AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dala jsem na doporučení Kubinha a na film AN AMERICAN CRIME se podívala.
Přiznám se, že mnou to zase tak neotřáslo... ale to může jen znovu dokazovat starou pravdu, že násilí otupuje. Jelikož jsem o podobných případech mockrát slyšela i četla, šok nenastal.
Co na to říci?
Předně mě dostala herečka, která děvče hrála, hlavně pak její hlasový projev.

A co mi přijde nejhorší? Ani tak ne fakt, že na světě jsou týrány děti.
Myslím, že nejděsivější na tom je, že se tak nejen může stát, ale pravděpodobně i stává v naší těsné blízkosti. Byť ne třeba v míře, jakou zakusila hlavní hrdinka.
Ale snad ještě horší je to, že složky osobnosti, které vedou k tomu, aby se člověk stal tyranem nevinného, máme každý.
Domnívám se, že je jen otázkou toho, zda nás v životě potká něco, co tyto struny rozezní.
Dle mého názory je každý z nás (já jistě...) schopen chovat se tak, jako ona žena, byť to teď v teple domácností popíráme.
A kdo tomu nevěří... nechť si zjistí něco třeba o tzv. stanfordském vězeňském experimentu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Woxys : Tak věci se mají tak, že mě nikdo neřekl o čem ten film je, a jak je děsivý, tím pádem jsem nic děsivého nečekal, a proto mě děsivý přišel. To máš tak jak kdybych o nějakém filmu řekl, že je prostě vynikající, že je to top film - a druhý člověk po shlédnutí toho očekává fakt hodně a o to je větší pravděpodobnost, že se stane, že na něj ten film jako top film působit nebude. Kdybych o tom top filmu řekl, že je to nudný film o ničem, pak by ten druhý byl naopak velmi překvapen a film by hodnotil velmi kladně. To mám vyzkoušené, ale myslel jsem si, že v případě filmu An American Crime není potřeba nic mlžit.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Woxys : Ještě k tomu násilí - za předpokladu že násilí otupuje (na tom něco určitě je), tak by mě tento film neměl v tom případě nějak vyděsit. Než vyjedu někam s autem, tak se právě na internetu podívám na pár rozsekaných lidí po autonehodách, což mě bezpečně přinutí jet opatrně a podobně. V tom případě by mi film An American Crime nic neříkal. Ale herecký výkon hlavní hrdinky na mě nejspíš pořádně zapůsobil, a proto jsem se do toho dokázal tak vžít. Vyloženě jsem s tou televizí splynul - jako kdybych byl "tam". Pro dokonalé splynutí s příběhem musím sledovat film v noci, v klidu a sám, kousek od TV.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Řekla bych, Kubinho, že také záleží na tom, JAKÝ druh násilí sleduješ Wink
Protoře já se třeba vyloženě o tento druh násilí tak nějak... zajímám. Zná to hnusně, ale souvisí to s mým studiem, s mými zájmy a mým zaměřením.
Věř, že jak mnou neotřáslo tohle, tak kdybych mrkla na nějaký ten spot s rozsekanými lidmi, nevydýchám to, určitě ne...

A na něco jsem zapomněla - díky Ti za doporučení, Kubinho! Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Woxys : Není zač.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Právě skončila Svěrací kazajka s úžasným Adrienem Brodym. Smile Film podle mého gusta. Napínavý, nerealistický s reálným nádechem (to zní hrozně, tenhle aspekt se nějak nesnažte pochopit. Laughing), přesto však udělaný tak, že mám z něj husí kůži a k mé nelibosti nevím, jaký konec si tomu přisoudit. Laughing
Bájo film, doporučuji. Jedinou chybkou na kráse je ta Keira *prská*.

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André-und-Semír


Založen: 14. 11. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha-nudná číst u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
kajusia napsal:
Právě skončila Svěrací kazajka s úžasným Adrienem Brodym. Smile Film podle mého gusta. Napínavý, nerealistický s reálným nádechem (to zní hrozně, tenhle aspekt se nějak nesnažte pochopit. Laughing), přesto však udělaný tak, že mám z něj husí kůži a k mé nelibosti nevím, jaký konec si tomu přisoudit. Laughing
Bájo film, doporučuji. Jedinou chybkou na kráse je ta Keira *prská*.


Tenhle film byl boží....
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN Messenger
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Jíííík, dva, tři roky jsem čekala na tu chvíli! Laughing
Dneska na čt2 v 22:25 hraje maďarský film Revizoři. Perfektní film, akce, napětí, emoce. Smile
Všem doporučuji!

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André-und-Semír


Založen: 14. 11. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha-nudná číst u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
kajusia napsal:
Jíííík, dva, tři roky jsem čekala na tu chvíli! Laughing
Dneska na čt2 v 22:25 hraje maďarský film Revizoři. Perfektní film, akce, napětí, emoce. Smile
Všem doporučuji!


Název vypadá slůibně.-... ale bohužel.... zítra je příšerné pondělí a škola.... Crying or Very sad Sad Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN Messenger
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Právě mi tu běží titulky GONE BABY GONE, vynikající depky prosté všech klišé, zato plné mnohdy zdrcující atmosféry a krutých, leč ne nechutných scén.
Líbí se mi tísnivost filmu i jím nastolené otázky...
85% Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Já právě dokoukala StarGate: Animated (parodie na Hvězdnou bránu) Laughing Laughing Laughing Je to sakra blbost, ale příšerně jsem se u toho nasmála! Laughing Laughing Laughing Nejlepší je asi konverzace O'Hýla s Týlkem o Matrixu Laughing Laughing Laughing Doporučuju stáhnout, je to perfektní oddychovka Laughing



(ano, styl ala South park Laughing Laughing )

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 14. 11. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha-nudná číst u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
Já právě dokoukala StarGate: Animated (parodie na Hvězdnou bránu) Laughing Laughing Laughing Je to sakra blbost, ale příšerně jsem se u toho nasmála! Laughing Laughing Laughing Nejlepší je asi konverzace O'Hýla s Týlkem o Matrixu Laughing Laughing Laughing Doporučuju stáhnout, je to perfektní oddychovka Laughing



(ano, styl ala South park Laughing Laughing )


Vypadá to skvěle Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN Messenger
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dívali jste se na Taxi a na Taxi 2 ? Dobrý film a ta ničivost je jako v Kobře Smile

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Dívali jste se na Taxi a na Taxi 2 ? Dobrý film a ta ničivost je jako v Kobře


Série Taxi je nezapomenutelná, sám mám někde na DVD všechny 4 díly, z nichž ten poslední byl nejslabší a asi ten druhý byl nejlepší... Kdyby ses malinko lépe podíval, tak bys diskuzi o této sérii našel někde na začátku téhle diskuze Wink

Jinak s ničivostí Laughing Laughing Laughing nesouhlasím Smile Žádný výbuch jsem někde neviděl nebo si ho nepamatuji Cool Nejlepší je stejně Gibert Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Camry


Založen: 09. 10. 2008
Příspěvky: 462
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Jak tam lítaly ty policejní auta to je prostě Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing . Je vidět, že nešetřili. Nejlepší Taxi je Taxi 3.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Exploze byla v Taxi 2 Wink Jak odklonil raketu mimo to nezničitelné auto Smile Raketa dopadla na loď Very Happy

Já viděl jen Taxy 4 a ne celé Smile Já to vidím celé po prvé Very Happy . Těším se na Taxi 3 Cool

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
deljane11


Založen: 14. 12. 2008
Příspěvky: 73
Bydliště: SR
Odpovědět s citátem
taxi 4 je super film , z trojky som videla len kusok Laughing Cool
ten biely taxi peugeot je najlepší Laughing

_________________



"krajta 4 vyráááža"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Mě se líbil pouze první díl. Ten byl nepřekonatelně perfektní, u toho jsem se pěkně zasmál. Horší to bylo s pokračováním. Díl od dílu je horší a horší a také trapnější a trapnější. A čtverka? Tak to už se sérií Taxi nemá snad nic společného. Mé hodnocení : Taxi - 80 % , Taxi taxi : 50 %, Taxi 3 : 40 % a taxi 4 - 30 % . Mimochodem - tak nějak jsem si nevšiml, že by ve čtverce mělo Taxi nějakou roli. Za shlédnutí Taxi 4 stojí jen prvních 10 minut.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Přesně jak říká eron. Gibert a Taxi 2 je nejlepší.
Čtyřka je trapas, kde chybí pořádná jízda, ale zase Gibert je tu ve skvělé formě a film zachraňuje.
Jinak ale mám celou sérii moc rád. Prostě se nedá okoukat, ale bohužel už jí došel dech.
Hodnocení: Taxi 80%, Taxi Taxi 90%, Taxi 3 60%, Taxi 4 30 %

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
deljane11


Založen: 14. 12. 2008
Příspěvky: 73
Bydliště: SR
Odpovědět s citátem
ja som videla len štvorku a kusoček trojky tak neviem, ake su predchadzajuce taxi a taxi 2 ale hlášky boli celkom dobré aj vo štvorke. Laughing
sranda, ked začali do seba búrať tie policajne auta:Djeden zastavil a ostatnych desať to donho napalilo:D.

_________________



"krajta 4 vyráááža"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
No, koukám, že mám trochu jiný názor než vy Laughing Laughing Naprosto miluji Taxi 3, pak Taxi 4, pak Taxi a až pak Taxi Taxi Laughing Laughing Ale série je to skvělá, zbožňuji Emiliánka Laughing Laughing Laughing

Jinak já shlédla několik filmů, kterým dlužím "recenzi" Laughing Laughing Tááákže...

Crash Road: Na snímek Agáty Hanychové jsem se těšila hrozně dlouho, protože jsem chtěla vidět "výkvět české kinematografie s excelentní sexy hlavní rolí" (doufám, že cítíte, jak ironie z předchozí věty přímo TEČE) Smile Ale na jednu stranu jsem se docela pobavila (ne, že by to bylo vtipné, ale já se té trubce prostě musela smát.. zvlášť, když neměla prachy a přesto se oblíkala do drahých hadrů, cestovala veeeeelmi nalehko a přesto měla pomalu v každé scéně jiné hadříky... a navíc si stěžovala, jak se s ní chce každý vyspat a jak jí to vadí a přitom chodila jako, s prominutím, kurva Cool )... a malý štěk si tam zahrál i nám dobře známý Bohdan Tůma.
Kdybych nikdy neviděla Klub sráčů a Máj, tak by tohle byl asi nejhorší film, co jsem kdy viděla, ale pobavil mne a jak říkám, viděla jsem Máj, po kterém mi tohle přijde jako film hodný Oscara. Takže dávám 30 % Smile


Vollidiot: - díky, Erone! Laughing - příběh 29 letého (pak 30 letého) mládence, který nemůže najít vhodnou partnerku, mne velmi pobavil Laughing Laughing Je to plné vtipů, skvělých situací a rozuzlení je fakticky super Laughing Laughing A hlavně... hraje tam i Julia Stinshof Laughing Laughing A hlavní roli dabuje Maxiááán! Laughing
No, dávám 70 % Laughing Laughing


Tým Amerika: Světovej policajt: Něco tak sprostýho jsem snad nikdy neviděla, a to jsem se koukala na South Park Laughing Laughing ALE... má to smrtící hlášky, je úžasný, že je to loutkový a navíc.. se... už NIKDY... nebudu moci vážně podívat... na... Matta "Deeejmona" Laughing Laughing A americká vize světa je tam velmi silnáááá! Laughing
90 % Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
Tým Amerika: Světovej policajt: Něco tak sprostýho jsem snad nikdy neviděla, a to jsem se koukala na South Park Laughing Laughing ALE... má to smrtící hlášky, je úžasný, že je to loutkový a navíc.. se... už NIKDY... nebudu moci vážně podívat... na... Matta "Deeejmona" Laughing Laughing A americká vize světa je tam velmi silnáááá! Laughing
90 % Laughing Laughing


Kdybyste viděli ty Všelčiny šíííílené záchvaty smíchu u těch nejsprostších scén, byli byste zhrozeni jako já *nevinný výraz* Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nicméně místy je ten film fakt vtipný XD jen nemusím ty vulgarismy XD ok.. tak... 60% za ty vtipy, co se fakt povedly XD aneb... ,,bakala džihád Mohamed bakala!" XD

a...

Met Dejmmmn XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 457
Bydliště: Nové Hrady (Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Vollidiot: - díky, Erone! Laughing - příběh 29 letého (pak 30 letého) mládence, který nemůže najít vhodnou partnerku, mne velmi pobavil Laughing Laughing Je to plné vtipů, skvělých situací a rozuzlení je fakticky super Laughing Laughing A hlavně... hraje tam i Julia Stinshof Laughing Laughing A hlavní roli dabuje Maxiááán! Laughing
No, dávám 70 % Laughing Laughing


Není zač Smile Co se týče filmu, je to takový film pro puberťákem, ale s kamarádem jsme se u něj taky pěkně nasmáli Laughing Laughing Laughing Pasáž v IKEI je skvělá Laughing Laughing Jinak ve filmu hraje spousta hereček, které hrály malé role v Kobře 11 (mimo Julie Stinshoff, tak i Tanja Wenzel (Komisař), Daniela Preuss (Sebeobrana) nebo Ellenie Salvo Gonzales (Za každou cenu)...
Tenhle film velmi doporučuji, určitě vás rozesměje, i když vám některé vtípky budou připadat trapné Laughing

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Jo, přesně! Laughing Laughing Laughing Ta IKEA je skvěláá Laughing Laughing Ale taky miluju, jak se vloupe do domu té 8leté holčičky Laughing Laughing super film Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ritter


Založen: 13. 03. 2008
Příspěvky: 75
Odpovědět s citátem
Z filmů doporučuji podívat se na : 3:15 zemřeš, Collateral, Temný rytíř, Zítřek nikdy neumírá a Mission Impossible III.

Asi jste většinu vyděli, ale kdo ne tak se má na co dívat Cool Je jich samozřejmě víc, ale to by byl dlouhej seznam.

Jo a ještě smutná a pro mě donedávna neznámá zpráva Crying or Very sad ..herec Jokera z Temného Rytíře umřel na neštastné předávkovaní práškamy na spaní.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Včera jsem byla v kině na Líbáš jako bůh od Poledňákové. Na základě ukázek jsem čekala, že mě to moc nenadchne, ale bylo to horší než jsem čekala. Nemůžu si pomoct, ale fakt se mi to ani trochu nelíbilo. Jediný plus bylo herecké obsazení, hráli tam osvědčení kvalitní herci. Ale dějově to bylo o ničem a vtipné situace mi většinou vtipný nepřipadaly, protože byly uplně absurdní. (Např. ženská píše zamilovanou smsku, někdo do ní drcne a smska se náhle odešle všem okolo... Rolling Eyes) Dále film velmi okatě propaguje sponzory, což dle mýho názoru ten film dost sráží. Detaily na telefon s logem T-Mobile s aplikací Mých5, dále taška AVON pod stromečkem, v ruce krém AVON, pytlík s kafem JACOBS, na ulici zářící cedule Baťa... Hlavní sponzory divák nemá šanci přehlídnout. Confused
Moje hodnocení: 10%.
Tak jestli na to někdo pujdete do kina, tak sem napište, co na to říkáte. Wink

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
wow, to zní dobře, Dandie Very Happy přiznám se, že z úchylného důvodu ráda koukám na ,,propadáky" XD strašně mě ty blbiny baví XD
a product placement má u mě smůlu - NIKDY si toho nevšimnu XD snad jen u Crash roadu bych musela být slepá, kdybych neviděla, jak často agáta pije mattonku XD díky za tip, Dandiesku Smile

pozor, následuje text s lehkými spoilery!

já zase včera viděla VÝMĚNU s Angelinou Jolie v hlavní roli. Nu... zajímavý film, nicméně místy šablonovitý (zlí policajti x jeden dobrej chlap, zlá psychiatrie, kde týrají samé nevinné pacienty, jediná žena, jejíž boj změní prostě VŠECHNO, ochotný právník, co dojat dělá vše zadarmo...), zato oceňuji otevřený konec. A jak nemám Jolie moc ráda, myslím, že tady hrála docela dobře.

P.S.: za to, že furt nosila kožešinu (pokud jsem dobře viděla), to Collinsové všechno přeju.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Dneska dává ČT2 film Dobrou noc a hodně štěstí, který sympaticky pomalým, dnes již podle mě vzácným stylem vyprávění pojednává o novináři, který poukazoval na nekalé praktiky senátora McCarthyho Smile doporučuji se na to podívat - režíruje to Clooney a je to snímek, který ukazuje jedno období z minulosti USA, o němž se podle mě u nás moc neví... Smile

Takže dnes na ČT2, ve 23:10 Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Tož zhlédla jsem oskarového Milionáře z chatrče a míním se s Vámi rozdělit o své dojmy.

Pozor! Následující text obsahuje spoilery, proto ho píši bílou barvou, aby ho někdo nezahlédl omylem Smile


Co oceňuji nejvíce, je velmi zajímavé prolínání tří rovin - od začátku do konce film proplétá scény ze studia známé soutěže Chcete být milionářem, obrazy z policejního vyšetřování a všemu dávají smysl flashbacky hrdinových vzpomínek. Vynikající kompozice!
Dětství ve slumu je pojato překvapivě civilně, spíše, než aby týralo pohledy na bídu, nabízí vír barev a ukazuje, že děti jsou dětmi i v těch nejubožejších podmínkách - na druhou stranu se objevují i drsné momenty, zvýrazněné v hláškách ve stylu ,,vem si to děcko, nebo ho upustím. Vyžebráš s ním dvakrát tolik."
Zajímavý byl pozvolna se rozpínající rozdíl mezi oběma bratry a jejich neustálé provázání s postavou dívky, kterou hlavní hrdina Jamal od dětství miluje.
Našlo se i pár vtipných momentů, byť nejvíce se mi líbila hra s divákem a úvodní ,,milionářskou otázkou", která je na konci zodpovězena a film je jí efektně ukončen. Dobré Smile
Nicméně neustálé potkávání se hlavních hrdinů v ohromném městě, následný brek po odloučení a opětné setkání mě po padesáté repríze přinutily vrčet.
Ha, ale ten moderátor byl hustej Cool

Ač byl docela hravý, ač zdaleka nebyl jen růžový a ukazoval i syté odstíny šedi, za srdce mě film nechytil. Jistě, herecké výkony si zaslouží poklonu, ale celkově... Myslím, že Oskary byla oceněna spíše jakási idea snímku, jakési optimistické poselství, pohádka, která může v době, kdy světem zmítá (?) ekonomická krize, pomoci lidem na moment zapomenout a zasnít se. Mně se však z paměti patrně brzy vytratí, obohacena se jím necítím a znovu bych si Milionáře z chatrče již nepustila.

Dávám 65% a Akademii, která Oskary uděluje, nechápu.


P.S.: čtu si komentáře na ČSFD, kde je úplné dojaté slzavé údolí... a nerozumím. Nemohu si vybavit jediný moment, kdy by mě tento film měl rozplakat, nebo ze mě vyloudit emoce... Asi jsem divná, ale spíše mám chuť hodnocení snížit, vůbec se mě to nedotklo.

P.P.S.: pokud si dojmy z filmu nechcete zkazit úplně, doporučuji Vám vypnout/odejít z kina v té samé vteřině, kdy začnou titulky. Jinak se Váš zážitek umocní stylem, jako byste dokoukali Romea a Julii, načež nastoupily titulky vylněné písní, v níž oba hrdinové trsají v rytmu disca. Jako jo, chápu, že to může být nějaký odkaz na indické bollywoodské filmy, ale... ALE! XD

P.P.P.S.: tak jsem si pustila píseň Jai Ho!, která je z tohoto filmu a vyhrála Oskara za nej píseň. Došla jsem k závěru, že se Akademie zhulila indickým kari. Jak TOTO mohlo dostat Oskara? Shocked
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Já se na dramatické filmy dívám jedině sám doma, jinak nejsem schopen film ohodnotit. Kino je dobré jenom na komedie a akční filmy, kde si akci pořádně užijete a rozesmáté publikum u komedia dodá tu pravou pozitivní atmosféru. Na Milionáře s chatrče bych do kina určitě nešel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
*odkašlává si* pšššt. Já se na to taky koukala doma *heh*

Jo a dramatický film to nebyl XD rozhodně ne XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Ja jsem ten film jeste nevidel, teprve ho uvidim, mozna jiz v pristich dnech, takze popravde receno nevim jestli to je drama, ci co. Jen vim, ze to neni komedie, a ani akcni film, takze bych do kina na to nesel. Myslel jsem si, ze jsi na tom totiz v kine byla. Mylil jsem se. To je lidske. Tesil jsem se na to, ted uz se tesim mene. Podivam se, a pak se vyjadrim ja.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Myslím, že není od věci ještě pokecat o Bondovi Smile
Dávám prostor tu, protože u Gedeona se rozjela slušná diskuse Smile
Takže... Craig, Gedeon, Connery, Brosman... kdopak byl ten nejlepší a proč myslíte, že by se tam Gedeon hodil?

Podle mě rozhodně ne... Bond byl pro mě švihlá akční pohádka, kde jedině mi nevadili mrtví pro efekt, neboť byla jasně patrná ona bondovská nadsázka.
Ale nový styl si založil image na popírání Bonda, a to se mi oškliví.
Tato syrová béčka pro mě znamenají konec Bonda, kterého si už nepustím, protože se mi to jako snímek skutečně hnusilo Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Gedeon a Bond?!? Jak jste na to, probůh, přišli? Vždyť ten nemá s Bondem (teď mám na mysli původní románovou postavu a pak Bonda v podobách Seana Conneryho, Rogera Moora a Pierse Brosnana) snad vůbec nic společného....

Osobně nejradši mám Bonda v podání Brosnana, potom za ním Moorea a pak Conneryho Smile Wink a pak ještě teda Daltona...

To, co předvádí Craig je u mě na společné příčce s Lazenbym - jejich postava není ten James Bond, je to jen shoda jmen...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
souhlasím, strašně strašně moc se mi nový styl Bonda nelíbí Sad podle mě je nejvíce přiléhavé označení slovo ,,antibond" :/ ale je pravda, že v tomto strašném pojetí by podle mě Gedeon Craiga dovedl nahradit na jedničku Mr. Green Neutral Mad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 166
Odpovědět s citátem
Nebudu objektivní. Laughing
Když slyším jméno James Bond, okamžitě vidím Brosnana v kvádru. :heart: Laughing
Jiné bondovky s jinými herci jsem ani neviděla.
A na nového Bonda říkám jen: fuuuuuuj, blonďáááááák! Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
"Ňa ňa ňa!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
Bond v novém popjetí je pro mě zatím to nejlepší co jsem u Bonda viděl, jde přeci jen o to, jak James Bond, jako agent 007 začínal.
Takže moji tady je moje pořadí herců od nejlepších po nejhorší : 1. Craig, 2. Brosnan, 3. Moore, 4. Connery, 5. Dalton, 6. Lazenby.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
lieblinka


Založen: 22. 06. 2008
Příspěvky: 180
Bydliště: Kladno
Odpovědět s citátem
Pro mě je zase James Bond jedině Pierce Brosnan,i když je pravda že jsem bondovku s nikým jiným neviděla,
protože jsem si vždycky říkala,že když tam neni Brosnan,tak prostě nemá cenu na to koukat. Very Happy

Zrovna minule,když dávali Zlaté oko,jsme s kámoškou slintali u televize,se slovy že by stál za hřích. Laughing
Teda ted už by asi za hřích nestál,když mu je přes padesát,ale v televizi je pořád skvělej. Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Nejlepší je bezkonkurenčně Brosnan. JAko jediný z Bondů mne posílal do kolen, zatímco jsem se mohla utopit ve slinách Laughing Laughing

S Craigem to šlo do háje. Není to Bond. Je to moooožnááá vzdáááleně akční film.. ale bondovka to není Smile

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Můj žebříček:
1. Sean Connery 2. Pierce Brosnan 3. Timothy Dalton 4. Daniel Craig 5. Roger Moore 6. George Lazenby

Casino Royale je povedený, netvrdim, že ne ale Quantum of Solace je něco tak zbytečnýho, že jsem byl skoro na odchodu v kině (zachraňovala to jen Olga Kurylenko Laughing ).
Connery je prostě klasika - jeho chladnokrevý charakter v kombinaci se vznešeností a nadhledem nemá chybu. Asi to nikdo nepřekoná. Líbí se mi svižné Bondovky s Daltonem a elegantní s Brosnanem (kromě Dnes neumírej). Mooreovy filmy jsou přetechnizovaný, ale zabiják Čelisti je jeden z nejlepších. Lazenbyho nelze moc hodnotit. Film s ním je moc dobrej, ale on nepřesvědčil.

Bondovky pro mě nejlepší:
1. Zítřek nikdy neumírá 2. Goldfinger 3. Agent, který mě miloval 4. Dech života 5. Casino Royale

Gedeon Burkhard by byl určitě lepší než Craig (blonďák jako Bond mi neleze do hlavy), ale protože je němec tak jím nikdy nebude.

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
http://www.apple.com/trailers/paramount/startrek/

Star Trek má už 8. května premiééééru! Laughing Laughing Nemůžu se dočkaaaat! (a Zachary jako Spock je k sežrání Embarassed )

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Tak jsem zkoukla film Klaun, který je od Action Conceptu.

Dámy a pánové, já se mohla uřechtat Embarassed Pardon, ale zápletka byla příšerná a jestli bylo něco horšího než zápletka, tak to byla ta pitomá blondýna a dialogy Embarassed Laughing Laughing

Ukázka:
Blondýna běží ke Klaunovi: "Maxi!"
Max s radostí: "Ach, ty moje hrdinko!" Laughing Laughing


Samozřejmě na sebe nakonec jsou všichni hodní, poplácají se po zádech a začnou se kámošit, přičemž celý celičký gang umře. Hehehe...

Co však bylo veeeelkým, ba OBROVSKÝM plusem, byla práce na akčních scénách a troufám si tvrdit, že výbuch desítky policejních aut v prachu a s helikoptérou bylo úžasné nejen po technické, ale především po estetické stránce, málem jsem u toho ani nedýchala! Shocked A dále tomu dost dal Sven Martinek... i když místy působil fakt humorně, ač to asi nebylo účelem.. nevím, nejsem kritik Laughing

Podtrženo, sečteno... 50%. Za tu akci. Jinak... pusťte si to a věnujte pozornost těm řečem, co tam padají... vaši bránici to zabije Laughing Laughing


Sven v nepostradatelné helikoptéře




U tohohle jsem původně vykřikla "Jé, Kobra!" než mi došlo, že to auto není stříbrné... Laughing


_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
zeti


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 195
Bydliště: Bratislava
Odpovědět s citátem
Všelicos: tak teda neviem, ja som film nevidela, tak neviem povedať. Ale pokiaľ chodil seriál, tak ten som pozerala. Ten sa mi osobne dosť páčil.

_________________
...Svět kolem tebe právě teď se mění jako by uniknout chtěl svému stvořiteli.
A tento kríž v něm malé zastavení, je tu i pro tvé oči kdyby unaveny na krásu zapomenout chtěly... (Grieselův kříž).
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Kubinho


Založen: 29. 04. 2008
Příspěvky: 129
Odpovědět s citátem
také jsem viděl film Klaun, a dle mého názoru nebyl o nic lepší, a ani horší než seriál. Pokud od tohoto filmu něco očekáváte, pak se na něj raději nedívejte. Jenom akční scény stojí za to vidět. Mé hodnocení 30 %.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lacky17


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Trenčín
Odpovědět s citátem
He potešujúca novinka pre tých ktorí vyrastali na Knight Riderovi a MacGyverovi. Knight Rider 2008 seriál + pilotný film odkúpila TV JOJ takže sa môžme tešiť. Ja osobne som už nového KITTa videl a mne sa to páči aj keď z pôvodným toho už moc spoločné nemá. A čo sa týka MacGyver-a tak sa rozhodli ho po 15 rokoch oprášiť v celovečernom filme. Rokujú z hlavným predstaviteľom Richard Dean Anderson-om (59r.) takže je možné že sa objaví ako hlavná postava. JUPÍÍ teším sa Very Happy keďže som na nom vyrastal tak to je pre mňa super správa Very Happy ale pôvodného Macka (RDA) si tam už predstaviť neviem chcelo by to jeho syna, ktorý sa objavil vo finálnej siedmej sezóne seriálu.

_________________
Ihr Revier ist die Autobahn
Ihr Tempo ist mörderisch
Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser
Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11
Unsere Sicherheit ist ihr Job !
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Dandie
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 251
Bydliště: Hradec Králové
Odpovědět s citátem
Cože???? Návrat MacGyvera???? Shocked No tenhle seriál jsem v dětství milovala a ted si u něj ráda zavzpomínám, ale tyhle seriálový "oživení mrtvol" nemám moc ráda.... Rolling Eyes Richard už trošku zestárl, Peter Thorton kdoví jestli ještě vůbec žije.... Rolling Eyes a jestli tam dají jiný herce, tak to už vůbec... Confused
Každopádně díky za zprávu, Lacky17! Wink

_________________
Daniela Nosková
(spoluautorka www.afc11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Nee! Neeeeeeee *svíjí se při představě nového McGyvera v nepřekonatelné agonii* On nestačí stařík Jones (i když ten se mi líbil, to je fakt Very Happy), už i tenhle hrdina? Neeeeeeeeeeee XD Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Mrkněte na tohle, je to skvělý! Animovaný film jménem Puppet... a je to beze slov! Laughing

http://patsmith.deviantart.com/art/Puppet-71281722

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
KerstinS


Založen: 26. 03. 2009
Příspěvky: 22
Odpovědět s citátem
Ja by som odporučila (ako komédiu) film "Drž hubu" (Tais-toi)... Je to riadna haluz, nedávno to dávali na na markíze... Typické francúzske (aj slovníkom) Laughing ... no, Francúzi sú bujný národ Wink ... Ale ja som sa bavila... a ako ďalšiu francúzsku komédiu by som odporučila Taxi 1. Bol najlepší zo všetkých... (ani jeden z týchto filmov ale NEMÁ na Kobru) Laughing

_________________
Naučil som sa, že je to pyšný človek, ktorý povie, že nič nepotrebuje. (Bear Grylls)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Právě jsem viděla Iluzionistu a jak mě to vůbec nebavilo, extrémně mě zhnusil konec.
To jsem hlavním hrdinům, za to, co se kolem nich dělo, skutečně nepřála ani kousíčkem nehtu.

20% a velké ,,bůůůůů!" *vzteká se*
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Filmy
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 6 z 10  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma