AFC11.cz    Povídkové fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Potíže na PF - dokumentace pro Aleše Vaňka
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ahoj,

toto vlákno bylo založeno, aby chránilo afc11.cz, její Povídkové a Diskusní forum, jejich administrátory a vlastníka stránek před případnými problémy.
Veřejně tu dokumentuji nové dění na PF, abych mohla případně něco ujasnit.
Upozorňuji, že vše je jištěno i dalším způsobem, který může události ukázat v pravém světle i zpětně.


Tedy:

Dne 23. 07. 2011 se na Povídkovém foru (dále PF) zaregistroval uživatel kylok3. Jeho počínání bylo poněkud nepříjemné (zakládání témat, která na PF nepatří, publikace vláken s "troll obsahem"), ale zase tolik nevybočovalo z mantinelů jednání zmateného nováčka. Přesto byl varován, že mu podobné počínání může přinést zablokování účtu (http://povidky.afc11.cz//viewtopic.php?t=596).

Dnes, dne 25. 7. 2011, publikovat tento uživatel na PF povídku ÚNOS (http://povidky.afc11.cz///viewtopic.php?t=597), kterou zároveň prohlásil za svůj vlastní výtvor. Povídka však ve skutečnosti patří andy - uživatelce, která byla již několikrát vykázána jak z PF, tak i z DF pro své nepřijatelné chování. Nejsem si jista, zda je přezdívka kylok3 novým nickem andy. Ta už se několikrát na DF i PF pokoušela vrátit pod jinými přezdívkami, měla jich cca 5. MOMENTÁLNĚ tady je pod nickem Bobo260, nechávám ji být, protože se zatím chovala relativně slušně.

Povídku, která patří andy, ale byla publikována osobou s nickem kylok3, jsem SMAZALA. Osoba kylok3 se očividně - minimálně ne oficiálně a veřejně - neztotožňuje s osobou andy, která je SKUTEČNOU autorkou dané povídky. Jako admin Povídkového fora tuto povídku tedy považuji za ukradenou od právoplatné majitelky, autorky andy. Ta má tuto povídku zveřejněnou na svých vlastních stránkách, aniž by dávala povolení k publikaci jinam.
Chráním tedy andyina autorská práva.

Abych pravdu řekla, nejsem si jista, co má celá tato kauza být. Možná je kylok3 jen nějaký nováček, který chtěl za každou cenu dát na PF nějakou povídku a tak mu nevadilo nějakou stáhnout z netu a vydávat ji za své dílo. Je ale také možné, že jde o provokaci - povídka měla být publikována na PF a povídkové forum pak mělo být napadeno za skutečnost, že publikuje kradené povídky a porušuje tak autorská práva.

Osobně se obávám druhé možnosti, bohužel k ní vedou jisté indicie.



Takže tedy:

na PF se zaregistrovala osoba, která publikovala povídku, která však byla napsaná andy a ta na ni má autorská práva.
Jako admin jsem povídku okamžitě SMAZALA, abych andyina autorská práva OCHRÁNILA.
Kylok3, který povídku zveřejnil, byl napomenut a bylo mu řečeno, že další porušení pravidel mu přinese ban.
Abych dokumentovala svůj postup, napsala jsem sem tento text, aby především Aleš Vaněk věděl, o co šlo.
Vše by tedy mělo být v pořádku.



Na závěr se mi chce zvolat ,,Lidé, bděte!" Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Potíže na PF - dokumentace pro Aleše Vaňka
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Update: dobré, zatím to vypadá na tu lepší variatu, že nováček jen ukradl cizí povídku a prohlásil ji za svou, aby měl co na Povídkovém foru co publikovat Rolling Eyes stupidní, ale pořád lepší než varianta s provokací.

Nováčkovi jsem doporučila, aby se na PF už raději neukazoval.

Aleši, nechám to tady, aby sis to přečetl Smile vím, že to vypadá na zbytečné drama, ale měla jsem k této dokumentaci důvody. Díky za pochopení Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
kylok3 už je i na DF, napsal už tu nějakou blbost. Confused
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Woxys
Administrátor

Založen: 13. 10. 2007
Příspěvky: 1832
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Kylok3 dostal včera po několikanásobném napomenutí a následovném několikátém porušení pravidel dočasný ban na PF.
Ban mu bude odstraněn první srpnovou neděli.

V historii afc11.cz tak dostali ban tři lidé - nikomu se to však nepovedlo tak rychle jako Kylokovi3, ač u něj jde o ban dočasný.
Gratulujeme.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Vojta


Založen: 03. 05. 2009
Příspěvky: 847
Odpovědět s citátem
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
omluva
kylok3


Založen: 23. 07. 2011
Příspěvky: 2
Bydliště: choceň
Odpovědět s citátem
za vše co jsem natropul se omlouvám jsem tuu nový nevím jak to tu chodí
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Potíže na PF - dokumentace pro Aleše Vaňka
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma