AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Téma (nejen) pro řidiče: řízení a zážitky z cest
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ahoj Very Happy

Založit tohle vlákno mě napadlo, když jsem svištěla po italské dálnici a myslela na Vás Smile dávám ho sem samostatně, protože si myslím, že k němu má hodně lidí co říci - vždyť každý z nás má nějaké zážitky z řížení, nebo z cestování autem Smile a protože řídíme každý den, je tu potenciál mít stále nové poznatky Very Happy))
Mám dojem, že tu nic podobného není, alespoň jsem ho nenašla Embarassed

Navrhuji, aby sem řidiči, řidičky i pasažéři psali o svých oblíbených úsecích silnic, nebo naopak o místech, kterými projíždí jen s nechutí.
Nebo třeba o tom, co Vás u řízení/cestování potkalo zajímavého, kdy jste se báli, pobavili, něco Vás zaujalo...


Myslím, že teď, když forum za nevysílání Kobry 11 tak trošku spí, může být tohle téma celkem oživující... Smile

___________

Začnu Very Happy

Můj oblíbený úsek, kdy na Vás a afc11 vždycky myslím, je nový kus dálnice v Chorvatsku - z úrovně takřka mořské hladiny tam dálnice nejperve překoná most, který musí být někdy uzavřený pro prudký vítr a pak se SERPENTINAMI šplhá do hor. V životě jsem neviděla dálnici s tak strašně prudkými serpentinami! Tam by se Semir a Tom se svými skákajícími auty opravdu neuplatnili Laughing Část skal je provrtaná tunely - ten nejdelší, který následuje až poté, co se dálnice vyšplhá do požadované výšky, měří 5 km Very Happy

Musím se přiznat, že když jsme tudy projížděli poprvé, nebyla jsem připravená na to, že je ten tunel tak strašně dlouhý. Nutno říci, že jak jsem to nečekala, bylo mi už v půlce strašně úzko. Od té doby chápu klaustrofobiky Very Happy





Bude super, pokud se také podělíte o zážitky... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Já abych pravdu řekla nemám ráda řízení nikde Sad Řídím jen z nutnosti, zatím jsem ujela na jeden zátah nejvíce 60km. Za volantem se bojím... no třeba toho, že přehlédnu značku, nestihnu zareagovat na situaci přede mnou, protože si přiznejme na rovinu, většina lidí tu jezdí jako prasata.

Pokud jde ale o nejneoblíbenější část, je to za Mostem. Člověk tam sjede z koridoru (mhm, ten jediný snad mám ráda, je přehledný) a vjede do vesnice Patokryje. Tam je omezená rychlost 30 km/h... a hned za vesnicí je vozovka ve VELMI špatném stavu. Ve chvíli, kdy se opravoval most do Skršína jsem tamtudy byla nucena jezdit, tam byla rychlost omezena na 50 km/h a to si myslím, že by se dam dalo jezdit i pomaleji, protože okraje se drolí, silnice je úzká a plná výmolů, bylo tam nespočet havárií... no a ve chvíli, kdy já jsem se děsila, když jsem měla na tachometru 55 km/h (nejen, že jsem se tam bála jet, navíc tam všude byly radary XD), tak mne předjížděli borci v naleštěných BMWčkách aspoň 100vkou XD

A takhle je to všude. Občas si připadám, že se pravidly silničního provozu řídím jen já... XD

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Petr
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Prostějov
Odpovědět s citátem
Včera jsem jel asi dvacetikilometrovej úsek tady u nás na Prostějovsku a dostalo mě, že jsem nepotkal za celou cestu ani jednoho osvětlenýho cyklistu... Otec s děckem vedle sebe a ještě čumí jak kretén, že na ně blikám, aby si rozsvtili. Tohle mě opravdu s__e!
Jinak, že bych nějakej konkrétní úsek neprojížděl rád se říct nedá. Řízení mě prostě baví úplně kdekoliv a s čímkoliv.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuMSN Messenger
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 12. 10. 2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Dekuji Wox za skvele tema Exclamation

Moc rad jezdim po silnicich I.tridy cislo I/35 (usek Mohelnice - Litomysl - Hradec Kralove - Ulibice) a cislo I/16 (usek Ulibice - Mlada Boleslav) a po silnici II.tridy cislo II/441 (usek Velky Ujezd - Potstat - Odry). Tyto okreskach mam rad, protoze vetsinou maji kvalitni povrch silnice, kopcovity teren, dlouhe rovinky, rychle zatacky - da se tady jet hodne svizne, neni tady nuda a proto si tady rizeni auta opravdu uzivam Wink
Velkou radost z rizeni mam v Nemecku, kde jsou neuveritelne kvalitni dalnice i silnice a maximalne ohleduplni nemecti ridici, kteri jsou klidni a pouzivaji nepsana pravidla slusneho chovani za volantem.

Hrozne nerad jezdim po dalnici D1 (usek Vyskov - Brno - Praha), dalnici D2 (usek Brno - Bratislava) a vsech dalsich cestach s rozbitym asfaltem (vetsinou silnice nizsich trid, nebo nektere ulice ve mestech)... Kdyz slysim, jak trpi podvozek meho auta, tak trpim i ja a hrozne me to stve. Proto se snazim temto usekum vyhybat (kdyz to jde) a tyto neoblibene useky radsi objedu po kvalitni silnici ...

Woxys: po tebou zminenem useku dalnice v Chorvatsku jsem jel celkove 4x a musim rict, ze to je jednoznacne nejkrasnejsi a nejzajimavejsi dalnice, po ktere jsem kdy jel. Pokazde jsem zasl nad tim, v jakych podminkach dokazali Chorvati tuto dalnici vybudovat. Casto se jede po moste, tunelem, nebo mezi skalami. Poprve me ty serpentiny taky dost prekvapily, ale snad jeste vic to, ze pouhych 50 km od more se jede ve vysce vice nez 600 metru nad morem a pak tahle klesani az do primorskeho Zadaru!

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Strašně se mi líbí úsek dálnice D8/A17 Ústí nad Labem - Drážďany. Určitě se jednou podívám dál do Berlína. Pak se mi u nás líbí celá R10 a R35 u Liberce. Taky R48 Frýdek-Místek - Český Těšín je dost zajímavou rychlostní silnicí s bezva zatáčkami. Silnici I. třídy mám rád karlovarskou šestku. Miluju úseky se zatáčkami, nemusim moc dlouhé rovinky, kde musí každej letět 150, ale já jedu stejným tempem. Protože mám širší gumy tak v zatáčkách spíš získávám.

Radši jezdím po dálnicích, jsem pražským řidičem, ale řízení po Praze mě už opravdu nebaví - zastavujete na každym metru a auto vedle auta. Pak se nedivte když nějakej pražák jede rychlejc - má to svůj důvod - je konečně vysvobozen ze spárů velkoměsta.

Nesnášim dálnici D1 a D2. D1 bez tří pruhů nikdy nebude kvalitní dálnicí. Na D2 jsem jel snad jednou, už je to pár let, ale i tehdy jsem měl pocit, že mi upadnou kola. Silnice I. třídy číslo 4 strakonická, kde v poslední době hodně zhoustl provoz a je téměř nemožné zde jet sám. Docela nerad se vyskytuju na silnici I. třídy číslo 3 na České Budějovice. To už radši jedu čtyřkou.

Chorvatskými serpentinami jsem jel dvakrát a dost mě to překvapilo. Tunely já teda miluju, tím je úsek dálnice zajímavější. Jsou tam krásné výhledy, prostě je tam všechno co byste chtěli na dálnici zažít.

A za volantem jsem měl nejhorší zážitek, když se na mě z protisměru řítilo auto. Troubil jsem jak šílenec a už najížděl do příkopu, ale jelikož mám dost silnej klakson tak ten člověk se probral (samozřejmě že spal) a uhnul těsně přede mnou. Taky bylo dost silný kafe když jsem jel za tmy a ze zatáčky se na mě vyřítilo auto v protisměru, já musel zastavit, ten nereagoval ani na zatroubení, spíš zajel ještě víc na mě. To byly chvíle kdy mi zatrnulo.

A moje nejdelší cesta? Praha - Hradec Králové - Mohelnice - Olomouc - Hranice na Moravě - Frýdek-Místek - Ostravice.

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Těší mě, že se téma líbí :aww:

Nejhorší úsek: část cesty, kterou naprosto k smrti nenávidím, je ta silnice, kde se odpojíš ze silnice dálničního typu, co vede z Brna na Mikulov a zamíříš na Znojmo. Obrovská spousta horizontů, zdánlivě přehledné a přitom nebezpečné úseky, vyjeté koleje a spousta kamionů, které řidiči často riskantně předjíždí. Kamiony jedou z obou stran, tím pádem pak proti sobě míří i předjíždějící řidiči...
Hrozně se u téhle části bojím, kdybych byla za volantem já, jedu za tím kamionem třeba až do Znojma, než abych zkoušela předjíždět Sad ty horizonty jsou tam nebezpečné...
Tato trasa má pověst nejvíce nebezpečné komunikace na Jižní Moravě a říká se jí silnice smrti - vzhledem k počtu pomníčků to asi bude pravda Confused


Aleš: souhlas, ta dálnice je úžasná Very Happy všiml sis těch mostů pro zvířata? Smile ale víš, co mě tam fascinuje nejvíc? Že oni Chorvati tam vysolí šílené prachy za dálnici a přitom těsně vedle ní nechají minová pole XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RockySmile11


Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Ahoooooooj!
Já ještě zdaleka ridička nejsem Very Happy Ale...
No, mě v poslední době stašně uchvacujou mosty Smile Nejlepší je když svítí takovýto pozdní odpolední slunce a voda se nádherně leskne...Wink Jednou bych chtěla jet přes nějaký takový ty mosty někdě v Americe a při té příležitosti bych si zajela do Miami Very Happy
Jinak se mě baví sledovat dálnice Very Happy Sluchátka v uších a sleduju dálnice... a večer je to taky supr.
Tak se mějte hezky

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
RockySmile11


Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Jinak tohle téma mi příjde supeeer! Smile

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
..
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tina11


Založen: 10. 12. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
dobré téma

řidičák už mám rok, a od dědy jsem byla pochválena, že dobře řídím. S mým tatkou se střídáme při výletech a moje první cesta byla z Ústí nad Labem do campu Trhovky, který leží narozhraní jižních a středních čech, celou cestou jsem odřídila a nejhorší úsek byl před Prahu, kdy proudilo plno aut na víkend a pak strakonická dálnice kdy strašně lilo, docela jsem měla blbý pocit, 130 v hustém dešti, ale ve zdraví jsme dorazili do cíle.

Jinak tento týden mě čeká cesta do zahraničí teda na Slovensko. Moje první cesta za hranice v roli řidiče, budu sestřídat s dědou za volantem. Tak doufám, že bude cesta dobrá.

A zážitek? Tak ten se mi stal loni. jela s tatkovým autem...když jsem jela po dálnici a na tachometru jsem měla víc jak 130 km/h (předjížděla jsem kolonu kamionů). jak jsi jsem málem přejela výjezd z dálnice a tak jsem zabrzdila a rychle vyjela jsem ven z dálnice, ale žádnou nehodu jsem nezpůsobila...no a taky hrozně moc ráda trhám asfalt, když se někdy rychle rozjíždím na křižovatce..hlavně s mým autíčkem.

_________________


Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tak tenhle neobvyklý kruhový objezd v Anglii bych si chtěla jednou zkusit, tedy pokud bych si tam zvykla na jízdu na druhé straně Very Happy



Jedná se o jeden velký kruhový objezd s pěti malými uvnitř s tím, že po vnějším okruhu se jezdí ve směru hodinových ručiček a po vnitřních okruhu se jezdí proti směru hodinových ručiček.

http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_Roundabout_%28Swindon%29
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Christ


Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zrovna bych se s vámi chtěl podělit o můj zážitek ze včerejší večerní jízdy ze Staré Bělé do Poruby.

Jsem "čerstvým" řidičem - řidičák mám od loňských letních prázdnin, takže jsem jel poprvé v zimě. Jel po silnici č. 478 kolem devíti večer a byla taková mlha, že nešlo vidět ani na metr před sebe. V úseku, kde byla povolená 80tka jsem jel 50 a modlil jsem se, aby se přede mnou neobjevilo nějaké zvíře nebo dokonce člověk! Navíc část té silnice není osvětlena, takže jsem měl co dělat, abych v té mlze vůbec něco viděl (a že jsem neviděl vůbec nic Shocked ). Naštěstí jsme dojeli v pořádku.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RC Driver
Moderátor

Založen: 18. 10. 2007
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Tak já se teda přidám Laughing
Autem sem jel nejdál do Chorvatska - Šibeník.
Autobusem sem jel nejdál se školou do Anglie - Londýn.
Letadlem sem letěl nejdál do Tuniska
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Amrodel: Z toho kruháče budu mít noční můry Laughing Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Včera jsem měl nepřijemnný zážitek při jízdě tramvají, jak jsem s kamarády viděl u křižovatky jak nějaká ženská kope do muže.. i do hlavy Confused Co bylo dál netuším, tramvaj měla naštěstí volno a přijeli tam i policisté.

Mimochodem, ten kruháč je boží Very Happy Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Kope do hlavy? Co je to za komedianty? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Nevím, já to moc nesledoval Smile Asi jí ten chlap přepadl nebo co. Ale vtipné je, že to dělali u frekventované křižovatky, kterou sleduje miliarda kamer, jezdí tam miliardá řidičů a nikdo nepomohl Very Happy Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Christ


Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To Cobra: A kde v Ostravě to bylo?
Včera u našeho bytu bylo taky rušno... byli tady těžkooděnci s psovody. Ale tentokrát naštěstí nestříleli.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Bylo to na křižovatce v Nové Vsi Smile
A kde tohle bylo? .. Vím, že byli policisté nedaleko Třebovické (cca v jednu po půlnoci), tak možná tam něco bylo Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Christ


Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Jj bylo to na Třebovické a na Maďarské, kde bydlím.

_________________
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Stonozka


Založen: 05. 09. 2011
Příspěvky: 6
Odpovědět s citátem
RockySmile11 napsal:
Ahoooooooj!
Já ještě zdaleka ridička nejsem Very Happy Ale...
No, mě v poslední době stašně uchvacujou mosty Smile Nejlepší je když svítí takovýto pozdní odpolední slunce a voda se nádherně leskne...Wink Jednou bych chtěla jet přes nějaký takový ty mosty někdě v Americe a při té příležitosti bych si zajela do Miami Very Happy
Jinak se mě baví sledovat dálnice Very Happy Sluchátka v uších a sleduju dálnice... a večer je to taky supr.
Tak se mějte hezky


Jo, tak pod tenhle příspěvek bych se klíďo podepsala! Na mosty jsem taky zatížená. A kdybych jela do Ameriky, tak by to určitě bylo San Francisco, protože tam je Golden Gate a Oakland Bay bridge. To bych vážně někdy ráda viděla. Ale jinak ty nejdelší mosty jsou v Číně tuším... Tak kterápak cesta asi bude levnější, co? Laughing Teoreticky by člověk moh rovnou dokola Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
zeti


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 195
Bydliště: Bratislava
Odpovědět s citátem
Tak ja k tejto téme môžem napísať prvý "príbeh" Laughing -> konečne sa môžem radiť medzi vodičov, nakoľko som 5.9 spravila skúšky. Wink
...tu sa neskoro chválim, ale predsa.... Laughing

_________________
...Svět kolem tebe právě teď se mění jako by uniknout chtěl svému stvořiteli.
A tento kríž v něm malé zastavení, je tu i pro tvé oči kdyby unaveny na krásu zapomenout chtěly... (Grieselův kříž).
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Cobra


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 948
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zrovna provadím autoškolu Smile Od pondělí Smile A zatím je to dobré Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
marketa


Založen: 28. 07. 2011
Příspěvky: 124
Odpovědět s citátem
Řídím ráda (a osobně si myslím, že i celkem dobře) Smile Nejlepší (i nejhorší) zážitky mám z autoškoly - to byla jedna velká JÍZDA Very Happy Insruktor usnul už při první jízdě s poznámkou, že kdybych něco důležitýho potřebovala, ať ho vzbudim..když jsem ho probudila s otázkou: "Doprava nebo doleva?", řekl mi, že říkal NĚCO DŮLEŽITÝHO! Very Happy pak jsme se pohádali kvůli řazení - řekla jsem, že na pětku já nepojedu ani omylem a nechtěla jsem ji zařadit..tak si sešlápl spojku u sebe a dal si ji tam sám..jeli jsme 110 a já myslela, že ho uškrtim, když mi sešlápl plyn Very Happy ať žije autoškola Very Happy nadruhou stranu - kdo má takový zážitky z autoškoly?...a to ty nejhorší přestupky radši nesděluji Very Happy podotýkám, že i po téhle autoškole dodržuji předpisy (a to občas i dost striktně) Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 18. 09. 2013
Příspěvky: 153
Bydliště: Každý ví kde to je, ale nikomu se tam nechce.
Odpovědět s citátem
Řízení? Co to je?
Jízda z kopce dolů na neutrál a poté jedničkou do garáže není řízení.

Když máme jen jedno auto a mamka ho potřebuje do práce, má druhý řidič smůlu...
A nepučí mě ho.
Nevěří mi.

A propos, ŘP mám 4 roky.

Autoškola byla fajnová - je fajn jet s Yarisem, zakecat se s instruktorem a pak zírám, já jedu 110!!!, ale zavčasu jsem to zbrzdil.
A co se finálovek týče - já měl rasa a nebyl to extra pocit, když jsem věděl, že ho mám za hlavou a bdí a čeká, kdy vyplašený řidič udělá chybu, aby měl důvod poslat mě podruhé.
Důvod nedostal, jen mi opožděně řekl, že mám zabočit na třetím výjezdu z kruháče (odbočeno na pátém - tudíž nucená objížďka okolí a prodloužené týrání)

Při těch základních hodinách je také fajn, když Vám instruktor řekne "Zatoč tady", vy suverénně zatočíte a pak na vás pobaveně kouká s otázkou "Viděls tam tu značku Zákaz odbočení?"
Na to není co říct.

_________________
Sám proti všem aneb Trhněte si, Andrea-Haters!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Téma (nejen) pro řidiče: řízení a zážitky z cest
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma