AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Epizodní role
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ať jsem hledala, jak jsem hledala, docela mi tu chybí téma, kde by se probíraly epizodní role. Většinou poskytují svým hercům dost zajímavý materiál, často jsou hodně zajímavě ukotvené v realitě hlavních/vedlejších postav a hlavně je jim ve spoustě případů dán potenciál, který už nikdo nikdy nevyužil, což je podle mě škoda.

Takže jsem se rozhodla založit toto téma, kde se bude každý moci podělit o epizodní postavu, u které ho mrzí, že už se nikdy víc neobjevila. Nebo naopak roznést na kopytech postavu, která vás naštvala, přišla vám zbytečná, ležela vám v žaludku a velebíte seriál za to, že už se nevrátili. Házejte postavy minulé, aktuální... Prostě popovídejme si o lidech, kteří umožňují vznik každé epizody a jejího příběhu, a pravidelně se na ně všude zapomíná.

To samé platí pro epizodní herce, které znáte třeba od jinud a myslíte si, že měli kapacitu na mnohem lepší roli a jejich epizodní role v Kobře to jen potvrzovala. Doplňujte fotkami, screeny, čímkoli k tématu. Ale prosím, nepostujte fotky herců, kteří se v Kobře nikdy neobjevili a jen by se vám tam líbili, nebo postav, které nikdy neexistovaly. Na to druhé tu máme Povídkové fórum, na to první si založte vlastní téma nebo blogísek. Laughing Tady se prosím bavme jen o tom, co v seriálu skutečně bylo.

______________________________________________

A rovnou začnu, tady je můj seznam lítosti. A ano, jsou to postavy minulé, co se mnou naděláte, já žiju v kobrácké minulosti, je to tam hezčí. Laughing

Nadja Kranich (Anja Knauer) z epizody 9.04 Těžká volba*. Totální absence Tomovy sestry z děje mi chyběla hlavně v epizodě 20.08 Frankie*. Podle mě tam byla možnost na slušné rodinné drama vzhledem k Tomově pozadí, něco bychom se dozvěděli a imho by to bylo stokrát zajímavější, než tisíckrát opakovaná zápletka o tom, jak někdo na někoho hodí vraždu ve vidině mamonu. Takže Najda mi chyběla hlavně z hlediska této epizody, ale navíc mi byla extrémě sympatická a stavěla Toma do jiné role, než přítele, parťáka a milence, což se v Kobře taky často nedělo.


Panter (Stefanie Schmid) z epizody 16.07 Svátek matek*. Životní příběh této postavy by se psal jako víno, byla soucitná, vynalézavá, šikovná, zásadová a přesto záporačka. Navíc, co mě potěšilo extrémně, když jsem to včera sjížděla, byl fakt, že nebyla nacpaná jako love interest pro Jana (Semir už tehdy podle zákonů Kobry nepřicházel v úvahu), na konci se nekonalo žádné šáhlé změnění charakteru a otočení se na světlou stranu Síly, a její exit celkově byl fenomenální. Možná na ní visím, protože jsem ji včera objevila Embarassed a protože se nestává často, že by Kobra přišla s charakterním záporákem, který navíc přežije. (Jeden z mála, co mě fakt zaujal, byl Falk z 20.10 Poslední velká rána* a všichni víme, jak chudák dopad.) Všimla jsem si, že Stefanie Schmid si zahrála v novějších dílech další epizodku, což mi přijde jako dost škoda - když už ji najali a zaplatili jí, proč se nemohla vrátit i Panter?


Indira Abel (Anja Nejarri) z epizody 16.10 Extrém*. Využití Indiry mě nemrzí z hlediska toho, že ji nechali umřít, ale spíš z toho, že se neobjevila nikdy předtím a celá zápletka se trochu neprotáhla. Fakt, že Extrém umístili na RTL na konec osmé řady napovídá, že tím napůl chtěli vysvětlilt Oliverův odchod, ale moc se nechtěli opakovat jako v případě Toma, takže vlastně neudělali vůbec nic. Proto mi Indira přišla dost nevyužitá - dovedla bych si představit pilotní film, ve kterém je Jan undercover, prožije Extrém, akorát mnohem propracovaněji, a na konci bude všechno dávat mnohem větší smysl a onen obligátní odchod se tam krásně napasuje. Teoreticky je tohle uvažování o ničem, protože jsme hluboko v minulosti, ale pro mě je to jedna z nevyužitých epizodních rolí.


(Za tohle mě Všelicos asi zabije, ale come what may. Laughing) Natalie (Diana Amft) z epizody 17.03 Hrdinské dny. Tady jsem možná drobátko zaujatá tím, že mám docela ráda Dianu Amft a myslím, že má skvělý komediální talent, ale docela mě mrzelo, že se k Hartmutově malé lásce už nevrátili. Ten díl byl extrémně roztomilý, Hartmutovy námluvy nezapomenutelné a Natalie působila jako ten příjemně naivní, nevinný typ postavy, který mi v Kobře docela chyběl. Navíc by bylo hrozně fajn vidět ve fungujícím, hezkém vztahu i jinou postavu, než Nesmrtelného, a proto si myslím, že byla Natalie nevyužitá.


A to nejlepší nakonec: Veronika Förster (Ina Rudolph) v epizodě 17.05 Pašeráci zvířat*. Nosí plášť a injekční stříkačku, ale doktorka to není, jasný pane. Nosí pistoli a černé oblečení, ale záporačka to také není. A nebyla to ani Popelka. Laughing Zápletka kolem Frau Förster byla dokonalá, její chemie s Tomem ještě víc a já prostě miluji, jak mu dávala zabrat. Když na něj spustila, Monsieur Kranich netušil, kde mu hlava stojí a co je za den. Dost mě mrzí, že ačkoli se do sebe na konci pustili, nikdy jsme tyhle dva neviděli ve vztahu, a čím častěji se na ten díl dívám, tím víc mě mrzí, že se Veronika nevrátila ještě aspoň v jedné epizodě, protože podle mě byla dokonalost sama a Tom by ty poslední dvě série nevypadal jako takový děvkař. Very Happy


Bonus: Kerstin Schotte (Sandra S. Leonhard) z epizody 19.01 Podezření*. Ani nevím, proč mě vlastně zaujala, když se v tom díle moc neohřála. Možná proto, že se mi hrozně líbilo, jak v klidu a uvolněný s ní Semir byl (jako protiklad toho, jak hlavně v tomhle díle vypadal jeho vztah s Andreou) a existovalo tam jakési povedené pouto dvou něčím unavených lidí. Vedu ji ale jen jako bonus, protože zaprvé dost brzo zařve (a to i na epizodku, to hraničí s komparzem, a tudíž nelze nijak litovat, že se neobjevila víckrát) a použila jsem ji do své povídky, stále s ní pracuji a byla bych dost neobjektivní.


Jak se teď dívám, je to samá ženská, ale co už, všechno to byly postavy, které se podle mě měly objevit znovu (jako Nadja, Panter, Natalie nebo Veronika) nebo se měly objevit ještě před svým koncem, aby to mělo větší grády (jako Indira nebo vrchní komisařka Schotte - kdyby byli se Semirem už nějakou dobu přátelé, její smrt by měla větší říz a Andrea by i měla proč žárlit).

Tak co vy? Která epizodní postava se měla objevit víckrát? Která se neměla objevit vůbec? Diskutujme! (Ale pokud možno bez Svena Martinka, ten pán už tak okupuje příliš mnoho diskuzních vláken. Very Happy )

(* používám německé číslování epizod.)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Anja Knauer hrála i Benovou známou Evu v dílu Za nepřátelskou linii (In der Schusslinie) a 15 série



a také jěšte dvou role herečky Julia Hartmann


V dílu operace tygr jako Jana a 14 série


a pak v dílu zlomená (zerbrochen) a 16 série jako Melanie
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Taky mi bylo líto, že se Försterová neobjevila vícekrát... ale Natalie?? NATALIE???? SAMARBEEEE!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Laughing Laughing Navíc ne rozdíl od Tebe nemám ráda tu herečku (nějak si neumím vážit lidí, co hrají ve filmech typu "Holky to chtěj taky" Cool Laughing ). Mnohem raději jsem měla tu... nevím jak se jmenuje ani postava, ani herečka... z Kybernetické bouře Laughing Ta mi k Hartymu aspoň pasovala Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Gogo


Založen: 21. 04. 2012
Příspěvky: 1632
Bydliště: Slovensko
Odpovědět s citátem
Cosma Shiva Hagen - Lara a epizoda Kybernetická bouře (Cyberstorm) 14 série



a jako Lara :




Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tiscala


Založen: 12. 10. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Mikulov/praha
Odpovědět s citátem
Laru z Kybernetické bouře mám ráda, tyhle "počítačové typy" se mi odmalička něčím hrozně zamlouvají, ať jsou to reální lidi z mého okolí nebo fiktivní postavy.
Postava, u které mě mrzí, že už se nevrátila, je pro mě jednoznačně Hotteho maminka. Přestože se její představitelka Regine Lutz v Kobře objevila i dřív (4. série, díl Tulipány z Amsterdamu), jako Elfriede Herzbergerová se mi zapsala do paměti mnohem hlouběji.

_________________
Jsem hodně kreativní a zájmů mám hodně. Ale nejvíc mě teď baví rozebírat se svým parťákem Danem Kobru 11. Oba jsme tým Kobra 13
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaMarBe
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 403
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Všel: Já věděla, že si to odskáču, ale mně se fakt líbila ona i ta epizoda, s tím nic nezmůžu. Smile

Tiscala: Souhlas, ta byla taktéž výborná. Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Tina11


Založen: 10. 12. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Taky přidám trochu do mlýna. Docela mě překvapilo, že se v AFC11 objevil slovenský herec Juraj Kukura. Ví se léta, že Kukura žije v Německu, ale netušila jsem, že si vystřihne roli v epizodě "Frankie", 10.řada. I jeho herecké umění obdivuji ve všech filmech a seriálech, kde hrál.


_________________


Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Brittany11


Založen: 06. 09. 2014
Příspěvky: 114
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Kukura (jeho postava v K11 (10. série)) je ze všech (z desáté série) nej! Moc se mi líbí: ''Good bye, Frenkie!'' I když jsem byla i naštvaná, ale má něco do sebe Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Oliver Masucci se dočká velké role - uvidíme ho jako Hitlera ve filmové adaptaci skvělé knihy Už je tady zas Wink
Snad to moc nezmrví, originální čtivo je místy opravdu výborné Smile

(ten Wagner v ukázce je BOŽÍ XD)

http://kultura.zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=filmvideo&c=A151008_095745_filmvideo_spm&foto=V151008_102430_kultura_vov
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
janbohac


Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 113
Bydliště: České Budějovice
Odpovědět s citátem


Taky vám tak někoho připomíná? Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Epizodní role
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma