AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Božena Loupancová
Moderátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 364
Bydliště: Hrabišín
Odpovědět s citátem


Tak tady je Klip na startu VP, já tomu nijak moc nerozumím, ale myslím si, že si jezdec na otočném bodu uvědomil chybu a nedokázal se soustředit na odskok svého koně a potom následoval ten škaredý pád. Jinak Váňa junior skončil na pátém místě.
Váňa starší potom skončil na místě druhém s Juventusem, jak říkal 2x ztratil bičík a Juventus bez biče prostě nešel, jak by měl.

_________________
Erdogan Atalay Czech fanclub - Facebook
http://erdogan-atalay.blog.cz/ můj blog o Erdoganovi
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
Koníci
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
No, Klip si tu nohu tak doslovně neutrhl, jako tak, že by si tu nohu amputoval, ale oni to mysleli tak,
že si tu nohu vytrhl z kloubu, na tom opakovaném záběru to je vidět, jak mu ta noha lítala,
on ju měl, ale asi si chudáček potrhal vazy a to už nešlo zachránit, asi by už nechodil. Crying or Very sad Sad

Ale řeknu, že tam kde teď je, je mu podstatně lépe. Ať jsou jeho věčné pastviny stále zelené.
Tohle si opravdu nezasloužil.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Bohužel i takové věci se v dostizích dějí. Pro koně jsou nohy vším a pokud to bylo tak vážné, nemělo cenu aby se Klip dál trápil.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Crying or Very sad To bylo špatný. Ten záběr mi nejde z očí. Sixteen je super moc gratuluju, ale je velká otázka jestli má cenu běžet, když přijde o život kůň nebo se nedej bože stane něco jezdci? Nevim, ale vždy je to o modlení, aby následující překážku všichni v pohodě zvládli. Je to na úrovni? Bývalej Taxis a i ten dnešní je stvořenej pro to, aby se ty koně dostali do potíží. Mám z toho husí kůži a rozhodně nejsem fanouškem tohoto závodu.
Ale koně jako byl Železník či Registana nikdy nezapomenu.

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Přesně... já prostě nikdy nepochopím ,,milovníky koní", co pošlou své zvíře do závodu, kde je poměrně velká pravděpodobnost, že kůň umře.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Jě těžko tady o tom diskutovat. Ti koně jsou na to trénovaní, jsou trénovaní tak aby ty skoky zvládli. To už je potom nezodpovědnost majitele, že pošle do dostihu koně, který neni 100% připraven. Samozřejmě dějí se i nešťastné náhody kdy prostě za nehodu můžou nepříznivé okolnosti. Pokud by se neměly takovéto nehody stávat, musely by se uplně zrušit dostihy, parkury, military, distančky. A koně by neměli využití. Pokud lidé namají koně vyloženě do sportu tak čím dál méně lidí si ho může dovolit jen tak jako domacího miláčka, protože je to drahá záležitost. A koně by dopadli jako to s nima bylo po 2.sv. válce, neměli by využití a poslali by je všechny na jatka. Pravděpodobnost, že si kůň v dostihu natolik ublíží aby musel být utracen je asi taková, že může jít ten den do výběhu, špatně šlápnout a též si zlomit nohu. Je to tvrdá pravda, ale je to tak, bohužel. U dostihových koní se pohybuju odmalička. A věřte, že mi neni příjemné, když majitelé stáje kde jsem, mermomocí chtějí do dostihu poslat koně, který na to prostě tréninkově nemá. Ve větších stájích jde spíše o byznys. I proto děkuju, že byl Terraconek s pardubického rámcového dostihu včas vyškrtnut a dostal šanci vypilovat chyby aby se mu nějaká banální chyba ať už jeho nebo jezdcova potom nestala osudnou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
To se na mě nezlob, ale řekla bych, že v celkovém počtu koní, je ten počet, který je určen jen na závody, menšinou, takže o konci chovu nemůže být řeč. A společnost spíše bohatne, koně má čím dál více lidí - alespoň to v ČR pozoruji.
Po druhé světové válce byl postup společnosti abnormální a dám pouze postojem komunistické strany, kdy byl kůň kapitalistickým přežitkem...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
No já už se v chovu koní pohybuju nějakých 15 let, nedívám se na to subjektivně, ale objektivně. Proto to říkám, tak jak to říkám...A rozhodně se nebudu zlobit na tebe, to ne.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 407
Bydliště: Praha 8
Odpovědět s citátem
Ve Velké Pardubické je šance tak 90%, že se něco stane. O nebezpečných překážkách si nebudem nic říkat - ty jsou až příliš.
Nejhorší je, že za pád Klipa může jezdec, kterej měl okamžitě skončit jakmile minul otočný bod. Pak bylo vidět, že neví a do překážky spolu šli naprosto špatně.

_________________
"No, jarabáčku? Jak to vypadá?"...André Fux
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
André: v tom s tebou naprosto souhlasim
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
prosím o nekopírování foto, vyžádala jsem si povolení od autora fotografií.

http://www.fotokisza.com/show.php?file=dostihy/2008/vp_08_pad-ZKI_9418
http://www.fotokisza.com/show.php?file=dostihy/2008/vp_08_pad-ZKI_9425

foto Klipa
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Do letošní Velké pardubické je momentálně přihlášeno 59 koní, tuto sobotu se dozvíme konečný stav kvalifikovaných koní. Rozhodně to bude závod Sixteen, která bude 11.10. bojovat již o třetí vítězství v nejtežším překážkovém dostihu ve střední Evropě. Dohlášen byl také italský Fatal Mac, který byl loni spolufavoritem a všichni se ho báli, ale ve finále uplně propadl a zklamal. Letošní ročník bude mít favoritů více...bezesporu Sixteen, Amant Grise, Juventuse, Mr. Landa a mnoho dalších. Pro ty co neměli štěstí se kvalifikovat zbývá ještě poslední termín tuto sobotu, kdy se poběží Cena Bargiela - 4. kvalifikace na Velkou pardubickou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Od soboty 3. října (14 hodin) bude na pobočkách sázkové kanceláře Fortuna probíhat příjem sázek na 119. Velkou pardubickou steeplechase i na ostatní dostihy programu.


Jako favoritku (2:1) bookmakeři vypsali podle očekávání vítězku posledních dvou ročníků Sixteen, která se po suverénním triumfu v srpnové kvalifikaci bude v neděli pokoušet o završení čistého hattricku (ten ve 118leté historii zvládlo pouze pět koní - naposledy v letech 1998 až 2000 Peruán, z klisen třikrát vyhrála pouze Lady Anne ještě na konci XIX. století, jež vítězila s dvouletými pauzami). Podle otevíracích kurzů je sled za "bílou královnou" vyrovnaný, 7:1 jsou nabízeni držitel řady druhých míst Mandarino, Tiumen, kterého povede legendární žokej Josef Váňa, který ani letos neodolal vábení nejslavnější cross-country starého kontinentu, těsně druhý z červnové kvalifikace Del Sole v sedle s Josefem Váňou mladším, momentálně vedoucím jezdcem překážkového šampionátu, a také dvojice ostrovních účastníků Mr Big a Lucky Nellerie. Ostatních devatenáct koní je vypsáno v kurzech od 11:1 (Numero Due) až po 100:1 (Lirain).

Podle posledních informací byl loňský diskvalifikovaný vítěz Amant Gris vyškrknut a VP se nezúčastní.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
ROZHOVOR S JOSEFEM BARTOŠEM

Dovést Sixteen k vítěznému hattricku. Vybojovat pro sebe třetí výhru v kariéře. A pro Josefa Váňu zase sedmé trenérské vítězství. O to vše bude žokej Josef Bartoš usilovat příští neděli 11. října při 119. Velké pardubické České pojišťovny.

„Je to moc velké lákadlo,“ přiznává Josef Bartoš, jenž se na startu Velké pardubické České pojišťovny objeví posedmé. Vloni ji vyhrál se Sixteen, v roce 2006 triumfoval s Decent Fellowem. O rok dříve se stejným koněm skončil druhý.

Josefe, co říkáte na startovní listinu letošní 119. Velké pardubické České pojišťovny, na níž se sešlo 26 koní?

„Nevím, za kolik posledních let je to nejvyšší účast. To je hodně dobré pro diváky a pro pořadatele. Na druhou stranu to bude horší pro jezdce. V takovém počtu koní mohou nastat nepříjemnosti a karamboly.“

Znamená to, že k příští neděli hledíte i tak trochu s obavou?

„Trošku se toho obávám, bude potřeba si dávat velký pozor. Na startu by mělo být pět anglických a irských koní a jeden z Francie, kteří pardubické závodiště tolik neznají.“

Na druhou stranu v jejich sedle budou většinou žokejové, kteří už v Pardubicích startovali.

„To je pravda. Koukal jsem, že je tam třeba Noel Fehily, což je perfektní jezdec. Dále tam jsou Jason Maguire nebo Ken Whelan, kteří už Pardubice také znají. V tomto směru je to dobré. Jsou to zkušení rajťáci.“

Pojďme ke „koňskému obsazení“. Není vám líto, že nedojde na odvetu za loňský rok, kdy Sixteen vyhrála až díky diskvalifikaci Amant Grise, jenž je nyní zraněný?

„Je to škoda. Sám jsem byl zvědavý, zda se zvedne po jaru, kdy neměl až tak dobrou formu. Byl by to i dobrý tahoun do dostihu, určitě by to perfektně vedl. Teď bych to viděl tak, že tuto roli převezme Red Dancer. Bude určitě vpředu. Ale na druhou stranu jezdit Velkou vpředu a v případě žokeje Raffaela Romana v ní startovat teprve podruhé v kariéře, není sranda.“

Koho vy sám považujete za největší konkurenty pro Sixteen?

„Myslím si, že ten největší stojí u nás ve stáji. Je to Del Sole. V letošní sezoně se mi velmi líbilo, jak šel Tomis. Při poslední kvalifikaci se zase dobře předvedl Numero Due. I on bude hrát podstatnou roli. A určitě bych vpředu viděl někoho z Angličanů. Podle mne by to měl být zejména Mr Big. Má za sebou úspěšné výsledky a jeho trenérem je Charlie Mann. Ten dobře ví, co dělá a jakého koně sem posílá.“

Jinak řečeno – konkurentů je víc než dost, což při Velké pardubické České pojišťovny ani nemůže být jinak.

„Bude opravdu hodně silných soupeřů. A navíc takový počet koní. Bude to velký boj o pozice. Každá chybička se může vymstít a může vás stát důležité metry v závěru. Bude potřeba mít hodně štěstí.“

Sixteen bude bojovat o třetí triumf za sebou a vy o třetí vítězství v kariéře. To je hodně lákavá vidina, že?

„Je to moc velké lákadlo. Vzhledem k její formě to je dost reálné. Až jsem z toho i trošku nervózní, cítím zodpovědnost.“

Sixteen se v Pardubicích blýskla při srpnové kvalifikaci, kterou suverénně vyhrála. Její výkon vás musel hodně povzbudit. Je to tak?

„Kvalifikace mě určitě naladila. Před dostihem se mi až tolik nezdála, ale pak vše zvládla výborně. I teď probíhá všechno v pořádku. Navíc vždy jí forma ještě stoupla při Velké, takže doufám, že budeme pokračovat v tomto trendu. Jen aby se nic nestalo na poslední chvíli A aby měla Sixteen dobrou náladu.“
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Uz zostavaju posledne hodiny do startu velkej, ma dost zaskocilo ze Vana starsi startuje, ved uz x krat povedal ze uz to bolo naposled a zas je tu, comu sa moc netesim, podla mna uz neni konikovy na vyhodu ale skor naopak ho oslabuje jeho sance na umiestnenie, i ked tie skusenosti sa nezapru ale je to moc dlhy dostih. Aj podla hlasovania verejnosti by to uz mal zabalit http://www.paddock-revue.cz/cs/node/7655
Ako kazdy rok drzim palce kobylkam a hlavne krasavici Sixteen a aj polokrvnikovy Tomisovy, nech tym cistokrvnym ukaze Cool Trocha mi robilo starosti to sucho aby to nemali koniky tazke, ale snad uz aj tam prsi a zavlazuju ostosest. Podstatne ale pre mna je nech to vsetci, kone i jazdci preziju bez ujmy.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Krásné 6. vítězství šestapadesátiletého Josefa Váni, smekám a gratuluju!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Ehm, tak asi odvolavam co som napisala a urcite aj tisice dalsich ludi a klobuk dole pred Vanou ze v skoro 57 rokoch dokaze si udrzat formu a vahu, bolo vidno ze vobec neni unaveny ako min, rok, vyuzil skusenosti a s prehladom porazil vsetko i neprajnikov. Cool
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
A já to neviděla Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Odhlížím od toho, že mě VP rozesmutňuje... a ráda bych se na něco zeptala.
Neberte to agresivně, nerozumím tomu, jasné?
Jen jsem se chtěla zeptat, proč všichni tak oslavují žokeje - jak on ten výsledek ovlivní? To je o tom, kdy toho koníka začne popohánět, nebo jak?
Hraje tam žokej důležitou roli, nebo je to spíš na koníkovi?

Dík...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Tohto zokeja oslavuju preto lebo uz tu siel po 23 krat a je proste znamy, posledne dva roky ked vyhrala Sixteen tak oslavovali viac kona ako jazdca, proste Jozef Vana je legenda. A zokej hra dolezitu ulohu, musi v spravnej chvili nabudit konika na vacsiu rychlost, spravne ho naviest na prekazku, skratit krok a tak podobne, musi dobre ovladat kurz dostihu a poznat drahu a prekazky samotne, ci ma odskocit skor alebo je prekazka nizka a staci neskor. Sa mi pacilo ako Vana pouzival bicik, ani raz sa konika nedotkol, stacilo mu len zamavat pred ocami, popohnat rakami a konik letel vpred, proste ho pozna co na neho treba. neznasam jazdcov co mlatia kona jak blazni len aby zrychlil i ked uz nemoze, podla mna je to slabo sankcionovane, len odnatim licencie na den-dva alebo zakazom pouzitia bica na den, ked vidia ze sa to opakuje casto a zbytocne zakazat navzdy a bodka.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Biggi: děkuju! Takže žokej prostě musí mít talent, cit, číst ten závod a vědět, jak toho koníka ovládnout. Oki! Dík!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
Biggi: líp bych to neokomentovala Very Happy tak tak svatá pravda
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Velmi zaujimavy rozhovor s Vanou,napr ako a podla coho sa kupuje kon:
otazka:Koukáte se mu do očí?
Jasně. A měřím si i srdíčko. Dávám přednost koňům, kterým se občas zastaví srdce, v klidu třeba každý čtvrtý tep. To je pro mě znamení, že jsou vytrvalci. S těmi se mi pracuje nejlíp
http://sport.idnes.cz/dostihova-legenda-vana-mit-dva-miliony-koupim-super-kone-pei-/sporty.asp?c=A091016_125435_sporty_ot
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Sixteen - pěkné foto:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
DJ Andrej


Založen: 05. 10. 2009
Příspěvky: 582
Bydliště: !!! BAN !!!
Odpovědět s citátem
a čo poviete na tohoto na ktorom jazdil Semir v diele peníze za hlavu Kim



Wink

_________________
Jelikož jsem nedodržoval pravidla a choval jsem se jako hrubý, drzý a sprostý trouba, který jen spamoval, mám ban. Nemohu sem posílat příspěvky, ani psát SZ. Váš Gogo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Rimes


Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 48
Odpovědět s citátem
no z fotek těžko říct co je to za hemelku Smile nemyslím to špatně
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
Tak Overdose to dokazal, 13 pre neho nebola nestastna, 13 startov a 13 vitazstiev, klobuk dole, este k tomu po 15 mesiacoch marodky.
Jeho príbeh je ako z rozprávky. Anglického plnokrvníka s číslom 94 na dražbe v Newmarkete v decembri 2006 nikto nechcel. Ani ten, kto ho nakoniec kúpil – slovenský podnikateľ v oblasti hutníctva Zoltán Mikóczy (47). „Mal som už dosť koní a doma občas pár sťažností, že sa im venujem viac ako rodine. Do Newmarketu som išiel kvôli atmosfére, je to najlepšia dražba koní na svete, chcel som ju zažiť. Ale nie kupovať,“ hovorí Mikóczy. Ruku však raz zodvihol. Nie preto, že by mal tušenie, že anglický plnokrvník s čudnými prednými nohami, ktorého nikto nechcel, bude výnimočný.
Jednoducho mu ho bolo ľúto. Myslel si, že keď prihodí on, prihodí aj niekto ďalší. Neprihodil. Koňa priklepli jemu. Zaplatil zaň v prepočte 3 000 eur (90-tisíc Sk) a doma radšej nič nepriznal. a koník mu na prémiách vycválal 187 583 eur:)
„Ale veľmi sa bojím momentu, keď bude prekonaný. Nechcem koňovi pripisovať ľudské vlastnosti, ale on vie, keď vyhrá. Vidieť na ňom, ako sa vyťahuje, hrdí, stúpne mu sebavedomie, čo na ňom vidieť aj potom na ďalších dostihoch. Ale keď prvý raz prehrá, zlomí mu to srdce. A toho sa bojím.“
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
A je koniec krasnej serie, 15 start a nepresvedcive 7 miesto, vsetko aj to krasne ma svoj koniec.

Maďarský sprinterský suverén Overdose dnes v Baden Badenu ukončil svou vítěznou sérii, V tamním dostihu bestwetten.de Goldene Peitsche na 1200 m (gr.2) se mu pod vedením belgického žokej Christopha Soumillona nepodařilo prosadit, když dostih se stal kořistí francouzského hosta Amico Fritz (Fasliyev) před německým svěřencem Pavla Vovčenka Contatem. Overdose dokončil na sedmém místě v poli dvanácti startujících.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Biggi
Moderátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 196
Bydliště: Slowakia
Odpovědět s citátem
No co hovorite na velku, ako tak pozeram tak je uz teraz v nedelu, priznam sa ze tento rok som dost mimo, nevidela som ani jednu kvalifikaciu a hlavny favorit podla stavok Bremen plan mi nic nehovori Very Happy Ale kedze je tam Sixteen tak moj favorit, teda favoritka je jasna, a dokonca tento rok idu az 2 zenske, drzim im palce. Najviac ma prekvapil nezaujem zahranicia, "az" jeden kus a aj to nejaky slabsi.
A co ma tesi ze minulorocne vitazne duo sa nezmenilo, zeby 7 triumf? Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1407
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Já ji jako tradičně neuvidím, což mě mrzí Sad vždy je v tu nejnevhodnější dobu! Laughing Laughing

_________________
In Peace, Vigilance. In War, Victory. In Death, Sacrifice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Snad letos neumře žádný koníček... Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Velká Pardubická 2014
Kocour 742


Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 85
Odpovědět s citátem
Tak, dnes se jela již 124 Velká Pardubická České Pojišťovny, letošní 124 ročník byl nebývale krutý, nejen ke koním ale i k jezdcům, dostih si vyžádal několik úrazů.

Marek Strompský, upadl na Malé vodě v Ceně Vltavy z klisny Natalie, zranění nebylo ale vážné. V tomže dostihu potkal těžký a pravděpodobně i fatální pád dvojici Jan Derych a Tammy'N Classy jenž upadli
na Dropu a Tammy'N Classy se tak první koňskou obětí, diagnóza, zlomená pánev.

Horší to bylo již u samotné Velké Pardubické, kde opět převzal roli strašáka obávaný Taxisův příkop, jenž má na svědomí velké množství koňských životů, na Taxisově příkopu letos skončili naděje
třech známých českých jezdců a to Martina Lišky, Josefa Bartoše a Dušana Andrése, ale také zde vyhasl druhý koňský život, klisna Zulejka se srazila s jedním ze soupeřů, proletěla živým plotem a popadla do metr hlubokého příkopu,
jejího jezdce Josefa Bartoše náraz odhodil za příkop, Tiumen se ležícímu Bartošovi stačil vyhnout, ale kůň Sherado bohužel do Josefa Bartoše narazil a způsobil mu těžké poranění hlavy. Zulejka byla uspána krátce po dostihu. Crying or Very sad Crying or Very sad Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Koníci
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 2 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma