AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Nová Kobra je děsivá
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Podíval jsem se na první epizodu toho nového restartu a popravdě to je děs. Ani né tak stylem kamery nebo novou postavu, ale celým vyzněním seriálu.

Policie která bez kamery neudělá ani krok, uzavře dopravu na mostě a lidé začnou panikařit. To fakt v Německu tak chodí že běžně děsí lidi?

Pak následně záběr na děsivou policejní stanici, která připomínala díky té černé pohřební ústav. Tam na stovce monitorů dokáží sledovat dopodrobna celý chod obyčejných občanů a následně potrestat jakékoliv vybočení z normálu.

Díky chybě jednoho "dokonalého" mladého policisty se dostává na scénu náš Simír, který vypadal jako poslední akční hrdina. Nikdo ze staré gardy tam není, přišel tragicky dříve o plno kolegů . Působil že tam prostě nepatří a už mu je to asi všechno jedno .

Jak se z té policejní stanice která byla kdysi plná humoru, nadsázky a důvtipu mohlo stát takové Gestapo prostě nechápu.



Zmar, smrt, zkáza ať si to strčí do řiti... Ten seriál je definitivně mrtvý.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Na mě ty nové série taky nepůsobí nikterak pozitivně, detailněji jsem to popisovala v tématu, "Kdy Kobra 11 přeskočila žraloka tedy, kdy začala ztrácet soudnost...

Takové celkem ještě snesitelné byly díly s Benem Jägerem (herec Tom Beck) i když i tady už v některých dílech byly nepochopitelné zápletky a děj
byl značně přitažený za vlasy včetně humoru, které byl taktéž někdy takový jakoby vynucený až umělý...

Pak následně Semiruj kolega Alex Brant (herec Vinzenz Kiefer) vrátil Kobře ztracenou jiskru, ale bohužel jen na chvíli, ale jedno nutno pochválit,
díly s Alexem měly šťávu, ale na druhou stranu byla v tomhle období Kobra dost krutá, temná, nešetřilo se násilím a i mrtvých značně
přibylo, byl to takový styl amerických kriminálek, s dálniční policií to mělo společné už hodně málo i ten děj rozdělený do více dílů, které
na sebe navazovaly...

Poslední Semiruj mužský parťák mě oslovil ze všech nejméně, na tyhle díly jsem se skoro nedívala, viděla jsem jen pár dílů...

Dle vašeho popisu soudím, že si Kobra opět značně pohoršila, mají takové období, jednou se jim to povede je to záživné
a podruhé úplně popustí uzdu a doslovně to odfláknou...

Podobný problém už tým natáčející Kobru řešil, když nastoupil poslední mužný parťák Semira Paul Renner (herec Daniel Roesner) to se zastavilo i natáčení pilotů,
kvůli nízké sledovanosti a nízkému zájmu fanoušků Kobry...

A nyní jsou nejspíše před dalším a stejným problémem... Snaží se být super moderní, ale je z toho akorát trapné divadlo, kde je to tak předpisové až je to legrační
a nereálné, např. vámi zmíněná uměle vyprovokovaná panika, kdy lidi začnou na povel jančit, kvůli uzavřenému mostu... Trestání každého malého prohřešku je taky uměle
udělaná akce, reálná policie by se vyprdla tohle dělat, člověk je má problém dostat na místo i když je tam něco vážného a ne tak kvůli nějaké ptákovině...

Design policejní centrály, prostě jdou s dobou, chtějí být prostě IN, tmavé barvy, kov a sklo, to prostě letí, že se to na policejní centrálu nehodí, že to připomíná pomalu akvárium
to nikdo neřeší...

A nyní asi to nejdůležitější, nasazení kolegů: uvádíte, že díky chybě mladého nezkušeného policisty, se dostane na řadu Semir, který jako vždy a pravidelně hasí požár po svých kolegách "nemehlech" co něco potentují a on to
musí žehlit. Už toho má asi taky plné kecky, asi už ho to taky nebaví, je to pořád dokola a nutno dodat, že (Erdogan Atalay) představitel Semira, už má taky svůj věk, spíše se divím, že ještě může, že to ještě vydrží a taky mi
to někdy připadalo, zvláště u těch novějších dílů, že Semira do té akce musejí nutit. Však až mu jednou hrkne v zádech, protože už je to prďola, tak bude po Kobře. Protože to je jediný stálý herec, který tam zůstal.

Ty další, co odešli, tak je to prostě přestalo bavit, brali seriál jako odrazový můstek k herecké kariéře a nebo se už cítili staří a už to nezvládali...

Taky na mě Kobra v poslední době působí dost upjatě, přemodernizovaně a přehnaně předpisově, až nenormálně, legraci, důvtip, dálnici a typickou jiskru, abychom hledali lupou... Nějak to odbýbají ten seriál, jakoby v tom byla taková z nouze cnost, prostě jen aby něco vyplodili, ale že to bude stát za prd nikdo neřeší...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Fakt se podívejte aspoň na tu první epizodu, já to sledoval s takovým WTF pocitem.

Asi nejvíc mě dostal ten most, uzavřená dálnice na mostě ze kterého není únik. Policajti si nasadí neprůstřelné vesty, kvéry nachystané a chodí tam jak gestapo. Lidi v autech v šoku, jeden mladý kluk začne prudce couvat, a způsobí drobnou nehodu, protože si vypůjčil auto od otce.
Klučina šokovaný hned ho berou do klepet jak vraha.

To poselství je celé zlé. Pohoda je pryč, nastoupilo drsné procitnutí.

Mrtvých civilistů bylo na můj vkus v té epizodě hodně. Zase míří stylem asi na americký trh, já nepotřebuji sledovat kobru aby mě děsila to fakt ne.

Ze začátku seriálu to byl takový relax, lehce strávitelná kriminálka. Tohle bych opravdu mládeži nepouštěl, a to já sledoval kobru běžně od těch osmi let.

Doufám že z toho vyjde Simír se ctí, nebo se může stát že ho nechají nakonec zabít.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Nein, smrt Semira nečekej.
Zato jsem na novém blogu paní Boženky četla, že se máme nechat překvapit, jak to bude se Semirem a andreou.
JEŽIŠI, TO BUDE PŘEKVAPENÍ!
TO BUDE ŠOK!

No budu hádat turecký blbeček a německá rádodajka se opět setkají a.... ZASE BUDOU SPOLU, YAAAAY! XD
Protože nic není krásnější, než když mě baba podvádí... a nic není krásnějšího, když chlap neustále nadřazuje job nad bezpečí rodiny.
Nádherný páreček.

Jejich ON and OFF vztah bude zjevně pokračovat do doby, než se ten šťastnější z nich dočká demence Laughing Laughing Laughing Laughing

Ne, seriously, guys: je tady někdo, komu to nepřipadá trapné a patologické, ale děsně hezké a romantické?
(jo, Andy, vím, že tobě se to líbí)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Dnes ráno jsem u snídaně stihl díl s názvem "Cobra, übernehmen Sie!". Jak říkám já: "To je ten díl, kde je na začátku gumový Semir". No, o čem díl je, všichni ví. Je rok 1996 a zhruba 12-letý Paul Renner si hraje s autíčky na Kobru 11, když v tom kousek od něj přistane služební BMW s prudce liftingovým Semirem. Paul vytuší šanci, ukradne kolo a dá se do pronásledování gangsterů. Ty, ač jedou v autě, dožene a spoléhaje na jejich dobrotu, jim vjede do cesty. Bouračka a v tom přichází Semir. Gangstera zastřelí a ten druhý, co je tam jen do počtu, se v tichosti odebere pryč. Jeden by čekal, že Semir v roce 1996, který nadával při každé riskantní akci, dá klukovi zavyučenou, domluví mu, aby to už vícekrát nedělal. Ale tenhle gumový Semir ne. Zatočí zbraní a kluka motivuje.


A pak je tu skok. Rok 2016. Honička na dálnici. Tady se přiznám, že jsem trochu nedával pozor. Zpozorněl jsem až v okamžiku, kdy zazněla Andreina hláška "Znič ho, můj turecký hřebče!". Málokdy je mi u televize trapně, ale v téhle části vždy. No a pak, když turecký hřebec selže, tak Paul ve vypůjčeném BMW cabrio narazí v prudké rychlosti zezadu do vozíku za autem a světě div se, funguje to jako rampa. Tak já nevím, my v Česku jsme asi blbci, protože když do něčeho vrazíme, obvykle se "rozsekáme", ale v Německu ne. Tam, když potřebujete, tak to funguje jako rampa. Kam se hrabe Knight Rider, to jsou Američani, ti zase musejí pro skok stisknout "Turbo Boost", jinak to nejde.
No každopádně to Paula i tu kočku v autě katapultuje vzduchem, samozřejmě celou dobu drží trajektorii a auto je v přímé poloze. Celý ten let trvá dost dlouho na to, aby Paul mohl nasadit cool výraz drsňáka a padoucha zastřelit. No a pak zase přistanou - jak jinak než na všech čtyřech kolech a mohou pokračovat dál.
No a takhle bych mohl pokračovat dál já, ale nebudu.

Ruku na srdce, tohle dává někomu smysl? Je tu někdo, kdo se u toho baví? To může klidně Semir prohlásit, že je prapotomek Jediů a ničit padouchy myšlenkou. Nebo přeskočit náklaďák. Vždyť je to úplný nesmysl. A tyhle nesmysly se objevují od určité doby v každé epizodě. Někdy ve větší koncentraci, jindy v menší míře. Někdy je to otázka úhlu pohledu. Je tam třeba jeden nesmysl, ale za to tak velký, že to přebije i deset jiných, menších.
Tak a teď tu máme tuhle tu novou Kobru po restartu, kde se drží, alespoň prozatím, víc při zemi a já jsem jediný, komu připadá, že je to lepší, než ty - omlouvám se výraz, sračky předtím. Jak je tohle možné? Tahle nová podoba není v žádném případě dokonalá, rozdělení času temná služebna/práce v terénu mně taky moc nevyhovuje. Ale zase mě to vrací na úvod, je to reálnější. Nějaké zastavení dopravy na mostě a policie s kamerami, nemám s tím takový problém tomu uvěřit, jako jsem měl s tím, co popisuju v dnešní mnou shlédnuté epizodě...
Podotýkám, že nikomu nevnucuju svůj názor. Jen tady prezentuju ten svůj.... Rád bych ještě dodal, že nejsem z těch, co ten seriál jen kritizují, já bych si přál, aby pokračoval. Přál bych to i Erdoganovi, protože - ruku na srdce, jestli Kobra skončí, nebo on v skončí ve své roli, pochybuju, že se ještě někde ujme. Určitě ne v tak zásadní roli jako je Semir. Takže já sleduju ty staré epizody a stále doufám ve zlepšení, což podle mě teď, byť jsem si to představoval ještě líp, nastalo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Why not? Zcela legitimní názor, díky, JB.

Já měla ráda epizody s Tomem - ty první.
Bylo to reálnější i v těch osobních aspektech: chlapi zkoušeli najít ženské, tak trochu flirtovali a jako policajti měli celkem hluboko do kapsy.
Teď mi připadá, že má každý ten policajt naprosto vyvoněnej luxus byt s nejnovějšími technologiemi, 3 exkluzivní káry, případně další nemovitosti. A všechno je vystajlovaný, jako kdyby je v reálném životě protáhli Instagramem s hogo fogo filtrem.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Někdo, dokonce možná i tady na foru, napsal, že Kobra je artikl, který se vyváží ven. A pokud by to tak bylo, tak já si jako koncovou klientelu dokážu představit nějakou vesnici v horách v Moldávii, kde se sejde parta tamních teenagerů u jediné televize ve vesnici a sledují ty "nablýskané" sporťáky a nádherné ženy a říkají si, že ti lidé v Německu žijí něco, čemu se dřív říkalo "Americký sen". Samozřejmě je to z mé strany nadsázka, ale stalo se z toho takové novodobé Miami Vice.

A asi taky v rámci nějaké té amerikanizace se přestal děj odehrávat ve vesměs sychravém počasí na bezútěšné dálnici. Přestaly být zobrazovány motoresty, laciné prostitutky a život kamioňáků a celé se to v tom "Instagramovém hogo - fogo filtru" přeneslo do slunného města, kde si většina poldů žije nad poměry a řeší se, jak zlá nadnárodní korporace ukřivdila slabé ženě nebo zlomyslný majitel velké firmy chystá podvod na půlku obyvatel Severního Porýní - Vestfálska.
Ovšem to se zřejmě už nevrátí do starých kolejí, ač bych si to přál sebevíc.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Jasně, každý na to máme svůj pohled, svůj názor...

Představitel Semira bude asi točit dokud bude moct, prostě Kobra bude jeho celoživotní práce.

Návrat Semira a Andrei k sobě bude taky dost takové už dle mě přehnané, dají se znovu dohromady a pojedou na svatební cestu v růžovým policejním autě,
alespoň jsem tedy viděla ukázku a pokud se někomu Andrea zdá studená jako psí ňafák, je to prostě policajtská ženuška i když jednu dobu bývala, ale zase bude... Very Happy Very Happy Very Happy

K bouračkám, bouračky v Kobře byly prostě od počátku kořením tohoto seriálu, ale je pravda, že v poslední době jsou ty nehody až nerealistické, výbuchy, auta lítají vzduchem,
dělají kotrmelce a přemety, vlítávají do sebe jako střely a účastníci odcházejí po svých, nad tímhle jsem vždy kroutila hlavou, němečtí řidiči jsou asi ze železa...

Seriál se snaží jít s dobou a je pravda, že v dílech s Tomem Kranichem bylo více vtipu, dělali různé srandičky, opičky, naháněli ženské, dvořili se jim, no, v současné Kobře
je vtip a legrace poněkud vzácná, sem tam se objeví nějaký vtípek mezi hlavními aktéry Semirem a jeho parťákem, ale poněkud ochladly ty vtipné momentky, Kobra se prostě
až moc poameričtila, nevím jak vy, ale já z té Kobry v poslední době cítím až moc podobu s americkými kriminálkami, prostě všechno kolem na cucky, kromě policajtů...

A nevím zda si toho někdo z vás všiml, ale Kobra 11 se viditelně doslova odchýlila od svého původního záměru, hned vysvětlím, Kobra 11 byla původně seriál o dálniční policii, že ano,
takže logicky vzato by se díly měli točit okolo dálnice a zločinů, přestupků v jejím okolí. Místo toho, Kobra 11 strká čumák do případů, které náleží úplně jiným policejním oddělením,
vyšetřují úplně běžné zločiny, jako obyčejná kriminálka a z dálnice už tam bývá velmi málo v některých dílech téměř vůbec a nebo vůbec...

Na můj vkus se až moc poameričtili a vznikl z toho takový paskvil neboli kříženec typu kriminálka Miami/New York po německu...

A některé díly, jako pardon, jsou úplný nesmysl, hlavně ty novější, kdy si Semir nebo jeho parťák dovolí věci, které by si reálný policajt vůbec nedovolil, protože by to bylo těžce přes čáru a nebo
zase na druhou stranu jsou tak upnutí a předpisový až je to nenormální, prostě buď kolem všechno rozflákají na mraky, v některých dílech fakt těžce poznávám takový ten americký styl těch jejich béčkových filmů
typu Nebezpečná rychlost (se Sandrou Bullock a Keanu Reevesem) zničit na co přijdu a za astronomické částky a nebo na to zase jdou úplně nesmyslným způsobem, děj je zbytečně roztahaný a natažený.

A z hlavních představitelů Semira a jeho kolegy udělají pomalu absolventy fofr školy...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
janbohac: Zajímavý názor Smile Já naopak tvrdím, že Kobra vždy na těch sračkách stavěla a byl to její symbol. Rychlé bizarní honičky v autech, šílené hromadné nehody, kde auta i náklaďáky se umí vznést. Vždyť hned v prvním díle letěl náklaďák i auto. Ke Kobře to prostě patří a když se tyto aspekty odstraní, má to vliv na sledovanost. Už v sériích s Paulem se tolik nebouralo, nebylo to tolik akční jako předešlé série. Ale i u Paula jsou výjimky, kdy jsem fakt čuměl s otevřenou pusou, co se jim s auty podařilo. U nové Kobry, co běží teď se zatím nezničilo žádné auto.

Dokonce jsem byl v šoku, že v poslední epizodě Krásný nový svět (Schöne neue Welt) bylo zapáleno auto (ještě hňupi skryli logo Renault..) a nedošlo k explozi. Takže na tom Renaultu nejsou žádné fyzické škody a nemuseli ani skrývat.


Kocour 742: Kobra se odchýlila od svého záměru hned ze začátku. První i druhá řada byly skutečně dálniční policie. Ale třetí, kdy se štáb přestěhoval do Kolína už byly některé odchylky od dálnice. Třeba Malorka. A postupně se seriál odchyloval dále. Pak přišly záchrany světa (asi 4x pilot s Benem, což je fakt nesmysl).

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Zajímavý názor a vysmátý smajlík, takže to mám brát jakože to není zajímavý názor?
A opravdu chceš srovnávat akci v dílech s Benem, Alexem nebo Paulem s akcí v prvních sériích? A přesto měli tehdy lepší sledovanost.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ano zajímavý názor, smajlík nebyl myšlen zle.

Jisté srovnání si dovolit můžu. Všichni tady srovnáváme starou a novou Kobru s tím, že nová je rozhodně horší. Hlavní důvod je právě akčnost celého seriálu.

Lepší sledovanost měli proto, že seriálů nebylo tolik. V té době se do "Východního bloku" neposílalo tolik "západní" tvorby jako dneska. Němci byli na své domovské seriály hrdí a herci byli velmi sympatičtí. Spousta tehdejších seriálů dávno skončila.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem
Já tomu tedy nerozumím. Tu absurditu, kterou já jsem výše kritizoval, ty obhajuješ tím, že to ke Kobře patří a je to něco, na čem je od počátku stavěna a co tvoří procenta sledovanosti. Vyloženě poukazuješ na přímou úměru "větší míra téhle absurdní akce = vyšší sledovanost".
Na druhou stranu tenhle pilotní film a spousta sérií před ním, je akčnější něž cokoliv s Tomem Kranichem nebo Andrém, a přesto se to lidem nelíbilo ani zdaleka tolik.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Andrea


Založen: 06. 12. 2018
Příspěvky: 24
Odpovědět s citátem
Němci nikdy neuměli psát scénáře,nemají smysl pro detail.Proto to vypadá tak jak vypadá.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Teda u mě kobra byla vždy o přehnaných nehodách vesmeš bez zraněných a honičkách s akcí a humorem k tomu.

Některé epizody byly dobrý thriller, ale vesměs to jsou jednohubky s dobrým dějem co si dávám pořád dokola. Tak to fungovalo vesměs do desáté série.


Pak ten přirozený humor se začal ztrácet, začala to být fraška . Mnohé epizody vysloveně brutální.

Od té desáté série vysloveně krize, co tři série pomalu změna v celém stylu seriálu . Sem tam si střihli doslova Bondovku .

Teď už je to kobra jenom že tam je Simír a má to v názvu, jinak je to co si podivného a brutálního.


Nevím kdo je cílovka...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Více než případy mě v nových dílech zajímá příběh v pozadí. Co dělal Semir v Turecku a minulost od Viky. Její rasistické chování a jak to celé dopadne.
Škoda, že kvůli covid nestihli natočit více dílů. Zbývají jen 4, které budou na jaře v premiéře.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Mannoroth


Založen: 15. 09. 2019
Příspěvky: 20
Odpovědět s citátem
Neřekl bych, že je 25. série Kobry 11 až tak děsivá. Prostě jenom vyškrtli ten humor a berou to příliš vážně, že všechno vidí a všechno trestají. Ale to je jenom můj dojem, protože já jsem na různé nechutnosti a drsňárny zvyklý z počítačových her a filmů a tohle je jenom slabý odvar oproti třeba brutálnímu rozstřílení člověka viz film RoboCop z roku 1987 nebo porcování těl motorovou pilou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Božena Loupancová
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Hrabišín
Odpovědět s citátem
Ahoj když se měly uvádět na RTL nové díly bylo jasně řečeno, že bude odvysíláno 14 epizod, 6 na podzim a zbývajících 8 na jaře 2021. Na wikipedii je uvedeno sice jenom deset, ale to není oficialní. Tak si počkám jak to bude, protože díly se teprve v září dotáčely. Když jsem viděla nové díly v němčině, taky mi to připadalo zvláštní temné, ale rychle jsem si zvykla. A s napětím budu čekat na pokračování

_________________
Erdogan Atalay Czech fanclub - Facebook
http://erdogan-atalay.blog.cz/ můj blog o Erdoganovi
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Temnost nových dílů z Viky nás vrací do dílů s Alexem, který byl donucen odejít ze seriálu. Což je docela paradoxní. Vlastně i těch pár dílů s Paulem co dávali byly takové jiné, než na co jsme byli u těchto dílů zvyklí.

_________________
Punk's not dead Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Semir46


Založen: 23. 02. 2010
Příspěvky: 112
Odpovědět s citátem
Jak tak koukám, asi tu budu v menšině, ale po šesti epizodách, co šly na Nova Action, jsem s novou sezonou a Vicky dost spokojen. Jasně, není to Kobra 11 z dob Andrého nebo Toma, je to takové temné, chybí tam jakási soudržnost všech, je to mírně neosobní. Ale prostě se mi to líbí. Mnohem více než díly s Paulem, kde jsem poprvé dost epizod vynechal, protože prostě nebyly ničím zajímavé. Tady je to temnější, styl natáčení se blíží epizodám s Alexem, které jsem měl osobně velmi rád, protože najednou z Kobry není parodie, každý druhý díl se nezachraňuje svět a Semir naštěstí neničí atomovky holejma rukama (plus ubyl debilní humor a Benův/Paulův dost vysírací obličej). Naopak je tam souvislý seriálový příběh, navíc si myslím v nové sezoně moc zajímavě vypointovaný jak se Semirem, tak s Vicky - té jsem se po různejch feministickejch prohlášeních, jak chce ukázat, že je to i seriál pro ženy (jako by Susanu z týmu 2 vděčně zapomněli) atd., dost bál, ale překvapila. Zatím jsem po šesti dílech hodně spokojený, poprvé po letech jsem se na nové díly skutečně těšil... Jen doufám, že se K11 zase nebude chtít vracet do minulosti Semira, když začínal, protože časová posloupnost velké většiny těchto událostí s tím, co jsme viděli v prvních dílech, je děsivá (kupříkladu se svou matkou neměl Semir dle nových epizod 26 let promluvit, ale v roce 1993/1994, kdy už byl dávno policista, čili po otcově odsouzení, mu Regina říká, že musela trávit večer se Semirovou matkou, se kterou bydlí)...

_________________
Liverpool FC till I die!
Stevie G the best player of the world!
Neil Mellor the little genius!
Jerzy Dudek the best goalkeeper ever!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Tak jsem to vydržel asi do té čtvrté epizody, jakmile v jedné epizodě asi třikrát napomínali Simíra že si nevzal vestu s kamerou a dvakrát museli zavést linku s rasismem, tak jsem to ukončil.

To je prostě průplach mozku, neosobní strohé, vždy podle pravidel. Ta stanice vypadá jako kavárna v mekáči.

Hned na to najeli od začátku a prostě dobří scénáristé asi už nejsou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
tak bavi mne vic než ty dily s Paulem škoda že Vicky - Pia došla v nevhodnou dobu koronovou ktera pohrby serial nejspis navzdy a na 14 dilu novy tym se opravu nevyplatil mozna kdyby vedeli predem tak premluvy stary herce na posledni dily skoda no ja si zvykl i bez Semira to celkem slo v dilu ten novy vedel bych si to tak predstavit jen horsi pak sledovanost kdyby byla slaba by to i tak stopli no
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
No, tak jsem si dnes na zkoušku stáhla na podívání díl Ten Nový, s tou Semirovou dámskou kolegyní, no co do akce a zápletky docela zajímavý.

Co ale hned v úvodu musím vytknout autorům seriálu je, že tam zase museli nasrat postiženýho, pro Boha, kdo kdy viděl imobilního policajta, ten musí být zdraví, schopný pomoci v akci,
tohle už se ale opravdu přehání, jsou prostě role a postavy, do kterých se takový lidi nehodí!!! Dříve velitelé dálniční policie počínaje Engelhartovou, konče Krügerovou, chodili do akce,
pomáhali, nevím s čím chce pomáhat ten protivní zamindrákovaný vozíčkář. Už tohle podělali, ten by nechytl ani rýmu, to je tedy velitel policie... Boha jeho, jako diskriminizaci neuznávám, ale
používání hlavy a zdravého rozumu uznávám...

A co do vzhledu té centrály dálniční policie, to opravdu přehnali, všechno je kovové, studené, temné, to tlumené osvětlení taky, když jsem tu centrálu viděla, pohřební ústav hadra,
dříve byla ta stanice taková světlá, veselá, opravdu to vypadalo jako policejní stanice, tohle tedy nedomysleli, fakt jsem si při pohledu připadala, že sleduji něco o funebrákách a ne o policii...

Zná někdo povídku : Jak dědeček měnil až vyměnil? Protože tohle mi to dost připomíná, mění se a mění až se to posere na entou... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
O.Hnizdil


Založen: 27. 10. 2007
Příspěvky: 312
Odpovědět s citátem
Kocour 742 napsal:
No, tak jsem si dnes na zkoušku stáhla na podívání díl Ten Nový, s tou Semirovou dámskou kolegyní, no co do akce a zápletky docela zajímavý.

Co ale hned v úvodu musím vytknout autorům seriálu je, že tam zase museli nasrat postiženýho, pro Boha, kdo kdy viděl imobilního policajta, ten musí být zdraví, schopný pomoci v akci,
tohle už se ale opravdu přehání, jsou prostě role a postavy, do kterých se takový lidi nehodí!!! Dříve velitelé dálniční policie počínaje Engelhartovou, konče Krügerovou, chodili do akce,
pomáhali, nevím s čím chce pomáhat ten protivní zamindrákovaný vozíčkář. Už tohle podělali, ten by nechytl ani rýmu, to je tedy velitel policie... Boha jeho, jako diskriminizaci neuznávám, ale
používání hlavy a zdravého rozumu uznávám...

A co do vzhledu té centrály dálniční policie, to opravdu přehnali, všechno je kovové, studené, temné, to tlumené osvětlení taky, když jsem tu centrálu viděla, pohřební ústav hadra,
dříve byla ta stanice taková světlá, veselá, opravdu to vypadalo jako policejní stanice, tohle tedy nedomysleli, fakt jsem si při pohledu připadala, že sleduji něco o funebrákách a ne o policii...

Zná někdo povídku : Jak dědeček měnil až vyměnil? Protože tohle mi to dost připomíná, mění se a mění až se to posere na entou... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Confused


Já myslím že to jsou poslední epizody, takže mě to ani trápit už nebude. Byl jsem fakt zděšen...

Mě vysloveně vytáčeli ty linky pod hlavní linií, jako důraz na kamery a rasismus ve sboru.

Nevím jestli kobra musí se do toho pouštět, celé roky plno vedlejších škod Simír by dávno už seděl a najednou musí být všechno podle předpisů.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JaniceE3


Založen: 09. 06. 2022
Příspěvky: 3
Odpovědět s citátem
Mrtvých civilistů bylo na můj vkus v té epizodě hodně. Zase míří stylem asi na americký trh, já nepotřebuji sledovat kobru aby mě děsila to fakt ne.

Ze začátku seriálu to byl takový relax, lehce strávitelná kriminálka. Tohle bych opravdu mládeži nepouštěl, a to já sledoval kobru běžně od těch osmi let.

Doufám že z toho vyjde Simír se ctí, nebo se může stát že ho nechají nakonec zabít.




_________________

cappello di billie eilish
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nová Kobra je děsivá
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma