě hodně zimního oblečení, takže jsme se celkem mačkaly. Cestou jsme zastavily ještě u jednoho obchodního domu, který je od našeho domova asi 5 minut cesty. Když jsem pak zase nasedala, vůbec se mi nechtělo mačkat se na ostatní a hledat pod nimi pás. Říkala jsem si - sakra, je to jen 5 minut, proč se poutat...
Načež mi OKAMŽITĚ naskočil ten spot od Renče, kde umře to malé děcko.
Si piš, že jsem se, kua, připoutala.

Takže to funguje. Fakt si nedělám iluze, že bych byla jediná v republice, kdo o těch spotech přemýšlí a na koho fungují.

Prostě, lidi, fakt nemusíte reptat na všechno! Za chvíli se v této zemi nikomu nevyplatí nic dělat, protože ať učiní co učiní, VŽDY se mu dostane jen a pouze kritiky.
Nevím, zda ty spoty byly předražené.
Nevím, zda ty spoty neměl dělat někdo jiný, že ódéesácký Renč...

Ale jsem si jista, že ze srandy to nedělali. Má to oporu v pozitivní zahraniční zkušenosti, tak sakra PROČ zase nadávat???
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Kubinho: no tak nepřipoutání má dovoleno zákonem, ale zbytek je vážně hovadství. Rozdíl mezi námi a Anglií je jeden, ale zcela zásadní (ne, není to jízda vlevo). Jde o to, že se situace na našich silnicích směle může rovnat s tou v Anglii. Ovšem na konci 80. let. Kde oni byli téměř před třiceti lety jsme teď my...

Wox: ano v Anglii to skuteně fungovalo, ale srovnávat se to nedá. Viz. výše. Navíc spoty nevyřeší a nenapraví nepovedený silniční zákon, který zatím žádný skutečný efekt nepřinesl. Možná akorát obral o řidičáky lidi, co si omylem nerozsvítiy světla. A jak již sem psal. Spoty budou mít na lidi vliv, ale jen na některé...
A důležité je taky rozlišovat nehodovost a úmrtnoust. Když se podíváš na čísla, tak se od roku 2006, kdy vstoupil v platnost zákon 411, který nás měl všechny spasit, sice ubylo nehod, ale mrtvých nikoli. Důvod je prostý. Hranice škody, kdy se nehoda musela hlásit policii (tudíž se dostala i do statistik) se posunula. Ale pro mě není ukazatelem bezpečnosti na silnicích nehodovost, ale úmrtnost při nich...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
K spotům....No chce se mi říct Český Absurdistán.Vyhodí peníze za něco co má lidi "probudit", ale jelikož to porušuje kodexy tak to prostě nedají...Tak kurnik snažím se to těm kodexům přizpůsobit už ve scénáři.Mimoto "krev" už dnes s nikým nic neudělá a že mě má šokovat nahrané Dýchejjjjjjjjjjj snad nemyslí Renč vážně.

Pokud si dobře vzpomínám, tak v 1998 (+,-) dávali na ČT1 před večerníčkem( Exclamation ) spot o nepřipoutaných osobách.Žádná krev, ale počítačoví panáci.Jeden panák znázornující nepřipoutané dítě, letěl proti palubní desce a následně proletěl sklem na silnici.Dodnes si to pamatuji a nezapomenu jak jsem se toho spotu tehdá bál.Šokovalo to, ale něco jsem si z toho vzal a bylo to 100% lepší jak "nemyslíš, zaplatíš" .

Další spot co ve mně nechal stopu http://www.youtube.com/watch?v=AdkrxKnUTqc
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Člověče a co jako chceš? XD

Až se Ti zabije kámoš, chceš, aby jeho mrtvolu ukazovali po zprávách mezi reklamami o jogurtech?
Nebo nedejbože příbuzné?

To není český absurdistán. Být ředitelem TV, takové spoty asi neodvysílám. Není to etické. Nebudu vysíkat spoty se skutečnými mrtvými.

Ale ten spot z YT je dost dobrý XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
[quote="Woxys"]Člověče a co jako chceš? XD

Až se Ti zabije kámoš, chceš, aby jeho mrtvolu ukazovali po zprávách mezi reklamami o jogurtech?
Nebo nedejbože příbuzné?

To není český absurdistán. Být ředitelem TV, takové spoty asi neodvysílám. Není to etické. Nebudu vysíkat spoty se skutečnými mrtvými.

Ale ten spot z YT je dost dobrý XD[/quote]

Kdo mluvil o mrtvých?Tohle také odsuzuji a jestli má čt nějaký kodex, tak nechápu jak mohli v reportu(V každém regionu se to jmenuje jinak 18:00 čas) ukázat mrtvý manželský pár ve fábii, který vletěl v Českém Těšíně pod kamion.Neomlouvá je ani to, že měli přikryté hlavy.Mrtvý nechci a tou první připomenutou reklamou jsem chtěl ukázat, že to šokování jde i bez těch mrtvých.

Mezi vložkami a jogurty ne, toho si nikdo nevšimně....

A být ředitelem TV tak je pošlu pryč, s odůvodněním že pak váš omyl si odskáče naše TV a né vy.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Woxys : Jak vidím, můj radikální názor tě šokoval. To je přesně to, co jsem chtěl. Co jsem ale nechtěl je to, aby sis myslela, že jsem proti těmto spotům. Ó ne, to rozhodně ne. A navíc, jsem fanouškem Filipa Renče. Je to velmi zajímavý člověk, velmi si cením lidí, kteří mají jiné názory než většina, a i přes to, že s nimi někdy nesouhlasím.

K mrtvolám - pokud se zabiji při agresivní jízdě, tak ať klidně mé rozsekané tělo těm agresivním řidičům ukáží, já jsem pro.

Také s tebou souhlasím, že je opravdu rozdíl v tom, jestli je spot se skutečnými herci, nebo se skutečnými mrtvolami. Skutečná mrtvola je šokující a víc lidem utkví v paměti. Ať je to kamarád, syn, dcera, matka, nebo někdo úplně cizí, vždycky to je šokující.

Podle toho co jsi napsala, tak se snaží zákony a etické kodexy zrušit realitu. SUPER - Ať lidé žijí v iluzi. Ať ti blázni vidí co to je. Můj kamarád byl sražen, zabit, popraven opilým řidičem. Byl roztrhaný na cucky. 50m dlouhá krvavá skvrna byla na silnici vidět ještě pár dní po nehodě. Je to nechutné, ale kdyby ti blázni viděli skutečné mrtvoly, tak by si třeba uvědomili, že i oni jsou z masa a kostí. Ty spoty těm bláznům nic neřeknou (ale přesto rozhodně zbytečné nejsou)

Dle mého názoru je to, co jsem napsal velmi ostré, ale není to BLBOST. A jestli zákon schvaluje surové vraždění, tak prosím, k tomu se já hlásit nebudu.

Valašsko - Prostřední Bečva - léto 2008 : Mladý kluk (20 – 30 let) jel v noci s autem Prostřední Bečvou. Zastavil na vedlejší silnici, a dával na křižovatce přednost jedoucímu autu po hlavní, které přes vesnici jelo rychlostí 150 km/h s opilým řidičem, který právě vyšel z vězení za to, že zabil člověka, že srazil člověka, když jel opilý autem. Ten opilý řidič ho smetl, ale ten nevinný kluk ještě žil. Zůstal zaklíněný v autě a zaživa v plném vědomí uhořel. Jak je možné že jel? Měl vůbec řidičák? A jak to, že za vraždu - tedy smrtelnou autonehodu jde sedět jenom na pár let? Pak vyleze a bude vraždit vesele dál?

Pak tu jsou lidé - tedy děti, respektive slabomyslní dospělí, frajírci, co nevědí vůbec o nebezpečí, jaké jim hrozí. Pusť jim ten Spot. Budou se smát. Ukaž jim mrtvoly po autonehodě. Bude jim blbě, hrozně, šíleně, a vzpomenou si na to až zase překročí rychlost - to mám vyzkoušené.

Ale pozor - mluví ze mě zlost. Mluví ze mě zlost, protože když se v této republice udělá něco pro lidi, tak většina z nich akorát fňuká a nedokáže vůbec nic ocenit. PROBOHA, CO TO JE TA CENZURA PŘI TĚCH SPOTECH. CO TO JE???NO CO TO K SAKRU JE??? Proto tady píšu jak šílený blázen. Proto tolik zveličuji. Proto navrhuji radikální šokující a zřejmě nesmyslné řešení. Rada pro televizní vysílání mě občas pěkně hne žlučí. A když mě něco štve, tak melu pátý přes devátý. To mě teda pekelně vadí. Natočí se spoty za hromadu peněz a pak tam švihnou cenzuru (jak za komunismu – ruďoši se vracejí), pak se v novinách píše jenom proti těmto spotům, pak psychologové upozorňují jak ten spot psychicky zlikviduje děti, které mimochodem hojně navštěvují brutální internetové stránky.

Nemám slov.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Je to blbost XD proboha, já vystudovala média na univerzitě a Tvé názory sice uznávám, ale nikdy bych nedala prostor pro jejich realizaci!

Protože sorry, ale je sorta lidí, která pohled na roztrhané tělo snese a pak je část společnosti, kterou to - BEZ NADSÁZKY - může stát duševní zdraví. A klidně se hlásím k té druhé skupině! Protože mně stačily některé dokumenty, co jsem viděla jako dítě, abych si je pamatovala i po málem desítkách let Smile

Nemůžeš mainstreamu ukázat takové záběry! Prostě N-E-M-Ů-Ž-E-Š, chápeš? XD

Ta cenzura tam patří, kruci, média jen jednají dle zákona!!!!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Tak a teď mě tady bude hrozit ukamenování. No, vidím to zkrátka jinak než vy. Nebudu vás zbytečně provokovat dráždit či cokoliv jiného negativního. Asi by to nemělo příliš smysl. K tomu co jsem napsal, mám zkrátka své důvody a hotovo. Popravdě řečeno jsem ani neměl v úmyslu nějakou bouři, spíš mě zajímaly vaše názory, kterých jsem se dočkal. Vše co jste k tomuto napsaly, tak beru na vědomí, a budu to respektovat.

Moje novoroční předsevzetí – chci být jemnější, chci se naučit tedy cenzurovat sám sebe v rámci přátelské atmosféry tady na fóru.Když budu své přesvědčení reprezentovat trochu jinak, lépe, tak snad dojde i k nějaké schodě a snad nebudu viděn jako blázen.

Takže závěr : Zeptal jsem se zcela jednoduše : Co říkáte na spoty Nemyslíš, zaplatíš? Sám odpovím svůj názor jednodušeji než v předešlých příspěvcích – tedy stručná rekapitulace : S touto kampaní souhlasím, kdyby byla kampaň trochu tvrdší, bral bych to jako plus.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Woxys : Zbytečně se nerozčiluj, já nejsem ředitelem žádné televize. A i kdybych jim byl, tak bych stejnak do žádných extrému nemohl jít. Už z toho důvodu, že věci, jak je vidím já, ještě neznamená, že je stejně vidí i většina dalších lidí. A to co by chtěla v tomto případě většina, by pro mě bylo klíčové. Navíc bych se k tomu musel stavět trochu ohleduplněji.
Prostě ber to tak – já to vidím tak, a ty zase tak. To je jediný problém. Není důvod si vlasy rvát.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Chápeš, nemůžeš to brát podle sebe, jen podle toho, jak Ty vidíš společnost. Musíš vzít ohled i na to, mnoho našich spoluobčanů má křehčí psychiku - a když jim ukážeš mrtvoly, bude jim zle v opravdu tom nekonstruktivním, ale zcela negativním smyslu!

Musíš vždy uvážit kontext. Ty protestuješ proti cenzuře těch spotů. Ale musíš si uvědomit, že Zákon o rozhlasovém a televizním vysíláním drsné záběry do 22hodin zakazuje! A to NENÍ cenzura, má to svůj důvod! Nebo chceš, aby rodič posadil děcko před TV, aby se podívalo na Kouzelnou školku a ono pak po skončení pohádky sledovalo navazující spot, kde se děcko jen o něco mladší než je ono samo škube v krvi? Shocked Shocked a to jeden ten spot je!

Věř, že já děti nemám ráda. Fakt ne. Mně jsou mimina neuvěřitelně protivná.. ale u toho klipu je mi zle Smile nikdy bych nechtěla, aby to viděly děti.

Chápej jednu věc. Třeba BBC má nejpropracovanější etický kodex na světě. A tam velmi detailně radí, jak zpracovávat a vysílat materiály, které se týkají neštěstí, mrtvých, obětí... a také velmi důrazně nabádá, aby se vysílání VŽDY přizpůsobilo tomu, že v různých denních úsecích času sledují televizi odlišné skupiny publika.
Myslíš, že jsou taková opatření jen ze srandy? Stoprocentně ne. Věř, že BBC spolupracuje se sociology, psychology a právníky, jejichž názory na to, co je na TV vhodné a co ne, jsou jistě fundovanější než ty mé a Tvé.

A více drastičnosti? Ale násilí otupuje, Kubinho! Pokud tam dneska dáš mrtvoly, příště už musíš zajít o hodně dál, aby to mělo ten efekt. U čeho skončíme? U vykopávání mrtvých, kdy budeme ukazovat zlámaná žebra, smrtelná zranění z nehod?

A ještě jedna věc. Před pár měsíci se stala nehoda člověku z mého okolí. Mladý kluk, jeho první auto. Jel asi jako prase. Zabil dvě holky a když jsem o něm samém slyšela naposledy, ještě pořád byl v nemocnici v komatu, uvažovalo se o tom, že ho odpojí od přístrojů.
Já ho nemíním hájit. Pro mnohé je prase, co si to zasloužilo.
Pro mnohé by to byl typický chlápek, co by se měl dát do spotů, aby všichni viděli, jak dopadl.
Jenže třeba o tomhle klukovi vím, že byl vymodlené dítě a byl to údajně velmi sklušný a hodný kluk. Možná byla ta nehoda jeho první a hned osudové uklouznutí, první chyba.
To prostě nikdy nevíš!
Zaslouží si pak, aby si na jeho tragédii ukazoval národ jako na příklad blbečka?

Jak si to navíc představuješ prakticky? Chceš obcházet příbuzné s formulářem a ptát se ,,jo, paní Hajdalová, vás Karlík minulou neděli řídil opilý a napral to do sloupu. Máme hezkou fotku jeho roztříštěného mozku, prosím vás, mohli bychom to použít do spotu, abychom odradili mladé lidi, aby jezdili jako prasata jako vás Karlík?"
Protože i kdyby to drahá paní Hajdalová podepsala, vždy se najde někdo, třeba bývalá Karlíkova holka, nebo smutná babička, kdo bude mít při spatření toho spotu málem smrt a třeba jí to na celé dny zdeptá.

Chápeš? Je to jakýsi sekundární a nezasloužený trest pro pozůstalé! Nejen že někoho ztratili, ale ještě se s tím budou setkávat dále. A jak říkám, i kdyby s publikací toho případu sami souhlasili, nevěřím, že by se v okolí mrtvého nenašel nikdo, komu by to nevadilo...

Velmi drsné spoty jsou podle mě nerealizovatelné a jsem ostře proti tomu. ANO, v nejhorším případě je natoč s herci. ALE NE s konkrétním člověkem, co opravdu umře.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Já Tvůj názor beru Very Happy líbí se mi, že ho říkáš a že slušně diskutuješ Smile jen s Tebou velmi nesouhlasím Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Neda mi to a taky musim rict svuj nazor na kampan Nemyslis - zaplatis.

Ja tuto kampan a jeji televizni spoty jednoznacne schvaluju. Nesouhlasim tedy s tvrzenim, ze investovane penize jsou zbytecne vyhozene. Jsem presvedcen o tom, ze diky teto kampani se nejeden lidsky zivot zachrani. V zahranici se tyto klipy osvedcily, nevidim duvod, proc by to u nas melo byt jinak.

Sledoval jsem ctvrtecni porad Ceske televize Mate slovo, ve kterem tuto kampan resili. Bylo tam mimo jine velmi spravne receno -> tato kampan se nezabyva jen a pouze agresivne jedoucim ridicum, jak tady nekdo tvrdi. Nejenom tito agresivni ridici zpusobuji smrtelne dopravni nehody > viz nepripoutane dite v autosedacce (obecne nepripoutani lide v aute), nebo ridici pod vlivem alkoholu ci drog.

Moje resumé -> je jen dobre, ze se stat takhle venuje bezpecnosti v silnicnim provozu. I kdyby se tyto klipy nakonec neosvedcily, alespon to byl nejaky pokus, jak snizit cetnost dopravnich nehod. Ale jak rikam, verim, ze si z toho nemalo lidi vezme priklad.

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Souhlas s Alešem. Mně se líbí právě i třeba spot s tím dítetem - protože necílí jen na řidiče. Prostě ukazuje ,,poutejte se a dávejte si pozor, zda se připoutaly i Vaše děti." To není jen o blbečkovi za volantem, kterého, jak mnozí soudí, už stejně nic neovlivní. I s blbečkem může na zadním sedadle jet někdo, kdo si zachrání alespoň svůj život.

Co mi na těch spotech vadí, jsou někdy až moc klišé charaktery. Třeba svatba, kde jsou od začátku všichni až moc negativně pojati, člověk jim smrt málem přeje. Zato ona nešťastná rodina, které před očima zemře dítě, je pojata skvěle.

Mám nápad. Na co byste ve spotech, kdybyste měli možnost, zobrazili vy?

Já osobně bych zvýraznila jednu věc - a sice pozici cestujícího, který jede v autě, jehož řidič jede jako idiot. Byl by to prostě spot třeba s holkou, co by seděla na sedadle smrti se svým klukem. Bavili by se a on se začal předvádět, jel by jako hovado. Ona by se bála, upozorňovala by ho.... a on na to kašlal, jen se smál. Načež by ona poručila, aby jí zastavil. Celý uražený by to udělal, vysadil ji na silnici a odjel.
Střih.
Ona dívka by seděla doma se svými rodiči v černém a zírala by na parte (nebo by v civilu zírali na noviny se zprávou o smrti toho debílka) toho svého kluka. A rodiče by jí položili ruku na rameno v takovém tom milovaně útěšném gestu, rádi za to, že ona vystoupila včas a kvůli nějakému idiotovi se nezabila.


Být rodičem, VŽDY bych kladla důraz, aby mé děcka vystoupila z auta, kdyby jel jeho řidič nebezpečně...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Aleš: nedá mi to a musím, prostě musím reagovat. Můj názor už sis určitě přečetl, ale i tak ho zopakuju. Myslím, že peníze, které byly vynaloženy na vznik těchto spotů, se daly jistě využít daleko líp a mohly být pro bezpečnost na silnicích ještě užitečnější. Navíc nějaké spoty stav na silnicích drasticky nezlepší. Chce to první začít v autoškolách a hlavně to chce změnu zákona. Místo aby se poslanci zabývali tím, jak zkvalitnit autškoly a jak pozměnit zákon, aby se nejednalo jen o represi, ale měl i nějaký efekt, tak se stále akorát zabývají tím, jak zrušit osobu blízkou (jsem zvědavý, kdy budou chtít i změnit ústavu, aby dědeček, co jel ve městě 55 km/h musel tu pokutu zaplatit a nevymlouval se na osobu blízkou). A třetí věc. Než investovat do spotů, co takhle zainvestovat do zkvalitnění a "zpočetnění" (lepší slovo mě nenapadlo Smile ) policie? Co takhle aby na silnicích předváděli páni policajti i něco jiného než kontroly lékarniček a měření na rovných a přehledných úsecích (každý den to vidím při cestě do/ze školy. Vesnica rovná jak placka, krásně přehledno a oni tam s grilem. Proč se nepřesunou o 2 km dál k nepřehlednému úseku, kde je škola a přechod? Nebylo by tam to měření rychlosti užitečnější? Pro ně určitě ne a to z jednoho prostého důvodu. Je to pro ně málo lukrativní místo. Ví, že by tam nějaké řidiče nachytalii, ale nebylo by jich tolik, jako v té druhé vísce.)? I tady je potřeba začít s bezpečností na našich silnicích. Spoty prosím, ale až budem mít kvalitní zákon a policie bude předvádět odpovídající a konstruktivní úkoly...

Jinak se zobrazováním skutečných obětí nesouhlasím. Můj názor v tomto je skoro totožný s Wox...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Souhlasím s kladným ohodnocením této kampaně.

Kampaň se mi líbí, připadá mi to jako o něco lepší Laughing pokračování pořadu STOP, tedy ne celého, ale jen některých dílů, např. těch kdy nepřipoutaný zabil vpředu sedící připoutanou matku... Mad Tentokrát se téma hodně rozvětvilo a často slyším tuhle kampaň i v rádiích. Takže, BESIP, jen tak dál !

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Ještě tady padlo, že se této kampani věnoval i pořad na ČT. Pokud vím, tak tam vystoupil i jistý Dalibor Žák, redaktor stránky autoweb.cz. Na svém bloku na těchto stránkách se ještě nad kampaní pozastavuje a dodává to, co ve čtvrtek nestihl.

http://www.autoweb.cz/auto-blog/35

Byl bych rád, kdyby jste tento článek nějak okomentovali.

Eron: jak tyto spoty rozsvětlily problematiku bezpečnosti? Tím, že jsou výrazně kratší než STOP? Tím, že jsou zařazeny mezi normální reklamy (viz. článek)?

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Bobo23: kampan Nemyslis-zaplatis je jedna vec a to co ted pises je vec druha. Za svym nazorem na ty spoty si stojim, stejne tak maximalne souhlasim s timto Tvym nazorem. Mas pravdu v tom, ze tato kampan rozhodne neni vsechno. Opravdu to chce vzit i z jineho konce.

S prominutim me pekne s*alo, kdyz od bodoveho systemu dostala mestska policie pravomoc merit rychlost a vybirat pokuty. Rozbalili si nadobicko tesne za ceduli zacatek obce a grilovali tam na padesatce. Stejne tak se radi postavi na prehledne a rovne useky, kde to svadi k o neco malo rychlejsi jizde. Jen aby nachytali co nejvice ridicu a naplnili kasu mesta. Naopak na nebezpecnych usecich, nebo u skol, neni nikdo.

Myslim si, ze by se mel do puntiku prevzit osvedceny a hlavne dobre fungujici nemecky system > at uz legislativa, tak bodovy system. Taky by bylo fajn, kdyby si nase ceska policie vzala priklad z nemecke policie, kdyz uz taky mame nova a krasna reflexni policejni auta...

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
bobo23 : Já sem nic o rozsvětlení nepsal, chtěl jsem jen říct, že je dobře, že tu něco takového je.

Jinak oproti STOPU si to nejméně poslechne více lidí, když už je to i na komerčních rádiích...

Kvalitu kampaně hodnotit nemůžu, to přiznávám, s tím nejsem dostatečně obeznámen a navíc na to ani nemám věk Laughing

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Aleš: dobře chceš to vzít s jiného konce a zároveň mít spoty... já bych spoty řešil až poté, co bych to vzal z jiného konce. Určitě by se 150 mil. dalo ze začátku investovat líp než do spotů (jenom ty blbé čáry na krajnicích - vlastní zkušenost).

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Bobo23: cetl jsem nazor Dalibora Zaka z Autowebu. Ve vetsine nazoru s nim souhlasim, castecne nesohlasim (nejsou to vyhozene penize). Pokud jde o me, klidne bych nakych 50 Kc na tuto kampan prispel. Smile Faktem je, ze by kampan mohla byt pojata trochu jinak > vic se mi libi spoty Stop od BESIPu.

Cary na silnici nebo patniky s odrazkami beru jako samozrejmost, ktera na silnicich nizsich trid chybi. Stejne tak technicky stav mnoha silnich (zejmena nizsich trid je zalostny). No jo, ale kdyz Jirka Paroubek zrusi poplatky u lekare, zvysi socialni davky, tak potom ty penize musi nekde chybet ... Vsak jo, rozbite cesty pockaji Smile

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
A o tohle jde. Peníze, které se na tu kampaň vynaložily budou chybět. V tom je jádro pudla. Věděl bych, jak těch 150 mil. investovat líp, aby to mělo odpovídající efekt, ale kampaň pro tohle není základem. Zrušit poplatky a vyšší sociální dávky - rozbité cesty počkají. Tohle bys stejně dobře mohl aplikovat: kampaň Nemyslíš - zaplatíš - rozbité cesty počkají.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Bobo23: jak rikam, kampan neni vsechno, ale smysl urcite ma. Smile

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Na mě to nijak nepůsobí... kde je chyba?

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Myslim, že to jsou vyhozený prachy. Stačilo by to dát jen do rádií jako je např:
"Dal jsem si jedno pivo. Pak mi nedal přednost cyklista a umřel mi na kapotě. Jeho vina jenže já nadejchal a to soud zajímalo."
Přece v autě nemáte televizi a mně tohle když v autě slyšim stačí.

Prachy by měli investovat do bezpečnosti silnic. Označit kolik stupňů má daná zatáčka a vysekat nebezpečný stromy. Zpevnit krajnice a ne jen dát ceduli nebezpečný úsek - to nikomu nic nedá. Už jen tak by zachránili hodně lidí. A určitě hodit na silnice odrazky.

Jelikož se mi v autě kamarád zabil tak nesouhlasim s ukazováním pravých mrtvol. Příbuzní by s timhle určitě nesouhlasili. Nesmysl.

bobo23: Pravda. Za dob Profesionálů bylo v Británii vše co je dnes tady (tím myslím hlavně na silnicích).

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
André : Nevím, do rádií by to asi nestačilo dát, všichni neposlouchají rádio, radši sledují tv...

Pravdou je, že to mohlo stát klidně méně a ty peníze se dali využít jinde, no ale to už se to říkalo...

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
eron: Pochybuju, že máte v autě televizi, tam to rádio poslouchají všichni.

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
adanos


Založen: 20. 04. 2008
Příspěvky: 90
Odpovědět s citátem
tohle je dle meho nazoru jedne z nejzbytecnejsich a urcite nejdrasich blbosti co se dalo udelat.To radsi mely vybrat neco z archivu policajtu a dat to do televize.Tohle zabere maximalne na precitlivele zenske a duchodce
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Je jasný, že kampaň nezapůsobí na všechny a nevím, proč to tu pořád někteří dokola opakujou. Jak ale říká Aleš a ostatní - smysl to má, a to i v tom případě, že by měla zachránit jen pár životů. Někteří si ji podle mě špatně vykládají jako kampaň zaměřenou na řidiče "hovada". Má však mnohem širší záběr a není rozhodně mířena jen na ně. 150 mil. není žádnej extra ranec a kdyby byl proinvestovaný do značení (atd.) pochybuju, že přinese takový efekt jako diskutovaná kampaň!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Takže myslíš, že bílá čára na krajnici na silnici v noci, kterou neznáš má pro situaci na našich cestách menší význam než kampaň v televizi? Docela zajímavé. Když očima marně bloudím ve tmě a snažím se odhadnout, kde je ještě silnice a kde už sráz, tak mi těžko nějaký spot z televize, kde někdo srazí maminku s děckem (mimochodem v tom spotu je krásně vidět kapitální blbost, kterou dělá většina maminek v naší republice. Přijdete na to jaká?). A takové situaci bych se vyhnul, kdyby se těch 150 mil. investovalo právě do značení cest...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Bobo: že napřed strčí do silnice kočárek a nejde vedle něj Razz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Velmi správně... vlastně by první zpoza dodávky měla vystrčit jenom hlavu a pořádně se rozhlídnout... i tohle může často zabránit tragickému střetu, ale je to jaksi opomíjeno... sám sem takhle málem dvakrát srazil maminu aj s děckem... a to se nejel ani těch 50... ještě štěstí, že nikdy nejelo nic v protisměru... Confused

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Neříkám, že (ne)značení českých silnic je v pohodě! Ale snížení smrtelných nehod o těch cca 6 % (v GB) mluví (pro mě) jasně.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Matt: ale nemůžeš srovnávat nás a Velkou Británii. To prostě nejde. Tam jsou, co se týče bezpečnosti na cestách, úplně někde jinde. Jak již sem psal výše. Nachazíme se v podobné situaci, jako Anglie před skoro třiceti lety.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 22. 10. 2007
Příspěvky: 218
Odpovědět s citátem
asi se mnou část nebude souhlasit, ale myslím si, že když to nejde body, když to nejde pokutami, musi se na to tvrdě...jinak lidi budou jezdit jak hovada a budou druhym brat zivot a sobe vlastne take....myslem si, ze kdyz to nejde po " dobrem", tak by to melo jit takle, aspos si lide uvedomi co jsou to pak za nasledky.....



musim rict, že ja jsem na to, aby se jezdilo slusne, byl clovek pri jizde pripoutan dost prisna a jsem mozna lidem otravna, ale myslim to dobre....jen zkratka chci aby bylo bezpečno na cestách, coz nikdy nebude uplne,ale castestecne by to byt mohlo, a ten kdo neni schopen jezdit slusne, neni hoden drzet volant a mit ridicak.....

vec jje jina, kdyz je to opravdu nehoda, a zjisti se ze proste tukli, a davali pozor, to se proste stane, ale kdyz si hraje nekdo na krale silnic, a vlastne na krale cizich zivotu, je to podle me hnusnej ridic, ktery by se mel od auta drzet co nejdale....


Sasadydzej Wink

_________________
Semir:Uč se a žasni!
Ben: Semir Gerkhan, postrach za volantem!--a nemýlil se! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Jak typické. Co nejde silou, půjde ještě větší silou. Možná hezký úmysl, ale efekt nulový. Body a pokuty jsou dostatečně tvrdé (i kdybys dala pokuty miliónové, nebo zastřelní na místě stejně se vždy najde někdo, kdo to bude porušovat). Problém je třeba hledat někde jinde a tam také nalézt jeho řešení. A spoty to určitě nejsou. Jak sem již zmiňoval, je důležité začít od autoškoly (kde by např. měla být povinná škola smyku) a dostat se až k policii. Bodový systém není nastaven až tak špatně, ale má jeden malý zádrhel. Nemá ho kdo vymáhat. 150 mil. se mohlo investovat do policie a myslím, že by to mělo větší efekt než spoty (a to celou dobu přehlížím fakt, že těch spotů běží minimálně). Policie je vidět málo. Proto se na našich cestách s novým zákonem téměř nic nezměnilo. Lidé přišli na to, že policajti téměř nikde nejsou, a když ano, tak pouze na známých místech, které se jeví jako nejlukrativnější (rozuměj rovný přehledný úsek, či třicítka u školy, kterou ovšem měří v sobotu v noci. Vlastní zkušenost, naštěstí sem si jich včas všiml). Tady je třeba hledat příčinu a také řešení.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
bobo23 : Chybu bych nehledal v ceně kampaně, ale v lidech, kteří jezdí jako prase. Jinak souhlas. Musí se začít již od autoškoly.

Jinak : dnes jsem napsal a poslal do tohoto tématu minimálně tři příspěvky a ani jeden tu nyní není. Přitom jsem v nich na nikoho neútočil a ani jsem se nevyjadřoval nějak nevhodně. Promazává se to tu?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Tam taky chybu nehledám. Chybou je celá kampaň. Pokud nebude mít oporu v zákonech (resp. v dohlížení na jejich dodržování), je zcela zbytečná.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Ať už označíte za prapůvodce všeho cokoli, vždycky za tím budou stát jen a jen lidi a jejich přístup. Je policajt a "policajt", je učitel autoškoly a "učitel autoškoly". Tak je to nejspíš všude. A kampaň není podle mě pro řidiče hovada (na který neplatí a nikdy platit nic nebude), ale pro chodce, maminy s dětma, a "normální" řidiče, kteří můžou kvůli zdánlivé maličkosti přijít o život.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Kubinho: cast prispevku z tematu Diskuse bez tematu jsem presunul do tohoto noveho samostatneho tematu Nemyslis, zaplatis. Urcite jsem pri tom zadny prispevek nesmazal.

Zpet k tematu
S kritiky teto kampane urcite souhlasim v tom, ze by se tech 150 milionu dalo vyuzit efektivneji -> jak rika Bobo23 -> zdokonalit vodorovne znaceni na silnicich, krajnice osazet patniky s odrazkami, prubezne opravovat rozbite silnice, atd...
Nesouhlasim ale s tvrzenim, ze jsou to jen a pouze vyhozene penize. Podle me se penezi ze statni kasy plytva napr na vecirky pro politiky, leky poskytovany zdarma (protoze co je zdarma, to se zneuziva, proto by se melo platit za vsechno) a taky nesmyslne drahou vystavbou novych dalnic (jak je mozne, ze v Nemecku vystavba 1km dalnice vyjde prumerne o polovinu levneji, nez u nas) ...
Trvam si na tom, ze aspon k necemu tahle kampan bude. Verim tomu, ze na zaklade toho budou napriklad rodice poutat sve deti do sedacek, abychom pak zbytecne nemuseli platit z dani drahe leceni ditete v nemocnici, cemuz by se dalo predejit...

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Matt: takže kampaň už nějaký pátek běží a zatím sem si všiml změny jen u jedné kategorie "normální řidiči" a to té, že teď v obci místo svých obvyklých 40 jezdí 30... jinak na chodce, či maminy s kočárky to zatím nějak nefunguje.... jak už sem psal už sem několikrát musel nedobrovolně s Favoritem podstoupit losí test, když se zpoza trajflu vyřítila mamina i s kočárkem...

Aleš: Pokud vím, tak rodiče své děti do sedaček poutají zodpovědně, protože loni při nehodách zemřeli jen dvě mimina...a obě byla připoutána.

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Tak já si myslim, že to na většinu lidí, který ty spoty shlédnou, zapůsobí, ale na ty drsoně v minimálním rozsahu a naopak na ty nejopatrnější řidiče (asi spíš řidičky) až příliš. Výsledek pak je, jak říká Bobo, že na padesátce jedou sotva 30, a třeba u nás v Hradci na okruhu, kde je 60ka a 70ka (a většina osobáků jede rychlejc), jezděj někteří opatrní 50, ale tím akorát zvyšují nebezpečí, protože ostatní (včetně mě) chtějí projet křižovatky na zelenou vlnu, takže mezi těma šnekama kličkují, aby je předjeli.
Jinak já patřím k té skupině citlivějších diváků a ty spoty mě hlavně ze začátku docela děsily. Stačí mi to vidět jednou a příště už to přepínám nebo odcházím. A vidět to těsně předtím, než sednu do auta, to na mě působí fakt negativně. Ale poslední dobou jsem si všimla, že tam na konci napíšou, že celá verze je k vidění na webu, tak to už je lepší. Myslim si, že většině lidí stačí tohle a nemusí tam téct hektolitry krve.
Co se mi v týhle kampani líbí, jsou spoty v rádiu, zatím jsem slyšela jeden, jak jakýsi Petr vypráví, že mu nedal přednost cyklista a zemřel mu na kapotě, ale on trošku nadýchal a tak šel sedět. Já sice nikdy neřídím po pití alkoholu, ale tohle na mě zapůsobilo dost a obešlo se to bez krvavých výjevů. Dala bych tedy víc podobných spotů do rádia. Wink
Za uplně vyhozený peníze to nepovažuju, ale myslim si, že ty investice do toho byly zbytečně vysoký a většina peněz šla využít efektivněji.
Taky nevím, jestli si televize vzaly za vysílací čas plnou cenu (jako za jakýkoliv reklamy), a stejně tak režisér, herci a natáčecí štáb... Ale vzhledem k těm vysokým nákladům je to dost možný, tak si myslim, že když to je takhle pro dobrou věc, tak si za to mohli vzít zlomek ceny, tak na pokrytí nákladů. Tohle přece není komerční reklama, zadavatel na tom nevydělá. Rolling Eyes

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Jak se už tu říkalo, že existuje STOP. Tak je to podle mě 5x poučnější a lepší než tahle reklama. Cool

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Jak říkala Dandie, že investice do spotů jsou příliš vysoký - tak jen pro srovnání: reklama na FS8000 s gumovýma medvídkama (která byla mimojiné označená jako závadná a stažená z vysílání) stála podle odhadů agentur řádově v desítkách až stovkách milionů. Nevidím proto zmiňovanou kampaň jako nějak extra drahou záležitost.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
Jenže danou reklamu neplatíš ty, ani já ani nikdo jiný, ale pouze a jen Stock.... kdežto náklady na tyto spoty jdou z našich kapes... a když už na něco platím, chci aby to bylo využito efektivněji než takhle...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Matt


Založen: 12. 12. 2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Šumperk, Zlín
Odpovědět s citátem
Jsem čekal, že to Gregory House pojme takto. Smile Jen jsem tím chtěl říct, že propagaci za sto litrů prostě neuděláš a už vůbec se s ní nezavděčíš všem (ať už stojí, co to stojí).
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
bobo23


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Zlín
Odpovědět s citátem
No jasně a proto bych ji vůbec nedělal, alespoň né za současné situace. Nejdřív bych přišel se změnama jinde a až potom bych přemýšlel nad touto formou...

_________________
Ty zkurvysyne!
A co vaše slova? Vaše činy?
Když dojde na činy, vy jste ukázal, že jediné, co vás zajímá je mlátit hlava nehlava chlápka, který odmítne políbit vám prdel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kampaň MV: Nemyslíš - zaplatíš
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma