AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Mě teď škola donutila ke klasice - ke Ztraceným iluzím Laughing Laughing Laughing

JSSS: My děti ze stanice zoo je psycho, to jsem četla kdysi dávno a vím, že mi to přišlo strašně drsné... je smutné, když se tak mladí lidé dostanou na šikmou plochu. Budu si to muset zopakovat...

Čtete poezii?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: pod Mostem 33
Odpovědět s citátem
právě jsem dočetla povídku od Fí , kde se objevila Knížka My, děti ze stanice ZOO, fakt drsná, četla jsem ji už několikrát a asi se k ní budu pořád vracet, jinak hodně podobné knížky, též až nechutné drsné jsou třeb Už nejsem Vaše dcera a nebo trilogie o Davidu Pelzerovi - Dítě zvané TO, Ztracený chlapec a Muž jménem Dave. Samozřejmě podle pravdy........... to je na tom to nejhnusnější a zároveň důvod proč to čtu

Doporučuji ale jen pro otrlé

jinak poezii nečtu, nějak na to nemám vlohy či co.. Laughing

_________________
Nikdy neříkejte, že se něco nedá
protože se vždycky najde iniciativní blbec
který neví že se to nedá a udělá to!!! : )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Přibliž, prosím, trošku děj... bez spoilerů. děkuji!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Woxy, poezii jsem četla jenom ve škole a tam mě oslovily jen některé básně. Jinak ne, jsem typický "prózista" Smile

Tak jsem nedávno dočetla HP7, mno, byly momenty, kdy jsem se popadala za břicho. Very Happy A i když jsem to četla opravdu jen ze zvědavosti, tj. převážně nevážně, tak mi na konci bylo trošku líto, že to končí. Nj, jsem cíťa. Embarassed
Zařadila bych tu knížku k takovému lepšímu dílku, po kterém bych opět hmátla. Smile

Jinak doporučuji Remarqueův Čas žít, čas umírat. Krásné příměry, myšlenky (některé mě opravdu solovily). Nj, značka kvality, aspoň pro mne. Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Poezie? No jistě! Cool Básničky naprosto miluji... Very Happy

Co mohu doporučit z poslední doby já, je Revizor, Bílá nemoc a Harry Potter 7, naopak odrazuji od Lolity. Revizor je úžasně vtipné dílko, myslím, že Chlestakova si, ač je to neřád, zamiluje každý; Bílá nemoc je hodně na zamyšlení (a ach, doktor Galén: to je muž! Embarassed ) a Harry Potter... Medek tomu hodně dal, takže v češtině je to super. Kájko, vím, jak to myslíš, také jsem tu nostalgii cítila Sad
A Lolita mne zklamala. Vůbec mne to nebavilo Sad

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všelo, že Ty jsi v Galénovi viděla Gessu? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ts!

Já bojuji s těmi Ztracenými iluzemi a ztratila jsem iluzi, že bych kdy přišla na chuť klasikovi velikosti Balzaca. Uaááá. Jsem asi na 60. stránce ze 600 a mám hříšné myšlenky ubít se deskami té knihy k smrti. Četl jste to někdo?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Woxys: Tak trochu ano Laughing Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Bílá nemoc je perfektní! Ono od Čapka jsou knížky mocka fajn. I RUR se mi moc líbilo. Co říkáte na Povídky z jedné a Povídky z druhé kapsy? Laughing U nich jsem se docela pobavila. Nejvíc mě zaujala povídka, co se myslím, jmenovala Dirigent nebo možná jinak, ale hlavním hrdinu byl Kalina (echm, to si pamatuji přesně... Náš učitel na HV se tak jmenoval. Laughing ).
Zato u E.A.Poea jsem si pěkně zaskučela. Není radno si jeho povídky vzít do vlaku na zahnání nudy. Embarassed Přiznám se, ještě jsem se nějak nedohryzala konce. Embarassed

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
U Poa miluji ,,Pád do Malströmu", z té povídky jsem měla husí kůži Laughing Laughing Laughing a nikdy nezapomenu bratranci jedno ošklivé mučení - sdíleli jsme spolu pokoj na dovolené u moře a jedné noci jsme se rozhodli, že se budeme intelektuálně zušlechťovat. Otevřeli jsme si tedy Poa a nalistovali Vraždy v ulici Morque, které jsem hltali asi do půl třetí do rána. Byla jsem o dost menší, takže jsem se po dočtení klepala hrůzou, zatímco bratránek se na mě pobaveně zašklebil, prohodil ,,až uslyšíš divný zvuky, tak to se nám do pokoje škrábe ten vrahoun", otočil se na bok a usnul jako dřevo (Pepi *47*)! Já ještě hodinu seděla s očima velikosti talířů Laughing Laughing

Povídky z kapes od Čapka mám moc ráda - a nejvíc mě dostala ta o modrých květinách, naprosto miluji tu pointu a často na ni myslím. To je tak jednoduché a přitom geniální, s obecnou platností... Opravdu báječně chytrý příběh.

Všel: no... ale Gessa je úplně jiný, než Galén! Ten je ušlechtilý... Gessa je normální cynik... Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Woxys: No a? Laughing Laughing

Tyhle povídky jsem nikdy nečetla Embarassed Mám na kontě jen Krakatit, Válku s mloky a Bílou nemoc Embarassed

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Embarassed Embarassed Embarassed Chtěla jsem se zeptat, čte tu někdo mangy? Embarassed

Jinak zrovna louskám Platónův Faidros a nestačím se divit. Laughing. Si říkám, kdoví o čem to bude a nakonec se z toho vyvine rozhovor dvou mužů o jednom milostném listě. Ale... Je to velmi dobrá kniha. Platón v ní zahrnuje své učení, je to zajímavé a líbí se mi to. Embarassed
(Nj, zdroj k semce.)

A jak jste na tom s pohádkami? Četli jste jako malí pohádky nebo vám někdo předčítal? Jakou jste měli nejoblíbenější?
Já jsem si četla Erbena s Němcovou. Moc se mi líbila pohádka o pasačce, co v poledne tančila s vílou, zatímco měla dělat jinou práci a o chytrém tovaryšovi, co si pak vzal za nevěstu princeznu. Určitě tu pohádku znáte, je tam ta pasáž o tom, jak se ptá, komu panna náleží, když ji krejčí ušil šaty, mluvec jí dal řeč. Embarassed
A sada byly pohádky od Andersena. Laughing Embarassed

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Pohádky jsem měla ráda jako dítě, nejvíc se mi asi líbilo O pejskovi a kočičce, a taky babička nám četla pohádky z nějaké staré knížky, už vůbec nevím co to bylo, pamatuju si jenom něco o pastýři, který převáděl ovečky přes lávku... Very Happy Jo a ještě pohádka Zvířátka a Petrovští, nevím kdo to napsal ani už ten děj přesně, ale jako malá jsem ji žrala. Twisted Evil
Teď už mě ale pohádky nebavěj.. Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Já mám moc a moc ráda staré ruské pohádky. Mám doma stařičkou knihu, Krása Nesmírná, s překrásnými obrázky Embarassed Embarassed Mám ráda pohádku o Vasilise, nebo o Fjodorovi, jasném sokolovi... Embarassed Embarassed

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ho hooo, zvládla jsem Ztracené iluze: a docela to doporučuji... prvních 300 stran pro mě bylo mučení, dalších 300 naprosto úžasné čtení...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Co jsem četla já
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
No já měla minulý měsíc čtenářskou sezónu.


přečetla jsem: Dušan Hamšík - Druhý muž třetí říše

Claire Birch - Lucy v sedle - Perné léto

Docela zajímavá kombinace, druhá světová s dívčím románem a ještě od koní Very Happy Smile Shocked
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Tak to mi naprosto učaroval elfí míšenec Leesil ze ságy Vznešení mrtví (Dhampir, Zloděj životů, Sestra mrtvého, Zrádce krve, Rebel- tu poslední knihu jsem ještě nečetla. Laughing ). Wink
Doporučuji! Laughing

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dala jsem si další povinnou klasiku, ,,Klubko zmijí" a vůbec to nebylo špatné, velice dobře se to četlo Wink je to také tenká knížečka, hned ji máte v hlavě Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Kdo má rád napětí, nechť sáhne po Dni trifidů... a hlavně nezapomeňte na jeho pokračování Noc trifidů... nenechte se odradit tím, že je to sci-fi, protože to přečtete opravdu jedním dechem! Very Happy

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Přidávám se k Všelčinu doporučení.... na Den trifidů jsem, když jsem ho dostala k Vánocům či narozeninám, zírala se značnou nedůvěrou, ale pak to bylo počtení jedna báseň. Je to kniha krutá, nápaditá, strašlivě napínavá a surově realistická v popisech, byť se jedná o situaci vymyšlenou. Velmi podařené dílo!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Právě jsem dočetla Richard A. Knaakova Ohnivého draka (Realm Dragon- 1. díl). Wa wa waaa! Všem, co mají rádi fantasy, vřele doporučuji. Víte, taková normálka: draci, mágové, nicota, gryfové... Laughing Cool

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Perfektní fantasy, která mě opravdu nadchla, byl úžasně pohádkový a přitom sarkastický Tkáč iluzí Smile je to nesmírně poutavé a milé vyprávění o mladém hluchoněmém mágovi, který dovede, jak již napodívá název, tkát iluze (jednoduše dokáže vykouzlit na nějakou dobu obrazy, které se jeví jako skutečné, třeba aby kolem vás běhali jednorožci). Zároveň se přátelí s mladým drakem Smile

Je to opravdu moc hezké...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Shada


Založen: 30. 04. 2008
Příspěvky: 18
Odpovědět s citátem
Zrovna včera jsem dočetla Útěk z afrického pekla, je to podle skutečné události.
Autorem je Barbora Koudelková (je to její životní příběh) a Milan Bárta.
Musím říct, že je to masakrová knížka Embarassed , žasla jsem jak dokázala ospravedlňovat, to že ji mlátí a ponižuje Evil or Very Mad . Naštěstí se brzo vzpamatovala a po pěti letech se vrátila do Čech. Ale i tak to asi nebude mít holka jednoduchý. Sad

_________________
Zprava dobrý....
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Nevím, zda se to tady už neprobíralo, ale... četli jste někdo ,,Správnou pětku?" Laughing asi milion takových drobných knížek o příhodách party dětí? Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Woxy, nečetla jsem. Wink

Uch, mám prosbu. Není zde někdo, kdo četl první díl Legendy o Drizztovi: Domovina? Pokud ano, věnoval by mi několik minut a poslal by mi v SZ takové maličké shrnutí obsahu? Embarassed Mooooc děkuji!
Jinak druhý díl této ságy R. A. Salvadore: Temný elf II Vyhnanství mě vůbec nezklamal, ba naopak. Pořádně mě navnadil na třetí díl: Útočiště, co odpočívá na poličce. :heart:
Vřele doporučuji. Wink

Pro ty, co si rádi přečtou něco pravdivějšího, než je ulítlé fantasy s horou všemožných potvůrek, doporučuji knihu od Vojtěcha Sailera: Byli jsme tři lékaři, která vypráví o třech doktorech, co léčili v Terezíně. Smile

A ze školní četby doporučuji Frommovo: Strach ze svobody. Smile Zajímavá knížka, spíše pro ty, co se zajímají o psychologii. Wink

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Dena


Založen: 21. 10. 2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Nevím, zda se to tady už neprobíralo, ale... četli jste někdo ,,Správnou pětku?" Laughing asi milion takových drobných knížek o příhodách party dětí? Laughing


Správná pětka, tak na tom jsem vyrostla Very Happy já ty knížky úplně milovalo, jak se ti děti jmenovali?
počkat spomenu si George, Anna, Dick a? a ještě ten Georgi pes? já nevím je to už dávno co jsem to četla, ale milovala jsem je, přečetla jsem snad všechny díly co vyšli, i když ne postupně

ještě jsem zkoušela číst tajnou sedmu, ale ta mě tak nezaujala

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
No já jsem ujížděla na sérii od Thomase Breziny "Penny a sedm bílých tlapek" o dceři rakouského zvěrolékaře Laughing Milovala jsem, s jakou vervou se vrhala do ochrany přírody a jak si šla za svým snem Laughing A hlavní zásluhu na oblibě měli Robin a Milli, její psíci Laughing Hlavně Robin, bláznivý exemplář benrského salašnického psa, bývalá filmová hvězda, mne naprosto uchvacoval Laughing Laughing Znáte to někdo? Laughing

Doporučuji jedinou knihu, kterou jsem za poslední dobu zvládla přečíst: Sir Arthur Conan Doyle: Ztracený svět. Je to úžasná, napínavá kniha, napsaná báječným stylem Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
RockySmile11


Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Já jsem četla hodně knih od Thomase Breziny Wink
Teď ale čtu knížky od Jacqueline Wilsonové, První slzy, První nástrahy, První láska Very Happy
Vzhledem k tomu, že nám ještě učitel zadal nějakou práci s pověstma, půjčila jsem si pověsti našeho města a tak ji taky hodlám číst.

Od Foglara jsem taky četla moooc knih, nejradši mám ale Rychlé šípy Wink

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Foglar je úžasný! Četla jsi Chatu v Jezerní kotlině? Very Happy ta byla tak strašidelná, že jsem se u ní velmi bála Smile
Doporučuji Smile
Navíc mají foglarovky nádherně nenásilně výchovný efekt - doteď si v některých chvílích rozhodování na dilemata hrdinů z jeho knih vzpomenu Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RockySmile11


Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Ano Wink četla. Je skvělá a taky jsem se docela bála... Krásná dobrodružná kniha, stojí za to si ji přečíst Very Happy

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
ReeR napsal:
právě jsem dočetla povídku od Fí , kde se objevila Knížka My, děti ze stanice ZOO, fakt drsná, četla jsem ji už několikrát a asi se k ní budu pořád vracet, jinak hodně podobné knížky, též až nechutné drsné jsou třeb Už nejsem Vaše dcera a nebo trilogie o Davidu Pelzerovi - Dítě zvané TO, Ztracený chlapec a Muž jménem Dave. Samozřejmě podle pravdy........... to je na tom to nejhnusnější a zároveň důvod proč to čtu

Doporučuji ale jen pro otrlé

jinak poezii nečtu, nějak na to nemám vlohy či co.. Laughing



Už nejsem vaše dcera jsem četla někdy před rokem a vím, že to ve mně zanechalo hluboký dojem!! Ta knížka se mi hnusila svým obsahem! Nechápu, jak to někdo může dělat! Fuj! No a pár měsíců nato přišel Fritzl! Rolling Eyes Evil or Very Mad Mad Confused

_________________
"Ha ha ha," zasmála se buchta a vyhodila tvaroh z podnájmu! Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Dena


Založen: 21. 10. 2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Tedy už se to tady hodně probíralo, ale na Harryho Pottra nedám dopustit a sedmička byla úžasná, všechny její knížky jsou úžasné.
Pak mám ve své sbírce Eragona, Eldesta, Brising a nedočkavě čekám na poslední díl

Vlastně mám ve své knihovně hodně fantasy a sci-fi, někdy se objeví detektivka nebo nějaký dobrý román, ale asi nejvíc miluju knížky od
Jean Pierre Garena a jeho Marka Stouna

a ještě se mi líbí Kay Hooper, četla jsem od ní jenom Maggie, ale objednávám si další knížky

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dena napsal:
Tedy už se to tady hodně probíralo, ale na Harryho Pottra nedám dopustit a sedmička byla úžasná, všechny její knížky jsou úžasné.
Pak mám ve své sbírce Eragona, Eldesta, Brising a nedočkavě čekám na poslední díl


Taky mám ráda Pottera, ale v jednom nesouhlasím - Sedmička mě totálně znechutila Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 21. 10. 2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Každý se na to koukám jinak, ale 7 je plná krásných scén

třeba Nevilova odvaha ta část, kdy se postaví Voldemortovi se mi opravdu moc líbila Very Happy
nebo jak Harry zabije Voldemorta je také dobrá
sice jsem proklínala Rowlingovou, že jakmile kniha začala tak začala zabíjet známé postavy Crying or Very sad

a asi nejvíc se mi líbí konec ten po (už nevím kolik) letech

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dena napsal:


a asi nejvíc se mi líbí konec ten po (už nevím kolik) letech


Za ten jsem Rowlu chtěla zabít já. Totálně mě zhnusil!
Třeba sestře jsem doporučila, ať poslední kapitolu vynechá - myslím, že jsem jí tím zachránila dojem ze všech knih Cool
Mimochodem, bacha na spoilery, Deno Wink

Ale myslím, že tu knihu nezvládla. Je tam málo emocí, dost nepravděpodobné reakce, což mě znechutilo. Také se dost opakovala.
Za pozitivní vyznění některých částí podle mě může spíše Medek, než Rowla...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 21. 10. 2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
s tím koncem

vždyť se pořád spekulovalo o tom, zda bude další kniha tím koncem jasně ukázala že nehodlá napsat 500 stránkové pokračování co bude za x let

teď si sice nezpomnenu, jak to bylo nebo nebylo s emocema, ale kdyby 5 kapitol jenom oplakávali mrtvé, tak by jsem se asi nikam nedostali Embarassed

říkám je to věc názoru mě to přišlo jako její nejlepší dílo

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dena napsal:
s tím koncem

vždyť se pořád spekulovalo o tom, zda bude další kniha tím koncem jasně ukázala že nehodlá napsat 500 stránkové pokračování co bude za x let


Zajímavé - opět v tom vidím pravý opak Very Happy podle mě si tím koncem naopak OTEVŘELA cestu k psaní pokráček... Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 21. 10. 2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
mám takový pocit, že tahle diskuze jen tak neskončí Laughing

mám pocit, že ona už nemusí pokračovat a ani nechce pokračovat jediný kdo asi bude pokračovat budou její fanoušci na podobných stránkách
jako je tahle

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Hoj hoja,

nedoporučuji číst knihu Silnice kolem kousku světa od Jany Řečkové. Ze začátku to mělo náběh na docela slušnou sci-fi - fantasy, ale pak se jí to zvrtlo a mám za to, že se v postavách (Remíš, Romíš, Dobříš nebo co ještě XD) orientuje jen sama autorka. Knihu jsem dočetla... ale vlastně vůbec nevím, o čem byla Shocked

K Potterovi (POZOR, SPOILERY Smile): jsem poslední knihou naprosto znechucená, jediné, co mne od HP neodvrátilo úplně, byl úžasný Medkův překlad. Tohoto pána podezírám z toho, že sem tam pár řádek přidal, aby to bylo pro českého čtenáře stravitelnější. Pokud jde o epilog, ten pro mne neexistuje. Úplně s ním uzavřela cestu do fantazie, nenechala prostor pro domýšlení si, jak to asi tak mohlo dopadnout, prostě jen ustanovila, kdo má kolik dětí Rolling Eyes Ale pokud budou pokračování ve stylu Albus Severus jede do Bradavic... tak si to vážně číst nebudu. U čeho jsem u téhle knihy brečela bylo, že tak jen tak mimochodem zabila mé oblíbené postavy. Jak Hedvika, tak Snape, tak Tonksová s Lupinem umřeli bez emocí (snad jen u Hedviky Harry uronil jednu slzu)... a to je velké mínus sedmičky. Raději to nechám tak, jak tomu bylo po minulé roky a zůstanu věrna Vězni z Azkabanu, který mé knižní požadavky z celé série splňuje nejvíce Very Happy Very Happy

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Přečetl jsem všechny díly edice Mikuláš. Jsou to nejvtipnější knihy, které jsem četl. Jo a ještě jsou dobrý Boříci. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Mikulášové jsou dobrý. Ty se povedly, nemají chybu!

Francouzi jsou s vtipností geniální.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
    Mikulášové jsou dobrý. Ty se povedly, nemají chybu!


Jeden z největších záchvatů smíchu jsem dostala po hlášce ,,JESTLI MI TA FAZOLE NEVYKLÍČÍ, TAK SE SE ZABIJU!" XD Laughing skvělé XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Woxys: Jasně, je to opravdu skvělá hláška. Mr. Green
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Dnes vo veku 89 rokov zomrel Dick Francis, kráľ dostihových detektíviek, moj naojoblubenejsi autor, kvoli jeho dielam som sa roky prihlasovala v kniznici a po nociach s baterkov v posteli so zatajenym dychom citala kazdu stranu a ked uz nemali nove tak sa vracala zas a znova k uz precitanym.
Cest jeho pamiatke
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
ja nečítam knihy ..ja len nový čas a bulvár Laughing

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajka


Založen: 04. 01. 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Rabbit hole
Odpovědět s citátem
Gogo napsal:
ja nečítam knihy ..ja len nový čas a bulvár Laughing

A ty se tím ještě chlubíš? Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
Ajka no jasné, ale nie ..pravdu povediac nemám ani čas nane Crying or Very sad

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Gogo: Já se snažím najít si alespoň trochu času na knihy. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Gogo napsal:
ja nečítam knihy ..ja len nový čas a bulvár Laughing


nenávidím bulvár.
a nechápu lidi, kteří ho kupují. Proč za to dáváte peníze? PROČ platíte za lži?

a vsadím se, že jsou to vždycky ti, kteří pak ječí, že nebudou platit 30 Kč u doktora. Grr.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
Woxys
no já kupujem pravidelne unás nový čas deň čo deň Wink a ešte Star Wink mňa to proste baví

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Já poslední dobou čtu jen časopis Tina XD kupují si ho mamka s babičkou, takže když jím, tak po tom hrábnu a listuji si tím, na nic jiného nemám čas Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Knihy
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 2 z 3  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma